Προς το περιεχόμενο

technicolor TG788vn v2 admin


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

 

ξέρεις κανείς ποιο είναι το admin page και οι κωδικοί σε αυτό το σάπιο router(της forthnet);

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, chios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

username: dsath password=f!g*h!X0

Δοκίμασε αυτά.

αυτά είναι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!

τώρα αν θέλω να μπω στη σελίδα διαχείρισης ποιο είναι το path;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δύσκολο ήταν να τα βρεις;; ούτε 1 λεπτό δεν μου πήρε στο Google, απορώ την υπομονή σου να περιμένεις.

Με την ip του ρουτερ μπαίνεις στην σελίδα όπως σε όλα τα ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, chios είπε

Πόσο δύσκολο ήταν να τα βρεις;; ούτε 1 λεπτό δεν μου πήρε στο Google, απορώ την υπομονή σου να περιμένεις.

Με την ip του ρουτερ μπαίνεις στην σελίδα όπως σε όλα τα ρουτερ.

ναι απλά, την κρυφή σελίδα που έχουν και εκείνοι όταν μπαίνουν και τροποποιούν πράγματα, γτ είναι αρκετά περιορισμένο το interfaceю

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2019 στις 11:35 ΜΜ, AmiJIm είπε

Καλησπερα,μηπως υπαρχει ο κωδικος και για cyta?

Στο δικό μου λειτουργούν, δοκίμασε και συ:

Spoiler

 

Username: cytahellas

Password: Cyt@_Adm1n_R3$

 

Αν και απαντάω με κάποια καθυστέρηση 😋

Επεξ/σία από topontiki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 25/06/2018 at 22:42, Guest said:

ναι απλά, την κρυφή σελίδα που έχουν και εκείνοι όταν μπαίνουν και τροποποιούν πράγματα, γτ είναι αρκετά περιορισμένο το interfaceю

δεν υπαρχει κρυφη σελιδα.υπαρχει cli interface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

να ρωτησω αν βαλω το συγκεκριμενο ρουτερ σε γραμμη n0v@ (τεως forthnet) μπαινουν ακομα οι κωδικοι αυτοι? και ρωταω γιατι ειμαι με tg 788vn v3 και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαι το tg788vn v3 της Nova

πρεπει να χει καποιο master  admin / password  ?  Μου ειχε αφησει προσφατα για περιπτωση που με αναβαθμισουν σε voip και τελικα ισως επρεπε να παρω το ZXHN H267N .... Υποθετω αναλογη διαδικασια με της wind που περιγραφετε διπλα  .Και τα 2 κλειδωμενα  με  custom firmware  απο οτι καταλαβα 

 

image.jpeg

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/06/2019 at 01:09, Mhlogiatros said:

Kαι το tg788vn v3 της Nova

πρεπει να χει καποιο master  admin / password  ?  Μου ειχε αφησει προσφατα για περιπτωση που με αναβαθμισουν σε voip και τελικα ισως επρεπε να παρω το ZXHN H267N .... Υποθετω αναλογη διαδικασια με της wind που περιγραφετε διπλα  .Και τα 2 κλειδωμενα  με  custom firmware  απο οτι καταλαβα 

image.jpeg

και της wind και της nova(forthnet) ειναι με custom firmware και ο χρηστης δεν μπαινει ως root(admin).το zte ειναι Dual band ενω αυτο οχι.ισως να πετυχαινει η διαδικασια αλλα δεν το εχω ψαξει.

On 21/06/2019 at 17:44, Mhlogiatros said:

Το αλλο το ZXHN H267N ειναι καλυτερο / ανοιγει πιο ευκολα και κραταει admin login  ; 

ουτε σε εκεινο μπαινεις σαν admin ή root.ειναι dual band.

γενικως στα περισσοτερα δεν μπαινεις σαν admin ή σαν root αναλογως το μοντελο.μονο ο παροχος μπορει να μπει εκτος αν βρεις τα στοιχεια.εσυ απλα βλεπεις λιγοτερα πραγματα πχ δεν βλεπεις το tr069 δεν βλεπεις το voip.

σε οσα μπαινεις σαν user συνηθως το Master account να το πω ετσι ειναι το admin.

σε οσα μπαινεις σαν admin συνηθως το Master account ειναι το root.πχ θα δεις ρουτερ που μπαινεις σαν admin(Μιλαμε για Custom firmware) αλλα παλι δεν τα βλεπεις ολα.αυτο γινεται διοτι ο root εχει ολα τα δικαιωματα. πχ  στο speedport 2 entry μπαινεις σαν admin αλλα δεν τα βλεπεις ολα διοτι υπαρχει και account πιο  πανω απο αυτο.

On 20/06/2019 at 19:13, zeus2014 said:

να ρωτησω αν βαλω το συγκεκριμενο ρουτερ σε γραμμη n0v@ μπαινουν ακομα οι κωδικοι αυτοι? και ρωταω γιατι ειμαι με tg 788vn v3 και δεν μπορω να το ξεκλειδωσω

αν εννοεις σε 788 της wind να βαλεις Username/password forthnet ναι πιθανοτατα να παιξει. Οπως και το αναποδο λογικα. βεβαια αν εχεις voip δεν θα παιξει.

On 21/06/2019 at 07:18, zeus2014 said:

Ναι κουτσουρεμενο ειναι και απο την νοβα

το v3 ειναι και κουτσουρεμενο λογω οτι συνδεεσαι σαν User αλλα ειναι και κουτσουρεμενο γενικοτερα.ειτε της wind ειτε της forthnet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O τεχνικος nova λεει αμα εχεις προβληματα να σου αφησω το ZXHN H267N ειναι καλυτερο γι αυτο ρωταω . Σαπακια μου φανηκαν και τα 2 . Παιζει να γινει ip τηλεφωνια απο το ΑΚ του οτε χωρις να ξερουν ποτε  .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/06/2019 at 15:10, Mhlogiatros said:

O τεχνικος nova λεει αμα εχεις προβληματα να σου αφησω το ZXHN H267N ειναι καλυτερο γι αυτο ρωταω . Σαπακια μου φανηκαν και τα 2 . Παιζει να γινει ip τηλεφωνια απο το ΑΚ του οτε χωρις να ξερουν ποτε  .

to zte κερδιζει στο Dual band.τα technicolor γενικως ειναι πολυ σταθερα σε παραξενες γραμμες.voip τηλεφωνια μπορεις να δωσεις ειτε απο το αστικο κεντρο ειτε απο το Kv.ο οτε εχει δωσει voip τηλεφωνια ακομα και σε ατομα που δεν παιρνουν απο kv και δεν θα μπουν καν σε Kv οτε γιατι την ταδε περιοχη την εχει παρει η wind.και τα δυο μπορουν  technicolor και zte παιζουν με voip αν χρειαστει.

και τα 2 ειναι απλα adsl/vdsl modem router με Fxs.υπαρχουν και πολυ καλυτερα αλλα αμα σε γυρισουν σε voip μετα δεν θα παιζει η τηλεφωνια. μην περιμενεις κανενας παροχος να σου δωσει δωρεαν modem router που κανει 150 και ευρω.η αλλη λυση βαζεις δικο σου ρουτερ πισω απο το Modem/router του παροχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...