Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alan2 είπε

δεν εχω χρόνο να παίξω παραπάνω παιχνίδια για να ανέβω. Αν ειχα ελεύθερες ώρες μπορεί να πιεζα μεχρι λεβελ 10.

Το 10 ειναι ανουσιο.Η πας 5 για βα παρεις epic η απλα παιζεις για το cardback ? η για χαβαλε(λεμε τωρα) 

Επεξ/σία από Albilosha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Το 10 ειναι ανουσιο.Η πας 5 για βα παρεις epic η απλα παιζεις για το cardback ? η για χαβαλε(λεμε τωρα) 

Για fun και 150 dust. Και για να δω αν μπορώ. Πχ το προηγούμενο μηνα δεν το είχα καταφέρει level 15 europe με zoo. Τώρα μπόρεσα με τοκεν druid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Μπορεις σιγουρα , απλα παιξε τα τοπ decks για το αναλογο ρανκ.Μπες vicious syndicate και δες.

πραγματι βλέπω αυτο που παίζω ειναι tier 1 ->https://www.vicioussyndicate.com/deck-library/druid-decks/token-druid/standard-token-druid-3/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2018 στις 3:28 ΜΜ, Orgios είπε

Εγω έφτασα lvl 4 με odd warrior, υπερβολικά καλός σε αυτο το meta... Μη το σκέφτεστε καν!

Επειδη βαρεθηκα warlock ειπα να το δοκιμασω.Επεσα ρανκ 10 (2ρανκ)

Τι winrate εχεις vs hunter ?  Εγω 0-4 απο την ωρα που παιζουν rexxar ηταν θεμα χρωνου να τελειωσουν τα removal του deck.

Φυσικα υπηρχαν και αλλα κακα matchups αλλα ο hunter ηταν η αιχμη του δορατος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Albilosha είπε

Επειδη βαρεθηκα warlock ειπα να το δοκιμασω.Επεσα ρανκ 10 (2ρανκ)

Τι winrate εχεις vs hunter ?  Εγω 0-4 απο την ωρα που παιζουν rexxar ηταν θεμα χρωνου να τελειωσουν τα removal του deck.

Φυσικα υπηρχαν και αλλα κακα matchups αλλα ο hunter ηταν η αιχμη του δορατος.

Κοιτα δεν θα σου πω ψεματα, αν βγαλει rexxar νωρις εχεις χάσει,  αν βγαλεις dr.boom πριν βγάλει rexar το πιθανότερο να κερδίσεις αλλά γενικά είναι κακό matchup. Τι λιστα παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Orgios είπε

Κοιτα δεν θα σου πω ψεματα, αν βγαλει rexxar νωρις εχεις χάσει,  αν βγαλεις dr.boom πριν βγάλει rexar το πιθανότερο να κερδίσεις αλλά γενικά είναι κακό matchup. Τι λιστα παίζεις?

Τη λιστα του syndicate.Ολοι οι hunter ειχαν rexxar το πολυ στα 9 μανα, που δεν ειναι απιθανο αν σκεφτεις πως vs warrior πανε για hard mulligan και εχουν και tracking.

Το θεμα ειναι πως επαιξα 9-10 games επεσα σε 4 hunter εχασα , επεσα σε 2 druid hadronox , toggwagle εχασα , επεσα σε mechathun priest εχασα.Νικησα zoo , mage , rogue ξενερωσα και στοπ.

Το deck ειναι καλο vs πολυ συγκεκριμενων matchup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evenlock που επαιζα το προηγουμενο μηνα, πλεον δεν νικαει τπτ...το γυρισα στο token druid και παει καλα...Βεβαια προς το παρον μονο τα quest  κανω, ειχα πεσει στο 5 με 0 αστερακια, και πλεον ειμαι 4 με 3 αστερακια χωρις καθολου grinding...γενικα παντως δεν μου αρεσουν τα ντεκ που παιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, xavier είπε

evenlock που επαιζα το προηγουμενο μηνα, πλεον δεν νικαει τπτ...το γυρισα στο token druid και παει καλα...Βεβαια προς το παρον μονο τα quest  κανω, ειχα πεσει στο 5 με 0 αστερακια, και πλεον ειμαι 4 με 3 αστερακια χωρις καθολου grinding...γενικα παντως δεν μου αρεσουν τα ντεκ που παιζουν...

Εγω ξαναγυρησα σε warlock με μικρες αλλαγες για να νικαει και even warrior.

Geist , Elise + ενα brewmaster αρκουν για να τον βαλουν αρκετα μπροστα σε fatigue.Ενα game επαιξα κι ηταν 5 καρτες μπροστα.Φυσικα εκατσαν geist και silence στα direhorn. 

Οντως ομως βαρετο μετα.Το mech paladin μαρεσει αλλα μου λειπει η legendary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Albilosha είπε

Εγω ξαναγυρησα σε warlock με μικρες αλλαγες για να νικαει και even warrior.

Geist , Elise + ενα brewmaster αρκουν για να τον βαλουν αρκετα μπροστα σε fatigue.Ενα game επαιξα κι ηταν 5 καρτες μπροστα.Φυσικα εκατσαν geist και silence στα direhorn. 

Οντως ομως βαρετο μετα.Το mech paladin μαρεσει αλλα μου λειπει η legendary.

Εγώ το παίζω έτσι και γενικά είμαι γύρω στο 58-59% winrate (αλλά μόλις πιάσω lvl 5 και μετά κάνω μόνο τα daily)

https://www.hearthpwn.com/decks/1179500-odd-warrior

To προτιμάω απο την λίστα του Syndicate

Επεξ/σία από Orgios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2018 στις 12:39 ΜΜ, Orgios είπε

Εγώ το παίζω έτσι και γενικά είμαι γύρω στο 58-59% winrate (αλλά μόλις πιάσω lvl 5 και μετά κάνω μόνο τα daily)

https://www.hearthpwn.com/decks/1179500-odd-warrior

To προτιμάω απο την λίστα του Syndicate

Δεν μου φαινεται καλη ιδεα να μειωσεις τις καρτες που σε βαζουν μπροστα σε fatigue. -2 direhorn δηλαδη και +2 draw ειναι θεμα.

Δεν προσθετεις ιδιαιτερη δυναμη για να pushareis με αυτα οποτε γιατι;

vs aggro εισαι ηδη καλα οποτε το να κανεις το deck χειροτερο vs control δε μαρεσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Δεν μου φαινεται καλη ιδεα να μειωσεις τις καρτες που σε βαζουν μπροστα σε fatigue. -2 direhorn δηλαδη και +2 draw ειναι θεμα.

Δεν προσθετεις ιδιαιτερη δυναμη για να pushareis με αυτα οποτε γιατι;

vs aggro εισαι ηδη καλα οποτε το να κανεις το deck χειροτερο vs control δε μαρεσει.

Διαφωνώ, συνεχώς καθαρίζεις το board οπότε χρειάζεσαι καλύτερα threats, η yshera late game δεν χρειάζεται να σου πω πόσο πολύτιμη είναι. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις γιατί απλά δουλεύει. Όταν σταματήσει να κερδίζει θα αναθεωρήσω, μέχρι τότε δεν βρίσκω λόγο για αλλαγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα και τα αποτελεσματα παλι δεν ηταν και τοσο καλα.

Δεν επαιξα πολλα παιχνιδια βεβαια γιατι βαριομουν αλλα δεν μου γεμισε το ματι.Βεβαια ειναι καλυτερο vs aggro αλλα δεν ειχα θεμα vs aggro anyway.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Rank 12 μεχρι rank 5 με πηγε αερα το παρακατω deck με 80% winrate!

Μονο κακο matchup ειναι ο warrior (δεν βρηκα πολλους σε αυτα τα rank)

Παει παρα πολυ καλα κοντρα σε οποιοδηποτε aggro.

Ριχτε του μια δοκιμη.

 

Untitled.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2018 στις 8:41 ΜΜ, Albilosha είπε

 

Οντως ομως βαρετο μετα.Το mech paladin μαρεσει αλλα μου λειπει η legendary.

Ποια legendary? Tarim? Liam? zilliax?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...