Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων V2


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, anegefalos είπε

Καλησπερα, ψάχνω για ssd εσωτερικό 1tb. Ποια η καλυτερη επιλογή για games και παραλληλα αξιόπιστος. Τιμή γυρω στα 85-90  ευρω

https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=13772146,13002028,13866953

10 ώρες πριν, Panos_G2 είπε

Καλησπερα σας, ψαχνω 2 ssd για αναβαθμιση σε 2 λαπτοπ. Ο ενας θελε να ειναι 120gb και ο αλλος 240gb. Το ενα λαπτοπ εχει core2duo και το αλλο i7 2000(series, δεν θυμαιμαι ακριβως)qm. Σκεφτομαι για τους πιο οικονομικους της αγορας intenso ή patriot. Τι λετε;

1) https://www.skroutz.gr/s/10170879/PNY-CS900-SSD-120GB-2-5-SSD7CS900-120-PB.html

2)https://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=12731729%2C13787241%2C13867031

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα ερώτηση για αντικατάσταση HDD σε NAS N54L. Μιλάμε για μη χρήση raid, θα είναι spanned (με backup φυσικα εξωτερικο) μέγεθος απο 2TBx4 και μαξ τα 4TBx4.

Οι purple συνίστανται για αποθήκευση και διακίνηση (συχνή) data ή να δω καλύτερα IRONWOLF ?

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Καλημέρα σας...

 

Σε καινούριο PC (B550/Z590) τι Μ2 δίσκο θα βάζατε στα ~512GB?

Ξεκιναμε απο 50 περιπου και φτανουμε τα 160-180.Ποσα χρηματα πρεπει να μας πεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, JDROGAS είπε

Ξεκιναμε απο 50 περιπου και φτανουμε τα 160-180.Ποσα χρηματα πρεπει να μας πεις.

Γύρω στα 60-70€. Το λειτουργικό θα μπει σε αυτόν και παιχνίδια. Δεν τρέχω τίποτα τρελά προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Για 10tb σε nas ανάμεσα σε red, gold και ironwolf επιλέγω gold σωστά;;

Πάνω κάτω ίδια τιμή έχουν. αν και φαντάζομαι πως οι φθηνοί red είναι αυτοί με το smr;

Από τη στιγμή που έχουν ίδια τιμή πας στον top of the line δίσκο όπως ειπες, δες και τα χαρακτηριστικά, σε όλα υπερτερεί ο gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 hours ago, aggelos87 said:

Για 10tb σε nas ανάμεσα σε red, gold και ironwolf επιλέγω gold σωστά;;

Πάνω κάτω ίδια τιμή έχουν. αν και φαντάζομαι πως οι φθηνοί red είναι αυτοί με το smr;

Νομίζω ότι SMR είναι οι Red από 4-8ΤΒ. 

Παρόλα αυτά, θα προτιμούσα Ultrastar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S11

970 Evo

KC2500

P1

Με σειρά προτίμησης. Ο S11 έχει ψύκτρα αλλά λίγα πράγματα. Αν θέλεις να βάλεις την δικιά σου ψύκτρα πάνε στους άλλους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλιό με μητρική PC  GA-H55M-S2H (Socket 1156) SATA I 3Gb/s me i3 (Dual Core) επάνω θέλω να βάλω ένα SSD να πάρει τα επάνω του.Νομίζω κάτι σε 240-250 GB για λειτουργικό και κανένα ελαφρύ game θα μου κάνει. Επειδή έχω χαθεί λίγο διαβάζοντας από εδω και εκεί τι θα μου προτείνατε? Αξιόπιστο και οικονομικό. 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω κάποιο usb stick για γρήγορη αντιγραφή αρχείων βίντεο  από το DVR 

TVT TD-2704TS-C δεν ξέρω μέχρι πόσα GB διαβάζει και  υποστηρίζει πάντως μέχρι 8GB  που του έχω βάλει το διαβάζει κανονικά απλά αργή λίγο στην αντιγραφή δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το στικάκι η το ίντερνετ  και μετά τα βίντεο κολάνε λίγο στην αναπαραγωγή σε κάποια σημεία στην τηλεόραση που τα έχω δει ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Θέλω κάποιο usb stick για γρήγορη αντιγραφή αρχείων βίντεο  από το DVR 

TVT TD-2704TS-C δεν ξέρω μέχρι πόσα GB διαβάζει και  υποστηρίζει πάντως μέχρι 8GB  που του έχω βάλει το διαβάζει κανονικά απλά αργή λίγο στην αντιγραφή δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το στικάκι η το ίντερνετ  και μετά τα βίντεο κολάνε λίγο στην αναπαραγωγή σε κάποια σημεία στην τηλεόραση που τα έχω δει ... 

Παντως το manual που κατεβασα δεν λεει και πολλα.Οι θυρες usb που εχει ειναι usb 2.0 οποτε λογικο να ειναι αργο.

http://tvtindia.com/product/td-2704ts-c/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος σκέφτεται για αγορά ssd και επιλέξει Samsung προσοχή, έχει θέμα με εγκατάσταση των windows. Βγάζει σφάλμα σε κάποιο σημείο και δεν προχωραει. Εχω διαβάσει άπειρες περιπτωσεις σε  forum και δεν υπάρχει λυση. Ευτυχώς έκανα clone τον υπάρχων δίσκο και μπόρεσα να κάνω τη δουλειά μου.μπορει να μη συμβαίνει σε όλους μη σας παρω στο λαιμό μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...