Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα... Κοιτάζω να πάρω και γω κάποιον ασύρματο συναγερμό και έχω καταλήξει στην οικονομική λύση της Digoo. Απλά δεν έχω αποφασίσει αν πρέπει να πάω με τον HAMA ή τον HAMB. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει και τους 2; 
Τέλος η σειρήνα του είναι δυνατή; Σκέφτομαι να πάρω 2 (για μέσα και έξω). Θα με καλύψούν;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/11/2020 στις 11:29 ΠΜ, argi73 είπε

Καλημέρα έχω  βάλει στους γονείς μου τον ΗΑΜΒ από το καλοκαίρι και όλα καλά .. εχω πιάσει και μια αποθήκη σε εξωτερικό χώρο.. ήθελα να ρωτησω όποιος τον εχει αν τελικά ο συγκεκριμένος έχει εσωτερική μπαταρια γιατί ο δικος μου όταν τον βγάλω από το ρεύμα σβήνει . Ενώ γράφει στα specs για μπαταρια .. έχω πέσει  προβληματικό κομμάτι μάλλον?

Μήπως έχεις βάλει καμία προέκταση στο usb της φόρτισης ή κάποιο αδύναμο φορτιστή; Έτσι έκανα εγώ και αρχικά νόμιζα ότι έφταιγε ο συναγερμός.

Στις 4/11/2020 στις 10:36 ΠΜ, wall είπε

Καλημέρα... Κοιτάζω να πάρω και γω κάποιον ασύρματο συναγερμό και έχω καταλήξει στην οικονομική λύση της Digoo. Απλά δεν έχω αποφασίσει αν πρέπει να πάω με τον HAMA ή τον HAMB. Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει και τους 2; 
Τέλος η σειρήνα του είναι δυνατή; Σκέφτομαι να πάρω 2 (για μέσα και έξω). Θα με καλύψούν;
 

Δεν αρκεί η ενσωματωμένη σειρήνα του. Έξω από το σπίτι δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Θα σου πρότεινα να βάλεις τουλάχιστον 2 ασύρματες Rosa στις βεράντες σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Digoo hama 3G Και τα προβλήματα συνεχίζονται , έχουμε και λέμε εκτός από την εφαρμογή που χάνεται ο συναγερμούς και πρέπει να κάνω εγκατάσταση και μετά χάνει τις ζώνες με τα ονοματα που έχω περάσει εκτός ότι δεν στέλνει ειδοποιήσεις παρά  μόνο όποτε το θυμάται τις τελευταίες μέρες   έχασε το σήμα της κάρτας sim και του wifi έκανα σεταρισμα ξανά αλλά δυστυχώς δεν τον βρίσκει καν η εφαρμογή καμία ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

όποτε θέλει. Όταν σύνδεσα το ασύρματο κουδούνι της digoo μου το έδειχνε σαν ανοιχτή επαφή. Τώρα εδώ και καιρό έπαψε να το κάνει, αλλά μάλλον γενικά δεν έρχονται ειδοποιήσεις εγκαίρως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2020 στις 11:29 ΠΜ, argi73 είπε

Καλημέρα έχω  βάλει στους γονείς μου τον ΗΑΜΒ από το καλοκαίρι και όλα καλά .. εχω πιάσει και μια αποθήκη σε εξωτερικό χώρο.. ήθελα να ρωτησω όποιος τον εχει αν τελικά ο συγκεκριμένος έχει εσωτερική μπαταρια γιατί ο δικος μου όταν τον βγάλω από το ρεύμα σβήνει . Ενώ γράφει στα specs για μπαταρια .. έχω πέσει  προβληματικό κομμάτι μάλλον?

 

Δοκίμασε να γυρίσεις ένα μικρό μαύρο διακοπτακι που βρίσκεται αριστερά της θύρας φορτισης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

το Φεβρουάριο κλείνω 3 χρόνια με το Hosa. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι από το περασμένο καλοκαίρι, δε στέλνει sms στο 2ο κατά σειρά καταχωρημένο κινητό.

Πρόσφατα αγόρασα και 3 κάμερες της Digoo. 2 mini8 και 1 Κ2.
Λέω να κάνω κίνηση και να πάρω το Amazon Echo Dot να τα συνδέσω όλα μαζί σε μία εφαρμογή αλλά και για να επεκτείνω τις συσκευές μου. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Επεξ/σία από christoforas78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/10/2020 στις 3:34 ΜΜ, OTIS88 είπε

Βρήκα και εγκατέστησα κάποια με επιτυχία. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου πει να του στείλω το μοντέλο.  

Επιτέλους μετά από μεγάλη αναμονή, λόγω του lockdown, ήρθε τόσο ο συναγερμός (hama) όσο και η σειρήνα που μου πρότεινες. 

Το κακό είναι πως όταν οπλίζω τον συναγερμό, ενεργοποίητε η σειρήνα. 

Πώς το έχεις σετάρει εσύ, γιατί έχω τρελάνει την γειτονιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Χρόνια πολλά με υγεία

Λέω να ανανεώσω τον Hosa που έχω με τον Hamb. Οι παγίδες του Hosa (μαγνητικές και αισθητήρες κίνησης) και η σειρήνα Rosa είναι συμβατά με τον Hamb?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Πήρα πρόσφατα τον Digoo Dg Hamb ενώ έκανα σωστά την εγκατάσταση και έδειχνε να λειτουργεί μια χαρά, ξαφνικά άρχισε να δουλεύει μόνο του, πατιοντουσαν τα πλήκτρα στην οθόνη και οπλίζε και αφοπλίζει μόνο του. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Μήπως κανείς έχει καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και αν υπάρχει λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2020 στις 8:10 ΠΜ, macgyver3 είπε

Επιτέλους μετά από μεγάλη αναμονή, λόγω του lockdown, ήρθε τόσο ο συναγερμός (hama) όσο και η σειρήνα που μου πρότεινες. 

Το κακό είναι πως όταν οπλίζω τον συναγερμό, ενεργοποίητε η σειρήνα. 

Πώς το έχεις σετάρει εσύ, γιατί έχω τρελάνει την γειτονιά 

Από τις ρυθμίσεις θα απενεργοποιήσεις τον ήχο όπλισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Snip είπε

Από τις ρυθμίσεις θα απενεργοποιήσεις τον ήχο όπλισης.

Το δοκίμασα αλλά δυστυχώς έτσι, σε παραβίαση του χώρου σου, βγάζει έναν συρτό ήχο ανά 5 δεύτερα που  δεν παραπέμπει σε σειρήνα συναγερμού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2020 στις 1:56 ΠΜ, xrele είπε

Χαίρετε! 

Μια βοηθεια.. 

Πως θα σεταρω την rosa σειρήνα ώστε όταν χτυπάνε οι συνδεμένοι σενσορες (παγίδες και ραντάρ) σε αυτήν, να δίνουν σήμα και στην κεντρική μονάδα hosa να χτυπάει και αυτή? 

Δηλαδή σύνδεσα μια παγίδα στην rosa και όταν άνοιξε το παράθυρο χτηλησε η rosa αλλά δεν χτύπησε ο hosa ωστε να πάρει Τηλέφωνο κτλ.. 

Εδώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Μήπως κανείς μπορεί να βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, margiekam είπε

Εδώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

Μήπως κανείς μπορεί να βοηθήσει;

όλα πρέπει να συνδεθούν στην κεντρική μονάδα για να γίνεται αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...