Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω δεν κανω dust καμια καρτα. παιζω και wild kai standard kai classic. το βρισκω βαρετο να επικεντρωθω σε ενα Mode μονο. Ουτε και αλλιως εχω ολα τα deck wild και standard παρολο που δεν εχω δωσει ουτε ενα ευρω στην bliz 🤣 Συν οτι στο wild υπαρχουν τοσες αγαπημενες καρτες.

5 hours ago, imr said:

Εγω πλεον παιζω μονο wild και δεν ξαναγυρναω standar με τιποτα. τελειως casual ε σχεδον μονο για τα quest

Αν φτιαξεις 2-3 καλα decks θα δεις οτι εχει μεγαλη ποικιλια και δεν χρειαζετε να ξεπουλιεσαι σε καθε expansion 

 

 

ισχυει ειναι πιο φτηνο γενικα το wild. πχ το apm mage μπορεις να το παιξεις με 1 legandary μονο

2 hours ago, Ghost007 said:

αφου το παλεψα καμποσο με τον priest δε καταφερα τπτ τελικα τι control τι spells τι combo δε γινεται τπτ για τον απλο λογο οτι δεν εχει draw και εχεις απο την μια τα σουπερ draw face dmg random spells και απο την αλλη τον warlock  με tickatus και jaraxxus και ακομα και αν την παλεψεις με αυτα θα φας κανα combo απο κανα dh ..

τεσπα εφτιαξα ενα καινουργιο control warrior ως τωρα εχω 20/5 νικες ..την παλευει με ολα τα ντεκ οποιος θελει το δοκιμαζει ..

AAECAQcGvrkD+cIDk9AD894Dju0DiKAEDM2+A+LMA4rQA5LQA/7RA/fUA7rVA7beA5LkA//nA4/tA4mgBAA=

το μονο που αλλαξα τελευταιο ματς κραφταρα το οπλο bulwark για λιγο delay οταν χρειαζομαι και δεν ειμουν σιγουρος τι να βγαλω ..εβγαλα ενα brawl προς το παρον ..αν θελετε το αλλαζετε ..

τωρα τακτικη ειναι δυσκολο να σας πω θελει λιγα τεστ για να βρειτε πως παιζεται ...

σε γενικες γραμμες armor και παλι armor .. combo με barov+rancor για εξτρα armor .. και elekk+μικρα spells για warlock ... 

μην ποσταρεις κακα ντεκ και παρεις ασχετους στο λαιμο σου🤣

ακου bulwark και control warrior. 🤣

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

περα απο την πλακα τα ντεκ μου ως συνηθως ειναι δυσκολα .. πολλες φορες οχι σουπερ ..αλλα παντα ειναι διαφορετικα απο το μετα ...γιαυτο και καθημερινα με κανουν add αντιπαλοι και μου τα ζητανε..

απο εκει και περα τα παιχνιδια μου σημερα ηταν αυτα .. και χωρις καν bulwark αυτο το εβαλα γιατι οποτε ετυχε να το παρω random δε με χαλασε καθολου ηταν καλο βοηθημα τωρα θα δειξει αν το κρατησω γιατι μου στοιχιζει ενα brawl το οποιο σε καποια ματς ειναι αρκετα χρησιμο ..

 

 

bulwark.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ΠΟΛΥ καλός "Secret Paladin" που δοκιμάζω από χθες:

### Secret Paladin
# Class: Paladin
# Format: Standard
# Year of the Gryphon
#
# 1x (0) First Day of School
# 2x (1) Avenge
# 2x (1) Galloping Savior
# 2x (1) Knight of Anointment
# 2x (1) Noble Sacrifice
# 2x (1) Oh My Yogg!
# 2x (1) Reckoning
# 2x (2) Hand of A'dal
# 2x (2) Sunreaver Spy
# 2x (2) Sword of the Fallen
# 1x (3) Lord Barov
# 2x (3) Northwatch Commander
# 1x (4) Kazakus, Golem Shaper
# 2x (5) Ogremancer
# 1x (5) Taelan Fordring
# 2x (6) Hammer of the Naaru
# 1x (8) Turalyon, the Tenured
# 1x (9) Alexstrasza the Life-Binder

AAECAZ8FBp7NA5PQA7HRA/zoA6iKBLCKBAzKwQOO1AOD3gOF3gPM6wPO6wPP6wPb7gPQ9wPqnwTIoATQoAQA

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone

Δοκιμάστε κι εσείς και πείτε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 νίκες μακριά από legend βρέθηκα σήμερα το απόγευμα και μετά με πήρε η κάτω βόλτα... Έφτασα από 1 star σε diamond 1 στο απόλυτο μηδέν, 0 stars σε diamond πέντε. Η κατρακύλα ξεκίνησε όταν ξύπνησαν το απόγευμα τα παιδιά 😂😂😂. Το μάζεψα λίγο πάλι,  ένα αστέρι diamond 3 που σημαίνει θέλω 8 νίκες περισσότερες από ήττες μέχρι την Παρασκευή... Και δυστυχώς πέρα από δύο πρωινά δεν εχω χρόνο να το farmαρω. Βράδυ δεν παίζω γιατί κρατάω αρχείο και τα αποτελέσματα μου είναι τραγικά - το λιγότερο. 

Το μεσημέρι πραγματικά ένιωθα ότι το είχα.... Είχα κάνει ένα σερί 8-0!!! Φανταζα αχαστος μετά την προσθήκη 2x morshan elite στον rush warrior. Που να ξερά τι πετσόκομμα θα έτρωγα μετά 😂😂😂. 13 ήττες στη σειρά όχι αστεία μιλάμε για ξεφτίλα 😂😂😂. Και το αστείο είναι ότι έχανα τα... αχαστα από loladin, huntard και rogue που θεωρητικά είναι αχαστα για το build μου. Και η ανάκαμψη ξεκίνησε μετά με 3xpriest στη σειρά που συνήθως κάνω concede με το που ξεκινήσει το match γιατί και χρονοβόρο είναι και κατά πολύ μεγάλο ποσοστό θα χάσω. 

 

Εν τω μεταξύ πείτε μου, σας παρακαλώ αν παω 3 αστέρια Diamond 1 έγινα legend; Ή θέλω ένα ακόμα; 

Μου έχει γίνει εμμονή το legend θα τσατιστώ τρελά αν δεν τα καταφέρω. Έχω αφιερώσει πάρα πολλές ώρες για τα δεδομένα μου αυτό το μήνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/4/2021 στις 10:38 ΜΜ, privateer είπε

φαρμαρε παιχνιδια και θα φτασεις. Επισης λαθος που ενω εχανες συνεχισες να παιζεις τοσα ματς σερι. Επρεπε να κανεις ενα Break.

Ναι αυτό είναι λάθος μου.... Αλλά καταλαβαίνεις χάνεις 1 2 5 λες δεν μπορεί να χάσω άλλο και έτσι φτάνεις πάτο. Δεν έχανα πάντως μόνο  εγώ, μου τα έχανε το παιχνίδι, μιλάμε για τραγικά draw... Rush warrior και μέχρι το Turn 6, 0 rush minions 😂

Σκέφτομαι να βγάλω etc και να βάλω razorgore. Δεν ξέρω σαν caster πάντα με δυσκόλευε αυτή η κάρτα. Από την άλλη ο elite Tauren chieftain μπορει υπο προϋποθέσεις να σκάσει τρελό damage. 

Έχω όλες τις κάρτες του warrior για όλα τα Deck αλλά δεν έχω αποφανθεί ποιο είναι πιο λειτουργικό. Είδα τρομερή βελτίωση πάντως με morshan elite... Αναρωτιέμαι αν αξίζει να τα αλλάξω με scrap golem. 

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μετά από διάφορα decks που έπαιζα, κατέληξα σε έναν AGGRO PALADIN. 'Hμουν στο "GOLD" level και μέσα σε 1 ώρα βρέθηκα στο "PLATINUM". Δίχως το παραμικρό secret! Απλά, πολλά "boosts" spells και μερικά "βάρβαρα" (μεγάλα/δυνατά) minions για να τελειώσεις το ματς:

### Aggro Paladin
# Class: Paladin
# Format: Standard
# Year of the Gryphon
#
# 2x (0) First Day of School
# 2x (1) Conviction (Rank 1)
# 2x (1) Knight of Anointment
# 2x (1) Righteous Protector
# 2x (2) Crabrider
# 2x (2) Hand of A'dal
# 1x (2) Murgur Murgurgle
# 2x (2) Nerubian Egg
# 2x (3) Goody Two-Shields
# 1x (3) Lord Barov
# 2x (3) Underlight Angling Rod
# 1x (4) Blademaster Samuro
# 2x (4) Blessing of Kings
# 1x (4) Cariel Roame
# 2x (5) Blessing of Authority
# 1x (5) Taelan Fordring
# 1x (6) Hammer of the Naaru
# 1x (8) Tirion Fordring
# 1x (9) Alexstrasza the Life-Binder

AAECAZ8FCPy4A5PQA4XeA/voA5HsA6iKBLCKBO2fBAv7uAPKwQOezQO/0QPK0QOR5APM6wPj6wOanwTJoATRoAQA

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chill είπε

Ναι αυτό είναι λάθος μου.... Αλλά καταλαβαίνεις χάνεις 1 2 5 λες δεν μπορεί να χάσω άλλο και έτσι φτάνεις πάτο. Δεν έχανα πάντως μόνο  εγώ, μου τα έχανε το παιχνίδι, μιλάμε για τραγικά draw... Rush warrior και μέχρι το Turn 6, 0 rush minions 😂

Σκέφτομαι να βγάλω etc και να βάλω razorgore. Δεν ξέρω σαν caster πάντα με δυσκόλευε αυτή η κάρτα. Από την άλλη ο elite Tauren chieftain μπορει υπο προϋποθέσεις να σκάσει τρελό damage. 

Έχω όλες τις κάρτες του warrior για όλα τα Deck αλλά δεν έχω αποφανθεί πιο είναι πιο λειτουργικό. Είδα τρομερή βελτίωση πάντως με morshan elite... Αναρωτιέμαι αν αξίζει να τα αλλάξω με scrap golem. 

Επισης μολις φτασεις πρωτη φορα legend πλεον δεν θα σε νποιαζει ιδιαιτερα 😛

 

Εγω εφτασα πρωτη φορα με καποιο broken deck (snip snap νομιζω) και τον τελευταιο χρονο εχω φτασει 2-3 φορες και αυτες χωρις προσπαθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, privateer είπε

φαρμαρε παιχνιδια και θα φτασεις. Επισης λαθος που ενω εχανες συνεχισες να παιζεις τοσα ματς σερι. Επρεπε να κανεις ενα Break.

συμφωνω απολυτα... δε θυμασαι τα δικα μου που ειχα παει 1 ρανκ και 3 αστερια κανα 10αρια φορες και μπρος πισω... γενικως αμα κουραστεις αστο να παει..

 

13 ώρες πριν, KilliK είπε

πως παει το rewards track, το ολοκληρωσατε; οσο πιο γρηγορα το τελειωνετε, τοσο περισσοτερο gold βγαζετε μεχρι το επομενο reset του.

αν και δε παιζω και παρα πολυ ειμαι στο 75 ως τωρα .. μια χαρα σε γενικες γραμμες παντως μαζευεται gold και ακομα δεν εχω παιξει και τα τρια ticket .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Legend και εγώ για πρώτη φορά since beta 😂

11 νίκες σερί μάλιστα. Έκαναν  σχεδόν όλοι concede γιατί στην κυριολεξία σε κάθε ματς ήμουν σε frenzy mode με απίστευτο ideal draw. 

Μου έκατσαν βέβαια ως επί τω πλείστων loladins και huntards που ναι βούτηρο για το Deck μου. 

Πανηγύρισα έξαλλα όταν πήρα το 3ο αστέρι στο Diamond 1... Διάβασα ότι θες 15 νίκες για legend οπότε υπέθεσα ότι εκεί τελειώνει. ΑΜ ΔΕ!!! Ευτυχώς πήρα και την επόμενη νίκη εν μέσω ταχυκαρδιας 😂😂😂

 

PS Τα παιδιά και η σύζυγος έλειπαν από το σπίτι!! Τυχαίο; Μάλιστα οι μισές από τις 11 νίκες ήρθαν κατά τη διάρκεια teams meating στο οποίο για περίπου 10 λεπτά έκανα κ παρουσίαση. 

 

Μιλάμε για multi-task pro mother fucker. Yea that's me!!!! 

 

Screenshot_20210427_133004_com.blizzard.wtcg.hearthstone.jpg

Screenshot_20210427_132952_com.blizzard.wtcg.hearthstone.jpg

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chill είπε

Legend και εγώ για πρώτη φορά since beta 😂

11 νίκες σερί μάλιστα. Έκαναν  σχεδόν όλοι concede γιατί στην κυριολεξία σε κάθε ματς ήμουν σε frenzy mode με απίστευτο ideal draw. 

Μου έκατσαν βέβαια ως επί τω πλείστων loladins και huntards που ναι βούτηρο για το Deck μου. 

Πανηγύρισα έξαλλα όταν πήρα το 3ο αστέρι στο Diamond 1... Διάβασα ότι θες 15 νίκες για legend οπότε υπέθεσα ότι εκεί τελειώνει. ΑΜ ΔΕ!!! Ευτυχώς πήρα και την επόμενη νίκη εν μέσω ταχυκαρδιας 😂😂😂

 

PS Τα παιδιά και η σύζυγος έλειπαν από το σπίτι!! Τυχαίο; Μάλιστα οι μισές από τις 11 νίκες ήρθαν κατά τη διάρκεια teams meating στο οποίο για περίπου 10 λεπτά έκανα κ παρουσίαση. 

 

Μιλάμε για multi-task pro mother fucker. Yea that's me!!!! 

 

Screenshot_20210427_133004_com.blizzard.wtcg.hearthstone.jpg

Screenshot_20210427_132952_com.blizzard.wtcg.hearthstone.jpg

Ωραίος. Μπορείς να στείλεις λίστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostask91 είπε

Ωραίος. Μπορείς να στείλεις λίστα;

The Decklist

### Rush Warrior

# Class: Warrior

# Format: Standard

# Year of the Gryphon

#

# 2x (1) Athletic Studies

# 1x (1) Imprisoned Gan'arg

# 2x (1) Stage Dive

# 2x (2) Bumper Car

# 2x (2) Conditioning (Rank 1)

# 2x (2) Crabrider

# 1x (2) E.T.C., God of Metal

# 2x (2) Parade Leader

# 1x (3) Mankrik

# 2x (3) Playmaker

# 1x (3) Rokara

# 1x (4) Blademaster Samuro

# 2x (4) Outrider's Axe

# 2x (4) Sword Eater

# 2x (5) Mor'shan Elite

# 1x (5) Overlord Runthak

# 1x (5) Ringmaster Whatley

# 2x (8) Troublemaker

# 1x (9) Alexstrasza the Life-Binder

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, επαιζα casual μεχρι και πριν 2-2.5 χρονια.. Πως ξαναρχίζουμε; 

Εχω κανα 6000-7000 για να φτιαξω καρτες και καπου 2000-3000 gold αλλά το deck μου ειναι τελειως obsolete. Τις νεες καρτες θα τις μαθω σιγα-σιγα αλλα περσι που επαιξα λιγα ματς μου φαινονταν οι αντιπαλοι overpowered και μιλάω για χαμηλα ρανκς.. 

Να το ξανακανω Install ή ειναι χαμένη υπόθεση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...