Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών) Part IIΙ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,άκουσα κάπου ένα τραγούδι που μοιάζει λιγάκι με το τραγούδι the Union,collecting Hearts.Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι έλεγε σε κάποια φάση τικ τοκ ή τικ τακ και μετά ο γνωστός ήχος της house.Γυναίκα το έλεγε,στην μέση του τραγουδιού έπαιζε και λίγο σαξόφωνο.Το άκουσα φέτος για πρώτη φορά, οπότε μάλλον καινούργιο θα είναι.Καμιά βοήθεια; Deep & House μουσική πρέπει να είναι.

Επεξ/σία από palawiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα γνωριζει μηπως κανεις το κομματι στο παρακατω link?

http://www.mediafire.com/file/49naibn7ve9298v/new-[AudioTrimmer.com].mp3/file

ποιο πολυ για audiomachine μου κανει..

Βρεθηκε το τραγουδι ο τιτλος ειναι Revolt Production Dissimulation 2016

Επεξ/σία από GoldFan98p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Γεια σας, έκανα ενα thread πριν λίγο και κάποιος με έκανε redirect εδώ, οπότε κάνω copy/paste.

Ψάχνω εδώ και αρκετό καιρο ένα τραγούδι καφρικου χαρακτήρα. Δυστυχως δε θυμάμαι ούτε τίτλο, ούτε το όνομα της μπάντας.
Ήταν τύπου μπαλάντα, και είχε θρησκευτικό περιεχόμενο, καθώς θυμάμαι ένα στοίχο που έλεγε:

*"Ο Χριστός, ο Χριστούλης μας... Κωλολέει, είναι τέλειος, τον γουστάρουμε πολύ!"

Θυμαμαι να ήταν ίδια εποχή με Cafrilion, Kleftones, Πλοκάμι του Καρχαρία, και τα άλλα σχετικά. Αυτό το συγκεκριμένο όμως δε το βρίσκω πουθενά.
To πόσταρα και στο /r/Greece αλλά τίποτα...

Βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω σπάσει το κεφάλι μου...
δέκα χρόνια πριν,2008, 2ο μισό της χρονιάς - μετά το καλοκαίρι, έχω τελειώσει το φανταρικό, έχω πιάσει την πρώτη μου δουλειά Αθήνα και τα βράδια κάθομαι και παίζω WOW ακούγοντας ράδιο από 1055ροκ θεσσαλονίκης

παίζει ΠΟΛΥ συχνά ένα ροκάκι τραγούδι, γυναικεία φωνητικά, η φωνή μοιάζει με Paramore αλλά δεν είναι γιατί έχω ξεψαχνίσει όλα τα τραγούδια που είχανε βγάλει μέχρι εκείνη τη στιγμή...

το ρυθμό τον θυμάμαι πάνω κάτω (αυτός μου έχει κολλήσει στο μυαλό εξάλλου) αλλά δε θυμάμαι τπτ από στίχους... υπάρχει καμία έμπνευση;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/09/2018 at 15:02, gia_nnis said:

Αυτο με τι μετατροπεα μπορω να το κατεβασω σε mp3??? γιατι σε 3 που δοκιμασα δεν με αφηνει..!!!

Κι εμενα μου χε βγαλει τη πιστη .

Σε περιπτωση που ακομα δεν εχεις βγαλει ακρη , οριστε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω φάει κόλλημα με ένα τραγούδι και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι. Παλιό σχετικά. Σε ένα σημείο τραγουδάει μια γλυκιά φωνή γυναικεία. Κλεις τα μάτια και θυμήσου/κοιμήσου και μετά έλεγε κοίτα τι γρήγορα που φεύγει η ζωή κάτι τέτοιο. Ίσως είναι και ραπ.

Edit: Το βρήκα. Α ρε πατέρα από τον Μεντζέλο.

Επεξ/σία από Christos21417
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...