Προς το περιεχόμενο

Κωτσόβολος "Stock Clearence"


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα να κάτσω να μαζέψω όλες τις δικαιολογίες που έχουν πει σε όλες αυτές τις 15 σελίδες για να ψηφισουμε την καλύτερη, αλλά αυτή η τελευταία ήταν όλα τα λεφτά... "ήρθαν τα παιδιά απο Αθήνα και την πήραν" αχαχαχαχαχαχα 😂😂😂

Επεξ/σία από koooleeek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να πούμε και ενα καλό για τον Kώτσο, παίζει απο οτι καταλαβαίνω να είμαι ο μόνος, τουλάχιστον απο εμάς, που παρέλαβα (μόλις) ενα 2DS  με αποστολή στο χώρο μου και αντικαταβολή!

Η αλήθεια βέβαια οτι μπήκα κατα τύχη στο σαιτ του μόλις είχε ανεβάσει τις προσφορές (δεν είχε ξεκινήσει καν αυτό το thread ακόμα) οπότε τα 2DS ήταν άμεσα διαθέσιμα και για αποστολή και απο καταστήματα οπότε μόλις είδα τα δωρεάν μεταφορικά (μιας και δεν ήταν διαθέσιμο στο τοπικό κατάστημα) έριξα επιτόπου παραγγελία μεταξύ σοβαρού κι αστείου με τις ελπίδες μου να παραλάβω στο -99%...

Μετά οσο περνούσαν οι μέρες, διαβάζοντας τις ιστορίες σας και έχοντας παραγγείλει με αντικαταβολή κι ολας, κάπου εκεί ήμουν απόλυτα βέβαιος οτι δεν θα παραλάβω αν και δεν είχα λάβει ακυρωτικό τηλεφώνημα όπως άλλους, η παραγγελία όμως ήταν ακόμα σε εκρεμμότητα χωρίς να προχωράει.

Κι όμως πριν λίγο έσκασε μύτη κούριερ με το πακέτο, αντικαταβολή, δωρεάν μεταφορικά και σφραγισμένο! Ούτε εγω δεν τον πίστευα!

ΥΓ. Η απόδειξη είναι απο κατάστημα Περιστερίου.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το αμαζον εκοψε τα δωρεαν μεταφορικα εγινε sticky το μπουκοταζ. Τωρα τα τελευταια 2 χρονια οι κοροιδιες τον ελληνικων αλυσιδων με τα ξεστοκαρισματα και τα black yellow red friday και τα ατελειωτα thread δινουν και παιρνουν. 

Αντε μεχρι και το επομενο νημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ψαχνω κανενα κινητο σε προσφορα και εκτος ενος Zte (που δεν τα ακουμπαω ουτε για πλακα) δεν μπορεις να παραγγειλεις τιποτα ηλεκτρονικα. Πηγα στο τοπικο καταστημα και αν δεν ηξερες μεσω ιντερνετ οτι παιζει ξεστοκαρισμα ουτε για πλακα δεν το καταλαβαινες εκει μεσα(ειχαν μονο 3-4 λαπτοπ εκθεσιακα).

Μπραβο σε αυτους που παρελαβαν παντως

Ps: με αφορμη την red day του media καποιος να πει σε αυτους τους ανθρωπους οτι οταν βγαινουν και κανουν προσφορες, ας ματσαρουν τουλαχιστον τις τιμες του skroutz. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πάντως παιδιά για να είμαστε δίκαιοι stock clearance σ' όλη την Ευρώπη παίζει σχεδόν με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή πρέπει να πας απο το μαγαζί για να δεις και το προιον καθώς ήταν εκθεσιακό.

Τώρα από προσφορές εγώ ξεχωρίζω για κάποιον που θέλει 55 τηλεόραση την Hisense 55N6800 https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/182465-hisense-h55n6800-55

με ίσως την καλυ΄τερη τιμή που έχω δει σε όλη την Ευρώπη. Η τηλεόραση είναι εκπληχτική με πραγματικό 4Κ 10 βιτ

Δυστηχώς δεν είμαι ελλάδα αυτή τη στιγμή για να αγοράσω μια που ήθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, IoannisBB είπε

Πάντως παιδιά για να είμαστε δίκαιοι stock clearance σ' όλη την Ευρώπη παίζει σχεδόν με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή πρέπει να πας απο το μαγαζί για να δεις και το προιον καθώς ήταν εκθεσιακό.

Τώρα από προσφορές εγώ ξεχωρίζω για κάποιον που θέλει 55 τηλεόραση την Hisense 55N6800 https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/182465-hisense-h55n6800-55

με ίσως την καλυ΄τερη τιμή που έχω δει σε όλη την Ευρώπη. Η τηλεόραση είναι εκπληχτική με πραγματικό 4Κ 10 βιτ

Δυστηχώς δεν είμαι ελλάδα αυτή τη στιγμή για να αγοράσω μια που ήθελα.

Stock clearance ειναι οταν σε ορισμενα προιοντα δεν εχει ουτε καν 10% εκπτωση?

Η σε ορισμενα προιοντα που εχει κρατησει την ιδια με τιμη με πριν αλλα πλεον με την σταμπα του ξεστοκαρισματος?

Η που σε αλλα προιοντα εχει βαλει φανταστικη αρχικη τιμη για να φανει η ''ψευτικη''μεγαλη εκπτωση?

Δεν λεω σε ορισμενα προιοντα εχει σχετικα καλες τιμες,αλλα οχι οτι λειτουργει ετσι η ολη λογικη του ξεστοκαρισματος.

Ναι μεν μπορει να σου πουνε να πας απο το καταστημα να τα παρεις,ειτε ειναι εκθεσιακα,ειτε οχι αλλα τουλαχιστον να εχουν εκπτωσεις αξιες αναφορας.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Stock clearance ειναι οταν σε ορισμενα προιοντα δεν εχει ουτε καν 10% εκπτωση?

Η σε ορισμενα προιοντα που εχει κρατησει την ιδια με τιμη με πριν αλλα πλεον με την σταμπα του ξεστοκαρισματος?

Η που σε αλλα προιοντα εχει βαλει φανταστικη αρχικη τιμη για να φανει η ''ψευτικη''μεγαλη εκπτωση?

Δεν λεω σε ορισμενα προιοντα εχει σχετικα καλες τιμες,αλλα οχι οτι λειτουργει ετσι η ολη λογικη του ξεστοκαρισματος.

Ναι μεν μπορει να σου πουνε να πας απο το καταστημα να τα παρεις,ειτε ειναι εκθεσιακα,ειτε οχι αλλα τουλαχιστον να εχουν εκπτωσεις αξιες αναφορας.

Φίλε μου γι’ αυτό είμαστε "ενεργοί" καταναλωτές και με τη δύναμη του διαδικτύου, ψάχνουμε, συγκρίνουμε, αποφασίζουμε και αγοράζουμε η μποϋκοτάρουμε. Τι σημασία έχει να διαμαρτυρόμαστε συνέχεια;

Έχεις ανάγκη να αγοράσεις κάτι; Αν ναι τότε ψάξε, σύγκρινε, αποφάσισε και αγόρασε. Για παράδειγμα εγώ που θέλω να κάνω δώρο μια 55 στη μητέρα μου η Hisense (την οποία έχω εδώ που βρίσκομαι και την αγόρασα χωρίς ΦΠΑ 670 ευρώ) είναι μεγάλη ευκαιρία αλλά δεν μπορώ να το κάνω χωρίς να πάω στο κατάστημα να τη δω και είναι κατανοητό.

Από εκεί και πέρα θέλουμε να έχουμε δύναμη σαν καταναλωτές ή κοιτάζουμε τη πάρτι μας; αν θέλουμε να έχουμε δύναμη ας βάλει το  ινσομνια βαννερ για μποϋκοτάζ στο Κωτσόβολο μέχρι νεότερα, ας αποστείλουμε στο συνήγορο του καταναλωτή διαμαρτυρία - καταγγελία για παραπλανητική διαφήμιση και πρακτικές και να κοινοποιηθεί επίσημα στον Κωτσόβολο. Αν δεν γίνουν αυτά δεν έχει νόημα το νήμα ακόμα και 100 σελίδες να αποκτήσει. Αν γίνει θα υπογράψω επώνυμα οποιαδήποτε επιστολή - καταγγελία.

Και στο τέλος αν δεν γίνει τίποτα ας κρατήσουμε ένα νήμα για τις προσφορές που ξεχωρίζουν και κάποιοι μπορεί να έχουν ανάγκη και να δημιουργήσουμε άλλο ένα με τις κακές εμπειρίες μας από τον Κωτσόβολο. Παρεπιτπώντνως έχω και εγώ πολύ κακές εμπειρίες από το κατάστημα. αλλά στην αγορά της Ελλάδας δεν υπάρχουν πολλές εναλλακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπε όλα ο Γιάννης, η γκρίνια δεν αρκεί αν δε συνοδεύεται από ανάλογες ενέργειες. Εγώ ήδη έκανα αρνητική στο Σκρουτζ και περιμένω απάντηση αν μπορώ να κάνω και για τις 3 παραγγελίες μου που ακυρώθηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, IoannisBB είπε

Πάντως παιδιά για να είμαστε δίκαιοι stock clearance σ' όλη την Ευρώπη παίζει σχεδόν με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή πρέπει να πας απο το μαγαζί για να δεις και το προιον καθώς ήταν εκθεσιακό.

Τώρα από προσφορές εγώ ξεχωρίζω για κάποιον που θέλει 55 τηλεόραση την Hisense 55N6800 https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/182465-hisense-h55n6800-55

με ίσως την καλυ΄τερη τιμή που έχω δει σε όλη την Ευρώπη. Η τηλεόραση είναι εκπληχτική με πραγματικό 4Κ 10 βιτ

Δυστηχώς δεν είμαι ελλάδα αυτή τη στιγμή για να αγοράσω μια που ήθελα.

Πραγματικό 10biτ δεν έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, IoannisBB είπε

ας βάλει το  ινσομνια βαννερ για μποϋκοτάζ στο Κωτσόβολο μέχρι νεότερα

Αυτο ειναι κατι που πρεπει να γινει κουβεντα με την ομαδα διαχειρισης στο forum στο κομματι των προσφορων ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω τις αγορές. Κατεβαίνω Αθήνα και έχω κλείσει ονλαιν ένα backpack laptop στα 11 ευρώ. 

Μπαίνω the Mall και πηγαίνω στον κωτσοβολο. Πάω ταμείο δείχνω το μειλ με τον κωδικό παραγγελίας και απολαμβάνω το βλέμμα "δεν έχω ιδέα τι μου δείχνεις" της ευγενικής κοπέλας στο ταμείο. 

Μου λέει δε βρίσκω κράτηση κλπ, πολύ ευγενικά της λέω ότι έχω μειλ με την κράτηση και θα περιμένω όσο χρειαστεί. Όντως μετά από 5 λεπτά ένας υπάλληλος έφερε το backpack πλήρωσα και έφυγα. Το ονλαιν σύστημα τους είναι για κλωτσιές γιαυτό και παθαίνουμε ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα. Anyway 3/3 για μένα όλα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...