Προς το περιεχόμενο

Κωτσόβολος "Stock Clearence"


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά,

Είδα αυτή την τηλεόραση 

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/172841-lg-55uj701v-55#homepage

https://www.skroutz.gr/s/11655889/LG-55UJ701V.html

και μου φαίνεται καλή περίπτωση με καλή έκπτωση αν δεν είναι εκθεσιακή.

😁😁😁

Επεξ/σία από viktntaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Εμπειρία" πριν απο περιπου μια ωρα με καταστηματα Ιλιον και Περιστερι για το 2DS...Αρχικα παω στο Ιλιον, ειχε σε βιτρινα 2 με την τιμη  οντως στα 40ε..Προηγούνταν ενα παιδι οπου πηρε το 1 λοιπον..Ζηταω το 2ο, μου λεει ειναι κρατημενο απο πελατη.Του αναφερω οτι εφοσον τρεχει η προσφορα δεν γινεται κρατηση τηλεφωνικα κλπ απο οσο ξερω.Συμφωνει αλλα μου λεει το εχει παραγγείλει αλλη μερα με κανονική τιμη.Τσεκαρει το συστημα και μου δειχνει οτι υπαρχει 1 κομματι στο καταστημα του Περιστεριου που βρισκεται στο 1,5χλμ περιπου απο εκει.Φεύγοντας αγοράζω ενα Street Fighter 2 για Switch το οποιο ειχε τιμη 5ε απο 10ε..Μετα απο 10 λεπτα (το πολυ) ειμαι λοιπον στο καταστημα του Περιστεριου.Ρωταω τον υπαλληλο να μου πει που ειναι τα 2ds, μου τα δειχνει ευχαριστως, εχει 3 κομματια σε καλαθι κανονικα.Πιανω ενα και ξεκιναω για ταμειο λοιπον...με ενημερωνει φευγοντας οτι η τιμη του ειναι 99ε..Του απανταω λοιπον οτι τρεχει σημερα προσφορα για 40ε...Μου ζηταει το μηχανημα λοιπον απο τα χερια, του το δινω.Το παει σε εναν αλλο υπαλληλο και τον ρωταει αν ξερει κατι για την προσφορα.Του λεει λοιπον ο 2ος, οτι τρεχει η προσφορα αλλα τα μηχανηματα αυτα ειναι κρατημενα απο πελατες (Χωρίς να κοιτάξουν σε υπολογιστή καν , να τονισω).Μιλαμε για 3 τεμάχια  και παλι...και τα 3 κρατημενα λοιπον στην τιμη των 100ε το 1 σε "προηγουμενη μερα".Τους εξηγω οτι ερχομαι απο το καταστημα του Ιλιου, όπου με ενημέρωσε υπαλληλος οτι υπάρχει στις αποθηκες τους 1 κομματι. Τους δειχνω μαλιστα και την αποδειξη οτι μιλαμε για λιγοτερο απο 10 λεπτα απο το ενα μαγαζι στο αλλο.Καμια απαντηση.Τους λεω λοιπον να μου κρατησουν ενα κομματι στη σημερινη τιμη, μου απαντανε οτι δε γινεται. Ζηταω υπευθυνο με στελνουν στο ταμειο στο ισογειο.Λεω κι εκει παλι την ιστορια, ψαχνει η υπαλληλος στο συστημα (και καλα) και λεει οτι οντως ειναι κρατημενα ολα τα 2ds..Ζηταω να δω τις κρατησεις , με ενημερωνουν οτι δε γινεται.Τους ρωτάω λοιπον πως γινεται να εχουν προϊοντα κρατημενα για πελατες και αυτα να μη βρισκονται σε καποιον αλλον χωρο, ντουλαπι κλπ οπως κανει ας πουμε το Public...Καμια απαντηση και σε αυτο.Βγαινω απο το καταστημα, καλω στα κεντρικα, ο καθενας με εκανε transfer στο "καταλληλο" τμημα για περιπου 15λεπτα μαζι με την αναμονη στις γραμμες...Αναφερω την ιστορια αλλες 3 φορες λοιπον στον καθενα τους , με συνδέουν τελικά με την εξυπηρετήση πελατων κι απο εκει πανε να με συνδέσουν με το τμημα παραπόνων..Όπου και παράτησα την ολη προσπάθεια με επομενη αναμονή κλπ..

Ηθικό δίδαγμα...Προσφορές κραχτες με τους υπαλληλους να κανουν κουμαντο και να κρίνουν αν θελουν να πουλησουν κατι τελικα.

Έπρεπε απο την αρχη να παρω το μηχανημα και να παω στο ταμειο ξεκαθαρα.Εκει θα βλεπαμε αν θα δεχοντουσαν τα λεφτά ή οχι.

  • Like 3
  • Sad 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανες λαθος που υποχωρησες. Ξεκαθαρα το ηθελαν για παρτη τους. Επεσες σε κακους υπαλληλους. Φωναζεις τον διευθυντη του καταστηματος και δεν μπορει να κανει τιποτα αλλο παρα το να σε εξυπηρετησει σου μιλαω εκ πειρας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και στο προηγούμενο clearance ήταν πάρα πολλά τα παράπονα.Είναι αρκετά ανοργάντωτο το όλο πράγμα με τις αποθήκες και τις κρατήσεις... Εγώ τουλάχιστον πήρα μία "ηθική" ικανοποίηση όταν ταλαιπωρήθηκα με μία sound bar γράφοντας αρνητική αξιολόγηση στο skroutz. Όχι ότι άλλαξε κάτι (την απέκτησα τελικά την ηχόμπαρα αλλά με άλλο τρόπο) αλλά και μόνο η ηδονή να με παίρνει ο "υπεύθυνος" σαν κλαμμένος και να ζητάει συγγνώμη, είναι μεγάλο πράγμα. 😛 😛

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητησα καποιον υπευθυνο και με εστειλαν στο ισογειο στο ταμειο. Το λαθος μου ειναι οτι δε το πηρα απλα να το πληρωσω κατω και σε περιπτωση 99ε απλα να το αφηνα..Μιλαμε παντως για 2 διαδοχικα καταστηματα που μου κανει μεγαλη εντυπωση ολο αυτο.Στο περιστερι μαλιστα τους ζητησα να με στειλουν σε καποιο καταστημα που να υπαρχει, μετα απο τοση ταλαιπωρια και απλα μου απαντησαν οτι δε γινεται να το κανουν μεσω συστηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν αδικο , δεν μπορουν να κανουν κρατηση σε αλλο καταστημα. Αλλα ο διευθυντης θα σου ελυνε το προβλημα , δεν γινοταν αλλιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα υπαρχει παντελης ερασιτεχνισμος. Θα καλεσεις μεσω κεντρου σε ενα καταστημα, στο οποιο ενα προιον που θελεις φαινεται οτι μονο εκει ειναι διαθεσιμο, και το καταστημα θα σου πει οτι δεν υπαρχει στο συστημα τους. Ενω την ιδια ακριβως στιγμη το κεντρικο site το εμφανιζει εκει! Σημερινο αυτο που σας περιγραφω. Επισης, ενα πολυ υποπτο γεγονος ειναι οτι στο τηλεφωνο με ρωτησαν σε τι τιμη το βλεπω. Δε ξερω, προσωπικη αισθηση ειναι οτι οταν παιρνουν χαμπαρι κατι καλο, μενει εκει για τους ημέτερους, οπως ειναι αλλωστε λογικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cynic είπε

Ηθικό δίδαγμα...Προσφορές κραχτες με τους υπαλληλους να κανουν κουμαντο και να κρίνουν αν θελουν να πουλησουν κατι τελικα.

Κάποιος υπάλληλος καταστήματος Γερμανός διαβάζει αυτήν την πρόταση και γελάνε και τα μουστάκια του.

Τουλάχιστον στην περίπτωση του Κοτσόβολου, αρκετοί κατάφεραν να επωφεληθούν απο τις προσφορές. Και κυρίως όσοι μένουν στις μεγάλες πόλεις, να μην αναφέρω την αξιολύπητη κατάσταση που επικρατεί σε επαρχία με τους υπαλληλίσκους να κάνουν κανονικό πάρτυ και το απόθεμα να είναι συνεχώς εξαφανισμένο. Απ' όσο θυμάμαι σε καμία προσφορά  Κοτσόβολου δεν υπήρχε ποτέ διαθέσιμο κομμάτι στην πόλη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκαθαρα το κρατανε για παρτη τους.Δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν τα κρατημενα κανονικα στα ραφια και να λενε στα ταμεια οτι αυτο δε γινεται να σας το δωσουμε εχει πουληθει.Το θεμα ειναι οτι εκεινη την ωρα θόλωσα με ολα αυτα και δε σκέφτηκα το πιο απλο τελικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...