Προς το περιεχόμενο

Digoo Hosa alarm


crossmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/2/2020 στις 8:41 ΜΜ, Snip είπε

Τον παρέλαβα χθες και τον τοποθέτησα το απόγευμα, οπότε η πρώτη φορά που λειτούργησε ήταν σήμερα το πρωί που έφυγα για τη δουλειά. Να σημειώσω ότι εγώ έχω τον Hama και όχι τον Hosa, αν και δεν παίζει κάποιον ρόλο.
Καταρχάς μου έκανε εντύπωση το πάρα πολύ μικρό μέγεθος που έχει. Ήξερα ότ ι είναι μικρότερος από αυτόν που έχει μέσα το πακέτα (που έτσι κι αλλιώς είναι αρκετά μαζεμένος συγκριτικά με άλλους) αλλά δεν περίμενα τόσο πολύ!

Σχετικά με τη λειτουργία του, συνδέθηκε αμέσως. Δεν έχει δυνατότητα να απενεργοποιήσεις το λαμπάκι του κάθε φορά που βλέπει κίνηση (όπως γίνεται με τον πιο μεγάλο). Αυτό που με ενόχλησε όμως, είναι ότι μου εμφάνιζε συχνά την ειδοποίηση  "ανοιχτό παράθυρο/πόρτα". Είναι η ειδοποίηση που έχεις ότι έχεις αφήσει κάποια πόρτα ανοιχτή όταν ενεργοποιείς το συναγερμό, χωρίς όμως να χτυπάει. Να επαναλάβω ότι τον χρησιμοποίησα σήμερα μόνο, οπότε δεν μπορώ να πω περισσότερα. Μπορεί να φταίω κι εγώ όταν ρύθμισα την παγίδα, καθώς την είχα ορίσει ώς "συναγερμός πόρτας/παράθυρου" και "όπλιση σε λειτουργία". Τον πιο μεγάλο pir που τον είχα ρυθμίσει σαν "συναγερμό σαλονιού" και "όπλιση σε λειτουργία" δε μου έκανε ποτέ κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό, πάντως τώρα τον ρύθμισα κι αυτόν όπως τον μεγάλο και αύριο θα δω αν αλλάξει κάτι.

Είσαι ο πιο πρόσφατος αγοραστής. Έχουν περάσει αρκετές μέρες που τον έχεις τοποθετήσει. Για πες την γνώμη σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 342
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, boltsis είπε

Ωραία , ευχαριστώ πολύ colibre!!

Σου δούλεψε?

Εμένα δεν συνδέεται η easy security (δεν αναγνωρίζει τα credentials) ενώ αντιθέτως στην προηγούμενη συνδέομαι κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους. 

Ήθελα να βάλω συναγερμό πριν 3 μήνες.το παραμελήσει και πριν 1 βδομάδα μπήκαν διαρρήκτες...

Διάβασα απο πολλούς καλά λόγια για τον digoo Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις αν ξέρεις κάποιος...

1.το σπίτι είναι διώροφο. Θα "πιανουν" οι αισθητηρες;

2. Μπορώ να βάλω απο αλι  αισθητήρες pet.? Giati se digoo den exec.θελω να τους βάλω εκτός σπιτιού στην αυλή στη περίπτωση  που πλησιάσει κάποιος.αλλα επειδή έχει γάτες κλπ δε θέλω να βαράει άδικα νυχτιάτικα.

3. Είδα ένα ολόιδιο στο Ali μάρκας emastif που έχει και pet pir kai solar εξωτερική σειρήνα. Θα δουλεύουν με τον digoo?

 

Επεξ/σία από pug_f_e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2020 στις 10:20 ΠΜ, pug_f_e είπε

Καλημέρα σε όλους. 

Ήθελα να βάλω συναγερμό πριν 3 μήνες.το παραμελήσει και πριν 1 βδομάδα μπήκαν διαρρήκτες...

Διάβασα απο πολλούς καλά λόγια για τον digoo Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις αν ξέρεις κάποιος...

1.το σπίτι είναι διώροφο. Θα "πιανουν" οι αισθητηρες;

2. Μπορώ να βάλω απο αλι  αισθητήρες pet.? Giati se digoo den exec.θελω να τους βάλω εκτός σπιτιού στην αυλή στη περίπτωση  που πλησιάσει κάποιος.αλλα επειδή έχει γάτες κλπ δε θέλω να βαράει άδικα νυχτιάτικα.

3. Είδα ένα ολόιδιο στο Ali μάρκας emastif που έχει και pet pir kai solar εξωτερική σειρήνα. Θα δουλεύουν με τον digoo?

Καλημέρα φίλε,

Εγώ παρέλαβα πριν μερικές μέρες. Ο συναγερμός είναι ότι πιο VFM υπάρχει. Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου και από όσο γνωρίζω:

  1. Η απόσταση εξαρτάται από τα εμπόδια (τοίχους κτλ). Αν έχεις τέτοιο πρόβλημα παίρνεις και την digoo rosa (που για μένα είναι απαραίτητη) και συνδέεις εκεί πιο απομακρυσμένες επαφές, οπότε έχεις ένα ολοκληρωμένο σύστημα συναγερμού.
  2. Άλλους αισθητήρες δεν έχω δοκιμάσει. Θεωρώ ότι αν έχουν την ίδια συχνότητα δε θα έχεις πρόβλημα (τσέκαρε και τον καινούριο αισθητήρα της digoo που ίσως και να είναι pet friendly).
  3. Αν δουλεύουν στην ίδια συχνότητα μπορεί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω 2 η 3 rose. Να βάλω ένα εντός αν δω ότι η ενσωματωμένη σειρήνα δε καλύπτει και 1-2 εξω απο το σπιτι. Ειναι μονοκατοικια για Αυτό.

Για έξω λέω να πάρω και ένα τετοιο

Screenshot_20200304-121512_AliExpress.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pug_f_e είπε

Σκέφτομαι να πάρω 2 η 3 rose. Να βάλω ένα εντός αν δω ότι η ενσωματωμένη σειρήνα δε καλύπτει και 1-2 εξω απο το σπιτι. Ειναι μονοκατοικια για Αυτό.

Για έξω λέω να πάρω και ένα τετοιο

Screenshot_20200304-121512_AliExpress.jpg

Πάρε και την ενσύρματη που έχει. Είναι αρκετά δυνατή. Η ενσωματωμένη δεν κάνει τίποτα.

Μόλις τώρα, harryTG είπε

Πάρε και την ενσύρματη που έχει. Είναι αρκετά δυνατή. Η ενσωματωμένη δεν κάνει τίποτα.

Να σημειώσω ότι εγώ έχω τον HAMA όχι τον HOSA. Αλλά είναι τα ίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pug_f_e είπε

Παιδιά απο που προτείνετε να το παρω; bangood ?

Με EU priority line 7-15 μέρες που λέει σημαίνει ότι δε θα πληρώσω δασμούς και τελωνεια;

Banggood με Priority Direct Mail από Κίνα ή ότι άλλο θες αν το έχει στην Ευρωπαϊκή αποθήκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pug_f_e είπε

Α και το priority direct mail μου εξασφαλίζει ότι δε θα πληρώσω έξτρα δασμούς....;;;;

Γιατί είναι μόνο 3.16 δολλάρια.το αλλο υο eu priority line ειναι 19Screenshot_20200304-130413_Banggood.jpg.908056efaabeb88fe3a9f1f43960958a.jpg

Ναι με PDM δεν πληρώνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια μου γλύτωσες 15 ευρώ πεταμένα..

Λέω να πάρω από αυτόν. 44 δολλάρια προσφορά το βασικό κιτ. Και μετά είδα συμφέρει τα έξτρα περιφεριακα να τα πάρω από άλλον.τα έχει όλα 3 δολλάρια το κομμάτι.

Screenshot_20200304-144649_Banggood.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 2 ερωτησουλες ακόμα.. 

1.Πώς παίρνει ρεύμα η κεντρική μοναδα; εν ακαλώδιο   σαν USB είδα σε κάτι φωτογραφιες. Εγω θα ηθελα να το συνδεσω μονιμα στο ρευμα π.χ σε ένα μπουάτ.

 

2.εστω οτι μου κλεβει καποιος το τηλεκοντρολ.. μπορω να αλλαξω συχνοτητα; ή αλλιως..παίζει να χει κάποιος την ίδια συχνότητα και να μπορέσει απέξω να το απενεργοποιησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...