Προς το περιεχόμενο

Η Mozilla θα ενσωματώσει την υπηρεσία "Have I Been Pwned" στον Firefox


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Εμένα πάντως οτι και να κάνει, με έχασε από χρόνιο χρήστη του, πλέον έχω πάει σε chrome.

Και εγώ τον χρησιμοποιούσα χρόνια αλλά τον τελευταίο χρόνο είχε πολλά προβλήματα και το γύρισα σε  chrome και εγώ . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Silverage είπε

Και εμένα μου έβγαλε 2 pwned, το ένα σε ένα άκυρο site που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά λέει unverified και το άλλο nexus mods που το είχα χρησιμοποιήσει πριν καμιά 10αριά χρόνια 1-2 φορές. Ποτέ δεν βάζω τον ίδιο κωδικό πάντως οπότε δεν με νοιάζει.

oblivion mods....skyrim mods....fallout3 mods.... nostalgia time....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθεσινό μήνυμα 2-step verification από χάκερ για να μπει στο Origin account μου.

Όπως είπα και πριν, το 2-step δουλεύει..

 

Επεξ/σία από thomason993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια μπορείς απλά να βάλεις/δοκιμάσεις  το email σου στο https://haveibeenpwned.com/ του οποίου την βάση χρησιμοποιεί και να συνεχίσεις να λειτουργείς με Chrome.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το mozila αλλά καθε φορά που πάω να μπω σε μια σελιδα (οποιαδήποτε) μου λεει your connection is not secure  τι πάει λάθος ? ο chrome  και ο opera δουλευουν μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ctsiri είπε

Αντικειμενικά δεν είναι εδώ και αρκετό καιρό π.χ. δες το https://arewefastyet.com/ για javascript benchmarks.

Το πρόβλημα ήταν ότι λόγω αρχιτεκτονικής δεν είχε εξίσου γρήγορη ανταπόκριση/απεικόνιση με τον Chrome, κάτι που έφτιαξαν στις τελευταίες εκδόσεις.

Μάλιστα σε low end συστήματα (π.χ. Athlon 5350 με 4GB, T9300 με 4GB) φαίνεται να ζητάει λιγότερους πόρους ενώ δίνει και την αίσθηση ότι είναι πιο γρήγορος από το Chrome. Σε δυνατά μηχανήματα (π.χ. i7 με 16GB) δεν έχω καταλάβει διαφορά μεταξύ τους.

Για κινητά δεν έχω συγκρίνει και απλά χρησιμοποιώ Chrome για ευκολία.

Please. Έχω ένα low end και ένα high end μηχάνημα με διπλάσια διαφορά σε επιδόσεις CPU και ram. Δεν συγκρίνεται ο chrome με τον firefox. Ο chrome έχει τελειοποιήσει παραλληλισμό και για αυτό τρώει πολλαπλάσια μνήμη,αλλά και στα δύο μηχανήματά μου ο chrome είναι με μεγάλη διαφορά βασιλιάς. Με 2 adons ο firefox είναι υποδεέστερος του chrome στα πάντα. Ο μόνος λόγος που δεν χρησιμοποιώ chrome είναι γιατί το ίδιο το browser κάνει φακέλωμα πολύ περισσότερο από άλλα browsers (προσωπικά χρησιμοποιώ opera που βασίζεται στον chrome αλλά υποτίθεται ότι κάνει λιγότερο φακέλωμα) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Human Soul είπε

Please. Έχω ένα low end και ένα high end μηχάνημα με διπλάσια διαφορά σε επιδόσεις CPU και ram. Δεν συγκρίνεται ο chrome με τον firefox. Ο chrome έχει τελειοποιήσει παραλληλισμό και για αυτό τρώει πολλαπλάσια μνήμη,αλλά και στα δύο μηχανήματά μου ο chrome είναι με μεγάλη διαφορά βασιλιάς. Με 2 adons ο firefox είναι υποδεέστερος του chrome στα πάντα. Ο μόνος λόγος που δεν χρησιμοποιώ chrome είναι γιατί το ίδιο το browser κάνει φακέλωμα πολύ περισσότερο από άλλα browsers (προσωπικά χρησιμοποιώ opera που βασίζεται στον chrome αλλά υποτίθεται ότι κάνει λιγότερο φακέλωμα) .

 

Αν έχεις κάτι μετρήσιμο από τις latest των Chrome & Firefox να συνεισφέρεις, ευχαρίστως. Διαφορετικά απλά μεταφέρεις την γνώμη σου (σεβαστή) αλλά δεν θα πάει πουθενά η συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, ctsiri είπε

Αν έχεις κάτι μετρήσιμο από τις latest των Chrome & Firefox να συνεισφέρεις, ευχαρίστως. Διαφορετικά απλά μεταφέρεις την γνώμη σου (σεβαστή) αλλά δεν θα πάει πουθενά η συζήτηση.

Κοίτα, ξέρουμε ότι τα benchmarks δεν είναι πάντα αντικειμενικά και συνήθως τα πληρώνει κάποια ή κάποιες εταιρίες ,παρόλ αυτά το σημαντικό είναι ότι το user experience σε firefox είναι μέτριο. Ο chrome και η opera με πολλαπλάσια extensions δεν κολλάνε και δεν κρασάρουν ποτέ. Αρκεί μία επίσκεψη στο firefox subreddit για να διαπιστώσει κανείς τα μύρια κωλύματα που έχει το browser και πόσο ξεπερασμένη μηχανή έχει. Πριν λίγους μήνες έφτιαξαν τον παραλληλισμό και ακόμα δεν έχουν φτιάξει το touch από το να κρασάρει το σύστημα . Μετά από τόσο debugging στον firefox για να διορθώσω προβλήματα που δεν θα έπρεπε να υπήρχαν καν (freezing,slow response etc)  δεν μπορείς να μου αλλάξεις γνώμη. Τέλος προτείνω ανεπιφύλακτα όποιος θέλει firefox να πάει σε άλλο browser .

Επεξ/σία από Human Soul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...