Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Chrisxxx είπε

Ερωτηση, επαιζα casual μεχρι και πριν 2-2.5 χρονια.. Πως ξαναρχίζουμε; 

Εχω κανα 6000-7000 για να φτιαξω καρτες και καπου 2000-3000 gold αλλά το deck μου ειναι τελειως obsolete. Τις νεες καρτες θα τις μαθω σιγα-σιγα αλλα περσι που επαιξα λιγα ματς μου φαινονταν οι αντιπαλοι overpowered και μιλάω για χαμηλα ρανκς.. 

Να το ξανακανω Install ή ειναι χαμένη υπόθεση; 

Να ξανακανεις.

Για μενα ξεκινησε με wild , μπορεις να φτιαξεις αρκετα οικονομικα tier1 η tier2 decks (ειδικα αν εχεις και παλιες καρτες)

 

https://tempostorm.com/hearthstone/meta-snapshot/wild/4-26-2021

3 απο τα tier1 decks ειναι αρκετα οικονομικα να τα φτιαξεις. Αντιστοιχα και στα tier2 

Οποτε διαλεξε κατι να σου αρεσει με 6-7κ dust μπορεις να φτιαξεις σιγουρα 1 deck, ισως και 2 αν εχεις καποιεςε καρτες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 28/04/2021 at 10:54, Chrisxxx said:

Ερωτηση, επαιζα casual μεχρι και πριν 2-2.5 χρονια.. Πως ξαναρχίζουμε; 

Εχω κανα 6000-7000 για να φτιαξω καρτες και καπου 2000-3000 gold αλλά το deck μου ειναι τελειως obsolete. Τις νεες καρτες θα τις μαθω σιγα-σιγα αλλα περσι που επαιξα λιγα ματς μου φαινονταν οι αντιπαλοι overpowered και μιλάω για χαμηλα ρανκς.. 

Να το ξανακανω Install ή ειναι χαμένη υπόθεση; 

Μη ασχολεισε δεν αξιζει. ιδιως το wild ειναι ακομη χειροτερο. Και στο λεω εγω που ειμαι legend και στα 2. Ισως το μονο που αξιζει ειναι το classic. Αλλα παλι τα ιδια να παιξεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι θα έχει αγορά έτοιμου υπέρdeck (sorry δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω 😂) από το επόμενο patch. 

Αξιζει να επιστρέψεις και στο λέω εγώ που έλειπα 3+ γεμάτα χρόνια. Ναι οι αντίπαλοι φαίνονται op στην αρχή αλλά  μαθαίνεις και προχωράς. 

Έχει και νέα modes που προσωπικά γουστάρω πολύ. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτή η καύλα αλλά ένα comeback το αξίζει και με το παραπάνω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2021 στις 10:54 ΠΜ, Chrisxxx είπε

Ερωτηση, επαιζα casual μεχρι και πριν 2-2.5 χρονια.. Πως ξαναρχίζουμε; 

Εχω κανα 6000-7000 για να φτιαξω καρτες και καπου 2000-3000 gold αλλά το deck μου ειναι τελειως obsolete. Τις νεες καρτες θα τις μαθω σιγα-σιγα αλλα περσι που επαιξα λιγα ματς μου φαινονταν οι αντιπαλοι overpowered και μιλάω για χαμηλα ρανκς.. 

Να το ξανακανω Install ή ειναι χαμένη υπόθεση; 

  νομιζω οτι η μονη απαντηση σε αυτο ειναι μπαινεις και βλεπεις αν σε ενδιαφερει ακομα η οχι και αν το διασκεδαζεις..εχουν γινει παρα πολλες θετικες αλλαγες στο παιχνιδι και καινουργια mode να ασχοληθεις..καποιο απο αυτα μπορει να σου αρεσει περισσοτερο απο το standard στο οποιο εχει καποιες κωλοκαρτες προς το παρον που το χαλανε για εμενα ..αλλα οκ παιζουν φτηνα deck και γρηγορα αν θες να κατεβεις στο ladder .. επισης με το καινουργιο συστημα θα παρεις ενα μικρο boost μολις μπεις σε χρημα κλπ και καποια εξτρα πακετα και tickets που θα σου δωσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που υπάρχει το mode battlegrounds αξίζει κάποιος να επιστρέψει. Πόσος κόσμος πλέον (συμπεριλαμβανομένου και εμού) παίζει αποκλειστικά και μόνο BG. Οπότε ναι, αξίζει κάποιος που έχει χρόνια να ασχοληθεί να του δώσει μια ευκαιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα το δοκιμασω αφου η αγορα δεν μου επιτρεπει καν να παρω καρτα γραφικων για ενα αξιοπρεπες gaming στα 1080p 😄

Αυτό που με ενοχλεί περα απο το οτι οι αλλοι ειναι OP ειναι οτι δεν τις καρτες, δεν ξερω τι να περιμενω δλδ και τα combos. Ενταξει μαθαινονται αλλα η αρχή δεν θα ειναι πολύ ευχαριστη.

Λογικα θα χωθω το ΣΚ και οτι γινει κ οσο αντεξω. 

Και επειδη τα combos ηταν το αγαπημενο μου, επαιζα εναν acolyte priest (ετσι το ειχαν ονομασει τοτε), αργό deck με πολλα combos και καρτες κυρίως t1-t2, θα παρει καιρο να φτιάξω κατι αντίστοιχο. 

Επεξ/σία από Chrisxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για wild προτεινω αυτο το fun OTK deck

### Majo Druid
# Class: Druid
# Format: Wild
# Year of the Gryphon
#
# 2x (0) Lightning Bloom
# 2x (1) Biology Project
# 2x (1) Naturalize
# 2x (2) Lunar Eclipse
# 2x (3) Ferocious Howl
# 1x (4) Archmage Vargoth
# 2x (4) Branching Paths
# 1x (4) Injured Marauder
# 2x (4) Oaken Summons
# 2x (4) Overgrowth
# 2x (6) Nourish
# 2x (7) Celestial Alignment
# 1x (7) Overflow
# 1x (7) Silas Darkmoon
# 1x (9) Alexstrasza the Life-Binder
# 1x (9) Majordomo Executus
# 1x (9) Malygos the Spellweaver
# 1x (10) Kun the Forgotten King
# 2x (10) Ultimate Infestation
#
AAEBAZICCOkR4LsC1pkD26UDyOED1OgDsIoEtYoEC1/pAYfOAp7SAoTmAr/yAo/2Aui6A/DUA4ngA8DsAwA=
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
# Generated by HDT - https://hsreplay.net

Τους δινεις τον Majo με τον Silas τον κανεις naturalise και τους σκοτωνεις με την Alex 🤣

 

 

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. Μπήκα και εγώ χθες μετά από πολύ καιρό. Τελευταία φορά που έπαιξα ήταν με το release του DH. Γενικά παίζω mage και hunter. To spell mage και το deathrattle hunter που είδα αξίζει να τα craftarw?

Έχω περίπου 12k dust. 

Επεξ/σία από golden33
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, golden33 είπε

Καλημέρα παιδιά. Μπήκα και εγώ χθες μετά από πολύ καιρό. Τελευταία φορά που έπαιξα ήταν με το release του DH. Γενικά παίζω mage και hunter. To spell mage και το deathrattle hunter που είδα αξίζει να τα craftarw?

Έχω περίπου 12k dust. 

Περίμενε μερικές μέρες γιατί έρχονται nerfs και buffs μέσα στην βδομαδα.

Σπελ mage είναι πολύ δυνατό deck αλλά νομίζω θα φάει αρκετό νερφ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σκότωσες τώρα. Είχα αυτή τη γλυκιά προσμονή να craftarw deck να λιώσω. Δεν πειράζει θα περιμένω λίγο ακόμα. Αν έχετε και κάποιο άλλο καλό deck προτείνετε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οποιον θελει να δοκιμασει κατι διαφορετικο το μοναδικο priest deck ως τωρα που εχω φτιαξει και παει καλα..και αυτο λογο του draw για το οποιο χρησιμοποιω spellweaver ναι αργη καρτα αλλα δε βιαζεσαι το θεμα ειναι αφου φορτωσεις καργα καρτες με elekk το παιζεις και γεμιζεις παλι .. επισης αναλογα τον αντιπαλο κατεβαζεις το αναλογο 3αρι για rally μετα..και τελος λιγο υπομονη με τα spells στην αρχη αναλογος παντα για να εχεις ενα καλο void flayer... εχω 37 νικες 17 ηττες ως τωρα με αυτο το ντεκ ..καλη τυχη..

### Custom Priest2
# Class: Priest
# Format: Standard
# Year of the Gryphon
#
# 1x (1) Draconic Studies
# 2x (1) Holy Smite
# 1x (1) Reliquary of Souls
# 2x (1) Renew
# 1x (2) Condemn (Rank 1)
# 2x (2) Insight
# 2x (2) Sethekk Veilweaver
# 2x (2) Shadow Word: Death
# 1x (3) Death's Head Cultist
# 1x (3) Devouring Plague
# 1x (3) Educated Elekk
# 1x (3) Gift of Luminance
# 1x (3) Hysteria
# 2x (3) Palm Reading
# 1x (3) Venomous Scorpid
# 2x (4) Rally!
# 1x (4) The Nameless One
# 2x (4) Void Flayer
# 1x (4) Xyrella
# 1x (5) Taelan Fordring
# 1x (7) Soul Mirror
# 1x (9) Malygos the Spellweaver
#
AAECAa0GDsi+A86+A6fLA97MA7rVA5jeA/jjA5boA5jqA5vrA57rA9TtA6iKBLWKBAiTugObugPi3gP73wP74wOX6wOFnwTBnwQA
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
# Generated by HDT - https://hsreplay.net

1 ώρα πριν, golden33 είπε

Καλημέρα παιδιά. Μπήκα και εγώ χθες μετά από πολύ καιρό. Τελευταία φορά που έπαιξα ήταν με το release του DH. Γενικά παίζω mage και hunter. To spell mage και το deathrattle hunter που είδα αξίζει να τα craftarw?

Έχω περίπου 12k dust. 

παιξε με αυτα που εχεις προς το παρον ..δεν εχει νοημα να κραφταρεις καρτες της οποιες εκτος οτι ακομα δε γνωριζεις κατα ποσο αξιζουν και αν σου αρεσουν κιολας αυτα τα ντεκ να παιξεις .. πολυ πιθανο καποιες απο αυτες να της παρεις απο τα πακετα που θα ανοιξεις κλπ ..επισης οπως αναφεραν και ποιο πανω ερχονται και νερφς κλπ οποτε τα πραγματα θα αλλαξουν καπως..

mage hunter και paladin νομιζω ανετα θα φτιαξεις ντεκ με αυτα που ηδη εχεις ε και αν σου λειπει και κανα καρτα δε χαλασε ο κοσμος..hunter εχει απειρες "καλες"καρτες και ο μαγος εχει απειρη ραντομια.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, KilliK said:

το mini expansion ποτε ειναι να βγει; η δεν θα βγει καθολου;

αρχες ιουνη

αν θελετε να ριχνετε φαπες σε τυπους στυλ ghost που παιζουν greedy βλακιες στο ladder προτινω το παρακατω. Ιδiως τους priests τους ξετιναζει. Κανενας δεν παιζει weapon hate καρτες οποτε λεει για Ladder. Με paladin βεβαια χλωμό να παρετε νικη οχι πως δεν γινεται βεβαια.

### Aggro Rogue
# Class: Rogue
# Format: Standard
# Year of the Gryphon
#
# 2x (0) Preparation
# 2x (1) Deadly Poison
# 2x (1) Paralytic Poison
# 2x (1) Prize Plunderer
# 2x (1) Secret Passage
# 2x (1) Sinister Strike
# 2x (1) Spymistress
# 2x (2) Silverleaf Poison
# 2x (2) Swindle
# 2x (2) Wandmaker
# 2x (2) Wicked Stab (Rank 1)
# 1x (3) Cloak of Shadows
# 1x (3) Coerce
# 1x (3) Mankrik
# 1x (3) Self-Sharpening Sword
# 2x (3) Swinetusk Shank
# 2x (5) Cutting Class
#
AAECAaIHBIrQA9XUA+LdA+fwAw25uAOqywP+0QP31APn3QPz3QOp6wOq6wOs6wOt6wOSnwSUnwT3nwQA
#
# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
# Generated by HDT - https://hsreplay.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι τα δικα μου ειναι greedy βλακειες ενω τα ντεκ που παιζουν στο ladder στο μεγαλυτερο ποσοστο κανεις ματσαρες... face dmg - face dmg - face dmg - draw - face dmg -face dmg - face dmg.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως παντως η blizzard νερφαρε τον priest γιατι ηταν μεγαλο προβλημα lol ..

το οτι ο mage μου εριξε 3 φορες μετα απο luna κλπ nagrand slam με 5 μανα εκαστο ..1 αστερι πριν το legend ..

ασε το απειρο face dmg της και γενικως ποιο class  να παρω και ποιο να αφησω με της γελοιοτητες εκει μεσα..  το secret passage του rogue ..τραβα 4 καρτες με 1 μανα..και βαλε 15 dmg στο οπλο..

τα τσαμπα buff του paladin..

τα τσαμπα buff και tockens του druid..

το inquisitor του demon hunter που δε φτανει που το τρως μουρη εχει και rush εν ολιγης ποιο δυνατο και απο alexstrasza 

τον warlock που δεν εφτανε ο tickatus o neeru με το portal .. envoy .. cascading - και αυτα x2 ολα αφου τα ξαναπερνει πισω.. μπαφαρανε και το jaraxxus ...

η ηλιθιοτητα της blizzard πραγματικα με ξεπερναει...

απο την μια κανουν τοσα να βελτιωσουν το παιχνιδι και απο την αλλη το 90% απο αυτα που κανουν ειναι προβληματικα σε καθε επιπεδο..

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...