Προς το περιεχόμενο

Αντίστοιχη εφαρμογή του Infuse Pro (στο Apple TV) για audio files;


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Στο Apple TV 4th Gen χρησιμοποιώ ένα NAS με αρχεία ταινιών και σειρών και την εφαρμογή Infuse Pro για να βλέπω οργανωμένη τη video-βιβλιοθήκη μου (μου εμφανίζει εξώφυλλα ταινιών, υπότιτλους, υπόθεση, ηθοποιούς κλπ κλπ). 

Ψάχνω αντίστοιχη εφαρμογή για αρχεία ήχου (μουσική δηλαδή). Εννοείται και επί πληρωμή.

Έχει κανείς κάτι υπ' όψιν του; 

Thanks. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 hours ago, billdanos said:

Τς τς τς τι παράδειγμα δινουμε στους χρήστες... :P

Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι... :D 

Εσύ τουλάχιστον ξέρεις κανένα πρόγραμμα για tvOS που να διαβάζει mp3 από σκληρό και να σου 'φέρνει' στην οθόνη εξώφυλλο δίσκου, συντελεστές, ημερομηνία κυκλοφορίας κλπ; 
Γιατί από τον @Hal9000 άκρη δεν θα βρω - θα με ρωτήσει τι είναι το tvOS.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, paredwse said:

Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι... :D 

Εσύ τουλάχιστον ξέρεις κανένα πρόγραμμα για tvOS που να διαβάζει mp3 από σκληρό και να σου 'φέρνει' στην οθόνη εξώφυλλο δίσκου, συντελεστές, ημερομηνία κυκλοφορίας κλπ; 
Γιατί από τον @Hal9000 άκρη δεν θα βρω - θα με ρωτήσει τι είναι το tvOS.... 

Κατι θα υπάρχει αλλα δεν χρειάστηκε να το κανω ποτε για τη μουσικη! Δεν παίζει το plex που ειπε ο αιρετικός? 

Αυτο δεν ξερω τι κανει: https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/Multimedia/How_to_enjoy_my_Synology_NAS_music_on_iTunes_Mac 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, billdanos said:

Δυστυχώς όχι:

Please note that you cannot use the following devices. The media devices access your DiskStation contents through Home Sharing. 

iPad, iPhone

Apple TV

Αποκλείει ακριβώς τις συσκευές που θέλω για την αναπαραγωγή μουσικής... :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 03/07/2018 at 23:10, Jiakometi said:

Φοβάμαι πως η μοναδική λύση είναι να κάνεις import τα mp3 στο itunes......

Σύμφωνοι, ακόμη κι αυτό όμως δεν μου λύνει το πρόβλημα γιατί το tvOS και το iOS δεν έχουν iTunes... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paredwse είπε

Σύμφωνοι, ακόμη κι αυτό όμως δεν μου λύνει το πρόβλημα γιατί το tvOS και το iOS δεν έχουν iTunes... :(

Μα στο TV oS υπάρχει το Application "Music" που διαβάζει και παίζει όλο το itunes library σου.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 hours ago, paredwse said:

Σύμφωνοι, ακόμη κι αυτό όμως δεν μου λύνει το πρόβλημα γιατί το tvOS και το iOS δεν έχουν iTunes... :(

Τι εννοεις βρε αφου το apple tv βλεπει ολο το περιεχομενο απο το itunes (playlists). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
1 hour ago, iYannis said:

το MrMC είναι μια επιλογή, αλλά και εγώ πιστεύω ότι το app Music με το iTunes σου Server (που θέλω να πιστεύω ότι έχεις) είναι το καλύτερο

Ενδιαφέρον, δεν το γνώριζα το MrMC. Θα του ρίξω μια ματιά. 

Εν τω μεταξύ, στο iTunes Server στο Synology, δεν βρίσκω πουθενά επιλογή να βάλω icloud username/password. Κι έτσι τόσο το iTunes όσο και το Music app δεν 'βλέπουν' το %#@!* το shared folder και έτσι... back to square one. 

Σημειωτέον ότι το NAS μου τρέχει το τελευταίο DSM από τη Synology. Δεν ξέρω τι γίνεται. :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...