Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών) Part IIΙ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 280
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας παιδιά,θα ήθελα τη βοηθειά σας.Ψάχνω να βρω τη συγκεκριμένη version του τραγούδιου,όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι.Το original τραγούδι είναι αυτό Yann Tiersen - Comptine d`un autre ete - l`apres-midi.https://www.youtube.com/watch?v=GJpzMkUj-WQ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους,

Ψαχνω το Ποδηλατο απο Υπογεια Ρευματα - το εβγαλαν το 2012. 
εχετε κατι υποψην; γιατι μονο διασκευες και live βρισκω.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,με εχει στοιχειωσει ενα χριστουγεννιατικο κομματι το οποιο εχει αισθηση 80's pop/funky μπαλάντας,ισως στο στυλ των NKOTB (δεν ειναι ΚΑΝΕΝΑ δικο τους κομματι,ουτε απο αλλες γνωστες boy bands). To μονο που θυμαμαι απο το στιχο: αρχή ρεφρέν oh oh oh ooooooh (δε βοηθαει καθολου αυτο,ναι) και τελος ρεφρεν "this christmas" ή "it's christmas".Ελπιζω να μη χρειαστει ηχητικο αποσπασμα με σφυριγμα ή κατι τετοιο (καποτε το SoundHound νομιζω αναγνωριζε μελωδια κι έτσι :-(  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, maarinos είπε

@TANASI

Αυτό??

Οχι,αυτο ειναι απο τα πιο γνωστα χριστουγεννιατικα,σε αντιθεση με αυτο που ψαχνω που μαλλον το γκρουπ δεν το ξερει ουτε η μανα του.Δεν το γλιτωνω το ηχητικο αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πριν από 10 και πλέον χρόνια είχα κατεβάσει από torrent ένα δίσκο από ενα άγνωστο συγκροτημα αρχών δεκαετίας 70 . Το μόνο που θυμάμαι είναι ένα τραγούδι το οποίο πρέπει να λεγόταν crazy woman. Το συγκρότημα ήταν hard rock με πολλές επιρροές από zeppelin , κραυγές robert plant στυλ. Το θυμήθηκα πριν 2-3 μήνες και το ψάχνω ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Πριν από 10 και πλέον χρόνια είχα κατεβάσει από torrent ένα δίσκο από ενα άγνωστο συγκροτημα αρχών δεκαετίας 70 . Το μόνο που θυμάμαι είναι ένα τραγούδι το οποίο πρέπει να λεγόταν crazy woman. Το συγκρότημα ήταν hard rock με πολλές επιρροές από zeppelin , κραυγές robert plant στυλ. Το θυμήθηκα πριν 2-3 μήνες και το ψάχνω ακομα...

Θες american woman μέχρι να βρούμε... crazy;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα τραγουδι που ειναι συνυφασμενο με τα Χριστουγεννα(αλλα δεν ειναι Χριστουγεννιατικο καθε αυτο για οποιον γνωριζει), με ορχηστρα και χορωδια, που το ειχαν βαλει και τα Jumbo μια χρονια, θυμαται κανεις πως λεγεται;

Edit: Το βρηκα, Carol of the Bells. Τελικα το original στα ουκρανικα δεν εχει σχεση με τα Χριστουγεννα.

Στις 15/12/2018 στις 2:29 ΠΜ, agrio.imeros είπε

Θες american woman μέχρι να βρούμε... crazy;  :P

Παιζει να εννοει αυτο αλλα απο Krokus.

Επεξ/σία από Miracle Worker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ακούγεται ένα τραγούδι με έναν Έλληνα και έναν Τούρκο μαζί.Στο ρεφρέν ο Έλληνας λέει"Θέλω να σε ξαναδώ και δεν ξέρω που να πάω".Έχει κανείς καμιά ιδέα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2019 στις 12:46 ΜΜ, Kosta2012 είπε

ακούγεται ένα τραγούδι με έναν Έλληνα και έναν Τούρκο μαζί.Στο ρεφρέν ο Έλληνας λέει"Θέλω να σε ξαναδώ και δεν ξέρω που να πάω".Έχει κανείς καμιά ιδέα ??

Έχει τούρκικο στίχο το τραγούδι; Πάντως, εμένα μου θύμισε αυτό, που παίζεται συνέχεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...