Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/10/2018 στις 5:38 ΜΜ, StigmaX είπε

Έχω να μπω hearthstone περί τα δύο χρόνια, ίσως και παραπάνω. Τι πακετακια αξίζει να ανοίγω; 

Επίσης έχω περί τα 5.000dust , κάποιο ντεκ που προτείνετε; 

2 χρόνια; Κάνε υπομονή τότε και μην παίξεις για άλλους 2 μήνες που θα βγει το νέο expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 824
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Giggling Inventor – Will cost 7 mana. (Up from 5)

Mana Wyrm – Will cost 2 mana. (Up from 1)

Aviana – Will cost 10 mana. (Up from 9)  

 

'Άθλιες αλλαγές πλην της Aviana. Το giggling το σκότωσαν, το wyrm θα μπορουσαν να είχαν μειώσει απλά το health και για άλλη μια φορά δεν άγγιξαν την χειρότερη κάρτα που έχει βγει ποτέ 6 mana 7/35 health.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω χάσει hearthstone επεισόδια, αυτά πλέον τα κάνουν αυτόματα ε;; Παιρνουμε πίσω το dust από 2 αντίτυπα απ'τις κάρτες μόνο εεε;; Έχω "9+" mana wyrm (μάλλον 20+) και καμία Aviana. Να φτιάξω Aviana;; Θα πάρω πίσω το dust και θα κρατήσω και την Aviana;; Δεν ξέρω πως δουλεύει το πράμα. 

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Vasivouzoukos είπε

Giggling Inventor – Will cost 7 mana. (Up from 5)

Mana Wyrm – Will cost 2 mana. (Up from 1)

Aviana – Will cost 10 mana. (Up from 9)  

'Άθλιες αλλαγές δεν άγγιξαν την χειρότερη κάρτα που έχει βγει ποτέ 6 mana 7/35 health.

ποιά ειναι η 6 μανα 7/35?

1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

Έχω χάσει hearthstone επεισόδια, αυτά πλέον τα κάνουν αυτόματα ε;; Παιρνουμε πίσω το dust από 2 αντίτυπα απ'τις κάρτες μόνο εεε;; Έχω "9+" mana wyrm (μάλλον 20+) και καμία Aviana. Να φτιάξω Aviana;; Θα πάρω πίσω το dust και θα κρατήσω και την Aviana;; Δεν ξέρω πως δουλεύει το πράμα. 

θα παρεις επιπλεον dust αν σπασεις τα wyrm που ηδη εχεις μετα το νερφ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2018 στις 10:47 ΠΜ, Vasivouzoukos είπε

Giggling Inventor – Will cost 7 mana. (Up from 5)

Mana Wyrm – Will cost 2 mana. (Up from 1)

Aviana – Will cost 10 mana. (Up from 9)  

'Άθλιες αλλαγές πλην της Aviana. Το giggling το σκότωσαν, το wyrm θα μπορουσαν να είχαν μειώσει απλά το health και για άλλη μια φορά δεν άγγιξαν την χειρότερη κάρτα που έχει βγει ποτέ 6 mana 7/35 health.

Τελειες αλλαγες ηταν.Απο ολα το mana wyrm σε πειραξε περισσοτερο ; Οταν βλεπεις τις αλλαγες μπες στο κοπο να βλεπεις το win% μιας καρτας οπως το mana wyrm πρωτο γυρο.

Περαν του χαοδες boost στο win% ηταν σχεδον auto win vs συγκεκριμενων matchups που δεν εχουν removal μεχρι turn 3.Επισης το deck που παιζει δεν τον νοιαζει ποσο health εχει αρκει να κανει damage.2 hp δεν θα ειχε καμια διαφορα οποτε πες πως εβαζαν 1 hp στις περισσοτερες παλι με hero power θα το ετρωγες (οποτε θα ετρωγες καποιο damage αν ο hero σου ειχε τετοιο hero power) και μπορει να εκαιγες και coin.

Giggling εχει κουρασει αλλα πρεπει να παιζεις χαμηλα ranks για να το καταλαβεις.Μεχρι το 5 δεν ειδα πχ κανενα rogue.

Και στο wild ο druid εχει γινει κουραστικος, δεν μπορει αν παιζεις οτιδηποτε αλλο class να πρεπει να ψαχνεις καρτες που να σταματανε ( με αρκετη δοση τυχης) τον druid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο duo για αρένα; Από όσα έχω δοκιμάσει το priest με skill warlock ήταν πολύ OP. Νταξ, εξαρτάται και από τι κάρτες θα δώσει σε κάθε draft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kostask91 είπε

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο duo για αρένα; Από όσα έχω δοκιμάσει το priest με skill warlock ήταν πολύ OP. Νταξ, εξαρτάται και από τι κάρτες θα δώσει σε κάθε draft.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται να εχει μειωθει παρα πολυ ο αριθμος παικτων.4-5 φιλοι που παιζουν απο την αρχη το παρατησαν.

Και το νημα εδω εχει πεσει πολυ.Αναρωτιεμαι αν παει για φουντο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2018 στις 8:30 ΜΜ, gotheron2 είπε

Καλησπερα παιδια,αξιζει να φιαξω πρινσ κελεσεν??

Αναλογα το τι dust εχεις , τι παιζεις , τι σου λειπει γενικα.Δυνατη καρτα αλλα για πολυ συγκεκριμενα decks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα πολύ ενδιαφέρον deck από τον dog. Το δοκίμασα και είδα ότι πάει πάρα πολύ καλά στο ranked. Κυρίως επειδή πλέον ο κόσμος είναι τέρμα noob ακόμα και στα υψηλά ranks. Έτσι και δουν deck που δε γνωρίζουν δεν έχουν ιδέα πως να παίξουν. Προσωπικά το είχα παρατήσει, αλλά μου κίνησε το ενδιαφέρον το deck. Και δοκιμάζοντάς το, είδα ότι τα καταφέρνει αρκετά καλά.

Έχω κάνει λίγες αλλαγές και είναι το παρακάτω. Από 10 κατέβηκα στο 5, μέσα σε 4 ώρες.

### quest druid
# Class: Druid
# Format: Standard
# Year of the Raven
#
# 1x (1) Jungle Giants
# 2x (1) Lesser Jasper Spellstone
# 2x (2) Wild Growth
# 2x (4) Branching Paths
# 2x (4) Cursed Disciple
# 2x (4) Oaken Summons
# 1x (4) Steel Rager
# 2x (4) Swipe
# 2x (5) Guild Recruiter
# 1x (5) Ixlid, Fungal Lord
# 2x (5) Nourish
# 2x (6) Damaged Stegotron
# 1x (7) Malfurion the Pestilent
# 1x (8) Gloop Sprayer
# 2x (8) Grizzled Guardian
# 1x (8) The Lich King
# 1x (9) Hadronox
# 1x (9) Malygos
# 1x (10) Tyrantus
# 1x (10) Ultimate Infestation

AAECAZICCrQDi8EC4scCh84Cws4CmdMCr9MCo+YC6PwC+v0CCkBf5AiY0gKe0gKa5AKE5gKL5gL15wL7/gIA

# To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα παιδια ψαχνω ενα deck που να ειναι γρηγορο καρτεσ δεν εχω,γιατι εχω να παιξω πανω απο 2 χρονια.Εχω πολλες βασικες καρτες βεβαια...και 3000 σκονη.Αμα εχεται

να προτινεται κατι ειμαι διαθεσιμος να δω τις προτασεις σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...