Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιταζα να παρω καποιο πακετο στο bangood αλλα δεν καταλαβα να πρεπει να παρω πρωτα το βασικο πακετο και μετα τα αξεσουαρ χωριστα

δεν εχει πακετα πχ  4 για πορτες 4 για παραθυρα ???

για δωστε καποιο λινκ οποιος ξερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, kostasbm είπε

κοιταζα να παρω καποιο πακετο στο bangood αλλα δεν καταλαβα να πρεπει να παρω πρωτα το βασικο πακετο και μετα τα αξεσουαρ χωριστα

δεν εχει πακετα πχ  4 για πορτες 4 για παραθυρα ???

για δωστε καποιο λινκ οποιος ξερει

Το βασικό πακέτο έχει μέσα την κεντρική μονάδα, 1 ραντάρ και 2 παγίδες (για πόρτες παράθυρα). Από εκεί και πέρα, μετράς τι θες και συμπληρώνεις σε παγίδες, ραντάρ, ανιχνευτές, σειρήνες κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παίδες, έχω τον συναγερμό κανένα μήνα τώρα. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αλλά πρόσφατα παρατήρησα το εξής.

Ενώ τον έχω συνδέσει σε φορτιστεί κανονικά και το σύμβολο της μπαταρίας του δείχνει να γεμίζει, όταν αφαιρώ το usb η ένδειξη της μπαταρίας δείχνει 1 κουτάκι μόνο. Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος που έχει τον Hama να επιβεβαιώσει ότι λειτουργεί η επιλογή 24hr silent στην προσθήκη αισθητήρων; Έχω τον hosa και δεν έχει αυτή την επιλογή ενώ βλέπω ότι στην εφαρμογή (easy security) υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 9/9/2019 στις 12:05 ΠΜ, dkmaster είπε

Παίδες, έχω τον συναγερμό κανένα μήνα τώρα. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αλλά πρόσφατα παρατήρησα το εξής.

Ενώ τον έχω συνδέσει σε φορτιστεί κανονικά και το σύμβολο της μπαταρίας του δείχνει να γεμίζει, όταν αφαιρώ το usb η ένδειξη της μπαταρίας δείχνει 1 κουτάκι μόνο. Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;

Αλλαξε φορτιστή.
Το ιδιο εκανε κ σε μενα κ εβαλα αλλον κ ολα καλα

Στις 29/9/2019 στις 8:48 ΠΜ, nfreskakis είπε

Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος που έχει τον Hama να επιβεβαιώσει ότι λειτουργεί η επιλογή 24hr silent στην προσθήκη αισθητήρων; Έχω τον hosa και δεν έχει αυτή την επιλογή ενώ βλέπω ότι στην εφαρμογή (easy security) υπάρχει.

Καλησπερα
Ναι γινεται 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γειά χαρά σε όλους.

Μια ερώτηση σε κατόχους του εν λόγω συστήματος, πώς τα πάει με τις αποστάσεις μεταξύ κυρίως μονάδας και παγίδων, ανιχνευτών κλπ; Θα μπορέσει να δουλέψει απρόσκοπτα σε μεζονέτα ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, mondomio είπε

Γειά χαρά σε όλους.

Μια ερώτηση σε κατόχους του εν λόγω συστήματος, πώς τα πάει με τις αποστάσεις μεταξύ κυρίως μονάδας και παγίδων, ανιχνευτών κλπ; Θα μπορέσει να δουλέψει απρόσκοπτα σε μεζονέτα ;

Ευχαριστώ

Κάποιος φίλος νομίζω πιο πάνω ανέφερε ότι έπιανε από σπίτι σε όροφο σε πόρτα αποθήκης, οπότε λογικά και σε μεζονέτα θα είναι οκ.

Στον δικό μου (διαμέρισμα) η μεγαλύτερη απόσταση είναι 12μ με 2-3 τοίχους να παρεμβάλονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Κάποιος φίλος νομίζω πιο πάνω ανέφερε ότι έπιανε από σπίτι σε όροφο σε πόρτα αποθήκης, οπότε λογικά και σε μεζονέτα θα είναι οκ.

Στον δικό μου (διαμέρισμα) η μεγαλύτερη απόσταση είναι 12μ με 2-3 τοίχους να παρεμβάλονται

ΟΚ ευχαριστώ, το διάβασα και καλύφθηκα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα. Σκέφτομαι να παραγγείλω τον Hosa και θέλω να πάρω και μια εξωτερική σειρήνα, με φωτάκια η οποία φαίνεται στον τοίχο του σπιτιού και σίγουρα λειτουργεί, εν μέρει αποτρεπτικά, στους επίδοξους διαρρήκτες. Έχετε υπόψιν σας κάποια που να διαθέτει δυνατό ηχείο διότι ότι βρίσκω στο internet και είναι συμβατό με τον συγκεκριμένο συναγερμό, πάσχει σε ένταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση συναγερμού (χωρίς εμπειρία) και κοιτάζω τον Digοo TG HAMA. Φτηνή και ασύρματη λύση. Δεδομένου ότι όσο επενδύεις στην ασφάλεια τόσο ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να μπουκάρει κάποιος σπίτι σου και ότι ψάχνω να αποτρέψω τα πρώτα επίπεδα διαρρηκτών (Τυχάρπαστους-πρεζόνια-Γύφτους κτλ) θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη κάποιου που γνωρίζει. 

Αφού τον εγκαταστήσω και γίνουν όλα προσεκτικά και σωστά μπορεί να καλύψει την παραπάνω ανάγκη μου; Είναι αξιόπιστος; Η θα χτυπάει χωρίς λόγο και με την παραμικρή παρεμβολή (πχ: από ασύρματα τηλέφωνα, WIFI, κτλ);

Επίσης κοιτάζω στον banggood (και επειδή είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω βλέπω διαφορά στην τιμή από αποθήκη Ευρώπης σε σχέση με την Κίνα (κατά περίεργο λόγο πιο φτηνά στην Ευρώπη)

Παραθέτω το link: DIGOO HAMA

Γνωρίζει κάποιος τι παίζει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Χάρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harryTG είπε

Αφού τον εγκαταστήσω και γίνουν όλα προσεκτικά και σωστά μπορεί να καλύψει την παραπάνω ανάγκη μου; Είναι αξιόπιστος; Η θα χτυπάει χωρίς λόγο και με την παραμικρή παρεμβολή (πχ: από ασύρματα τηλέφωνα, WIFI, κτλ);

Καλησπέρα φίλε,

 

εγώ τον έχω βάλει κάνα 3μηνο, μέχρι στιγμής μόνο 1 φορά μου βάρεσε λάθος συναγερμό (και είναι κάθε μέρα οπλισμένος όσο λείπω δουλειά), άρα στο κομμάτι των false alarms νομίζω είναι οκ.

Απλά εμένα σταμάτησε να παίζει σε σύντομο διάστημα η μια παγίδα και την αντικατέστησα. Οπότε καλού κακού θα έλεγα να πάρεις 1-2 παραπάνω από όσα ανοίγματα έχεις για να εισαι πιο safe και να μην χρειαστεί να περιμένεις καιρό να έρθει κάτι αν προκύψει ανάγκη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Καλησπέρα φίλε,

εγώ τον έχω βάλει κάνα 3μηνο, μέχρι στιγμής μόνο 1 φορά μου βάρεσε λάθος συναγερμό (και είναι κάθε μέρα οπλισμένος όσο λείπω δουλειά), άρα στο κομμάτι των false alarms νομίζω είναι οκ.

Απλά εμένα σταμάτησε να παίζει σε σύντομο διάστημα η μια παγίδα και την αντικατέστησα. Οπότε καλού κακού θα έλεγα να πάρεις 1-2 παραπάνω από όσα ανοίγματα έχεις για να εισαι πιο safe και να μην χρειαστεί να περιμένεις καιρό να έρθει κάτι αν προκύψει ανάγκη.

Ευχαριστώ φίλε μου,

Θα το έχω υπόψιν μου.

Γνωρίζεις και τι παίζει με τις αποθήκες του banggood (θεωρώ ότι από εκεί τον πήρες);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά!

Έχω το Panasonic Smart Home και είμαι ευχαριστημένος. Το πρόβλημα είναι ότι μάλλον η εταιρεία σταμάτησε την παραγωγή. Δεν βρίσκω πουθενά αξεσουάρ (με δυσκολία υπάρχουν κάτι ενεπομείναντα σε eBay & amazon).

Σκέφτομαι λοιπόν να τον δώσω και να πάρω ένα άλλο σύστημα. Προσνατολίζομαι και εγώ στην λύση του DIGOO HAMA. Το πρόβλημα είναι ότι ο συγκεκριμένος συναγερμός δεν έχει έξυπνη μπρίζα  (smart plug). Στον Panasonic είχα προλάβει και είχα πάρει 3 και στα δύο είχα συνδέσει πολύ δυνατούς (εσωτερικούς) συναγερμούς και στο άλλο φώτα τα οποία άνοιγαν αυτόματα όταν ενεργοποιούνταν ο συναγερμός. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο εδώ, ώστε να συνδέσω τους ήδη υπάρχοντες συναγερμούς; Μήπως υπάρχει σε κάποιο άλλο σύστημα συναγερμού; Ψάχνοντας βρήκα  κάποια συστήματα αλλά δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους! Φοβάμαι μην την πατήσω όπως με την Panasonic.

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις ακτινοβολίες σε τέτοια συστήματα.

Επεξ/σία από likoyrgos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, harryTG είπε

Γνωρίζεις και τι παίζει με τις αποθήκες του banggood (θεωρώ ότι από εκεί τον πήρες);

Περίεργο μου φαίνεται κι εμένα που είναι φθηνότερη η ευρωπαϊκή, εκτός αν παίζει στην κινέζικη κάνα κουπόνι και βγαίνει πιο κάτω

10 λεπτά πριν, likoyrgos είπε

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο εδώ, ώστε να συνδέσω τους ήδη υπάρχοντες συναγερμούς;

Ξέρω (γιατί την έχω)  ότι υπάρχει ασύρματη σειρήνα (πολύ πιο δυνατή από το ηχειακι που έχει έξτρα ο συναγερμός).

την συνδέεις σε μια πρίζα (έχει και μπαταρία) συγχρονίζεις με τον συναγερμό κι έτοιμος.

Σε panic tests που την έχω ακούσει είναι πολύ δυνατή

 

Αυτή είναι

https://banggood.app.link/g9wBlsHK82

Επεξ/σία από nodas_21greek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για την απάντηση . Οπότε αν τελικά δεν βρω κάτι σε smart plug θα προσανατολιστώ προς τα εκεί.

Έκανα ένα ψάξιμο στο Bangood και βρήκα δύο διαφορετικούς ανιχνευτές κίνησης. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν και οι 2 είναι συμβατές με το HAMA και αν ναι ποιες οι διαφορές? Το ίδιο και με μια εξωτερική camera . Επισυνάπτω photo Digoo.JPG.b43592f16ffbd2d12aa639de9ee895af.JPG

Επεξ/σία από likoyrgos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...