Προς το περιεχόμενο

Κωτσόβολος "Stock Clearence"


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Εξέλιξη Παραγγελίας – Επικοινωνία

ΧΡΗΣΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

  • Όταν φτάσετε στο κατάστημα Χαλάνδρι-Χολαργός, προσεγγίστε έναν σύμβουλο πωλήσεων για να σας καθοδηγήσει σχετικά με την πληρωμή και παραλαβή της παραγγελίας σας.
  • Σε περίπτωση μη προσέλευσης έως το τέλος της επόμενης εργάσιμης ημέρας, η παραγγελία σας ακυρώνεται αυτόματα.
  • Μπορείτε να προσέλθετε στο κατάστημα Χαλάνδρι-Χολαργός μια ώρα μετά την παραγγελία σας, εφόσον αυτή έχει γίνει τις εργάσιμες ημέρες μεταξύ 10:00 – 20:00 και το Σάββατο μεταξύ 10:00 – 19:00. Σε κάθε άλλη περίπτωση μπορείτε να προσέλθετε την επόμενη εργάσιμη ημέρα μετά τις 10:00. Η παραγγελία σας θα παραμείνει ενεργή έως το τέλος της επόμενης εργάσιμης ημέρας.
  • Εάν επιθυμείτε κατά την εξόφληση της παραγγελίας να πραγματοποιηθεί εξαργύρωση δωροεπιταγής, θα πρέπει να την προσκομίσετε στο κατάστημα που επιλέξατε. 
  • Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να πατήσετε εδω ή να μας καλέστε στο 210-28.99.999

 

Οι συνάδελφοι από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών internet θα χαρούν να σας εξυπηρετήσουν.

Εγώ έκανα παραγγελία δευτέρα βράδυ, και πήγα χτες να παραλάβω και η παραγγελία είχε ακυρωθεί.

Διαβάζοντας το mail, και συγκεκριμμένα το 2ο σημείο, σωστα την είχαν ακυρώσει.

Ευτυχώς το προιόν δεν είχε πουληθεί και το πήρα κανονικά από το ταμείο με νέα αγορά

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, coyote2 είπε

τι να μην αφήσουμε έτσι.... εγω θα το παράταγα τελικά και δε θα ασχολούμουνα. τα λεφτά μου πίσω σε μία μέρα και πολύ είναι

Το λεω με την έννοια ότι δεν έχουμε χρόνο να πηγαίνουμε να τσακωνόμαστε. Αν έχεις χρόνο μαζί σου.

Πηγαινε

Εγω αμα φύγω από το γραφείο θα χάσω άλλα εκατό ευρω 

Μην το αφησεις ετσι μεχρι να παρεις τα λεφτα σου εννοω. Σου πηραν λεφτα , δεν πηρες προιον. Κατευθειαν διευθυντη, φερε μου τα λεφτα μου και τελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω τις online παραγγελίες με παραλαβή δεν τις βλέπουν καν. Όσες φορές έχω κάνει και έχω πάει να παραλάβω ψάχνονται εκείνη τη στιγμή για το προϊόν (σε ράφια και αποθήκη) και έχει τύχει μία φορά να βρουν ένα τελευταίο κατά τύχη ενώ έχει τύχει και να μην το έχουν καν και τελικά να το βρίσκουν σε άλλο κατάστημα που εμένα με βόλευε καλύτερα αλλά όταν είχα κάνει τη παραγγελία (το βράδυ) δε το είχε.. ότι να ναι δηλαδή.

Επίσης δεν βλέπουν τα κουπόνια που καταχωρείς online. Δηλαδή αν εσύ βάλεις κουπόνι και πάει 40 ευρώ από 50 και σου έρθει και confirmation  για 40 ,  στο ταμείο θα χτυπήσει 50 (εκτός κι αν τους πεις και καταχωρήσουν ξανά το κουπόνι επί τόπου).

Γενικά είναι απίστευτο σε τόσο μεγάλη εταιρεία κάτι φαινομενικά απλό να μην γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Εγώ πιστεύω τις online παραγγελίες με παραλαβή δεν τις βλέπουν καν. Όσες φορές έχω κάνει και έχω πάει να παραλάβω ψάχνονται εκείνη τη στιγμή για το προϊόν (σε ράφια και αποθήκη) και έχει τύχει μία φορά να βρουν ένα τελευταίο κατά τύχη ενώ έχει τύχει και να μην το έχουν καν και τελικά να το βρίσκουν σε άλλο κατάστημα που εμένα με βόλευε καλύτερα αλλά όταν είχα κάνει τη παραγγελία (το βράδυ) δε το είχε.. ότι να ναι δηλαδή.

Επίσης δεν βλέπουν τα κουπόνια που καταχωρείς online. Δηλαδή αν εσύ βάλεις κουπόνι και πάει 40 ευρώ από 50 και σου έρθει και confirmation  για 40 ,  στο ταμείο θα χτυπήσει 50 (εκτός κι αν τους πεις και καταχωρήσουν ξανά το κουπόνι επί τόπου).

Γενικά είναι απίστευτο σε τόσο μεγάλη εταιρεία κάτι φαινομενικά απλό να μην γίνεται. 

H τελευταία μου εμπειρία με τον Κώτσο είναι διαφορετική στην αντίστοιχη προσφορά με το 10' huawei tablet των 99€, όταν πήγα στο κατάστημα το τάμπλετ ήταν κρατημένο στο ταμείο και μάλιστα είχε τουλάχιστον 5-6 ακόμα εκεί (προφανώς κρατημένα για παραγγελίες)...  

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδη εχει ξεφυγει πολυ η κουβεντα και διαβαζουμε μεχρι τον "πονο" του καθενος σχετικα με παραγγελιες απο αλλα μαγαζια, ή διαβαζουμε οτι το πλαισιο ειναι πιο μπροστα απο ΜΜ και κωτσοβ...  

images?q=tbn:ANd9GcQh-9-2KfGdmg-TlHVKsuX

 

... κλειδωνει το θεμα, και οταν φυγουν τα σχολια (ερωτησεις-απαντησεις για να ειμαστε λιγο σοβαροι) που τελικα δεν αφορουσαν οπως ειπε το μελος τον Κωτσοβολο, θα ανοιξει ξανα, αλλα με σκοπο μονο αναφορες σχετικες με παραγγελιες του τιτλου και οχι για οτιδηποτε αλλο, νομιζω οτι υπερ-εξαντληθηκε οτιδηποτε αλλο.

 

 

Προσθηκη.: Ανοιγει, μονο για αναφορες σχετικες με εξελιξεις σε "παραγγελιες" (με κρατηση ή χωρις) επι του τιτλου.

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2018 στις 6:18 ΜΜ, kont είπε

Άκυρο και σε μένα για ps4, υπάρχει κάποιος από εδώ που τελικά να το πήρε; αν ναι τι ώρα έγινε η παραγγελία για να δούμε πόσο μας δουλεύουνε...

κανεις δεν το πηρε ηταν κραχτης κ λασσιες  πανουργες τακτικες των καταστηματων προφανως σιγουρα το τσιμπησε υπαλληλος για το ανηψι του κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά δεν καταλαβαίνω από ποτε οι εργαζόμενοι του κάθε κωτσοβολου εξαιρούνται από τις προσφορές των καταστημάτων στα οποία δουλεύουν, αλλά μη σας χαλάσω τη γκρίνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james9tito είπε

Φυσικά δεν καταλαβαίνω από ποτε οι εργαζόμενοι του κάθε κωτσοβολου εξαιρούνται από τις προσφορές των καταστημάτων στα οποία δουλεύουν, αλλά μη σας χαλάσω τη γκρίνια. 

Εχεις ακουσει ποτε να λενε σε διαγωνισμους/κληρωσεις κλπ οι οροι να εξαιρουν υπαλληλους της εταιριας και κοντινους συγγενεις; Γιατι αραγε το κανουν αυτο;
Να σου πω;
Γιατι εαν δεν εξαιρουσε τοτε θα "κερδιζαν" ολα τα δωρα οι υπαλληλοι για την παρτυ τους. Αυτο θα εκανε στην συνειδηση των πελατων αναξιοπιστο αυτον που κανει την κληρωση με αποτελεσμα να αδιαφορησει η μαζα που θελεις να της τραβηξεις την προσοχη. Εχουμε προβλημα λοιπον.

Το ιδιο γινεται και με τον Κωτσοβολο, με το να καβατζωνεις εσυ και οι συναδελφοι σου τις προσφορες και μετα να τα πουλατε για εξτρα μαυρο εισοδημα κανετε αναξιοπιστο το καταστημα στο οποιο εργαζεσαι. Βαζει το καταστημα προσφορες και ο κοσμος θα πει "κλασικα καραγκιοζηλικια, σιγα μην ασχοληθω".
Ποιος σκαβει το λακο κατω απο τα ποδια του;

Παραπανω ειναι παραδειγμα, δεν σε ξερω, δεν ξερω εαν οντως δουλευεις στο καταστημα με τις γελοιες προσφορες.
Εκφραζω την αποψη μου.

  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο οι διαγωνισμοί άλλο οι πτώσεις τιμών. 

Χρειάζεται να εξηγήσω τη διαφορά; 

Ας το κάνω. Ο διαγωνισμός εξαιρεί τους εργαζόμενους για να μην υπάρχουν καχύποπτοι σαν εσένα και πουν ότι είναι στημένα κλπ. 

Οι προσφορές αντίθετα ισχύουν για οποιονδήποτε πελάτη. Αν η προσφορά πχ του ps4 ήταν για 5000 κομμάτια δε θα σε πείραζε αν έπαιρναν και οι υπάλληλοι. Τώρα γκρινιάζουν κάποιοι γιατί προφανώς και 5 κομμάτια να είχε ο κωτσοβολος, μπορεί να μην βγήκε κανένα από κατάστημα και όντως να τα πήραν όλα οι πωλητές. 

Ξεστοκαρισμα όμως, σημαίνει αυτό ακριβώς. Ξεφορτωνομαι λίγα κομμάτια που έχω στην αποθήκη μου και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε. 

Ξεστοκαρισμα επίσης σημαίνει ότι για να προλάβεις αυτό που θες χρειάζεται ταχύτητα και τύχη. 

Τέλος δεν δουλεύω στον κωτσο αλλά δε με χαλάει καθόλου αν ένας εργαζόμενος των 500 ευρώ πάρει χαμηλά ένα PS4 γιατί δε βγαίνει να το πάρει διαφορετικά. 

Ας κλείσει το νήμα, έχει καταντήσει κουραστική η κλάψα 5 μέρες μετά. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρει άδεια εκείνη την μέρα και στηθεί έξω από το κατάστημα που είναι η προσφορά ευχαρίστως να το πάρει σε ότι τιμή και να είναι. Το να εκμεταλλευτεί  την θέση του για να αγοράσει κάτι το οποίο πολύ πιθανό να πουλήσει για να βγάλει χρήματα είναι αθέμιτο. Μην μιλήσω για αναφορές σε κρατημενα προϊόντα που όχι μόνο εκμεταλλεύονται την θέση τους άλλα κοροϊδεύουν και τους πελάτες που πιθανόν να πηγαίνουν από κατάστημα σε κατάστημα για να πετύχουν ένα προϊόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την επεξηγηση, εχεις αδικο ομως.
Εδω σε αρκετες περιπτωσεις τους δειχουμε μονοι μας τις προσφορες, γιατι δεν προλαβαινουν (καλοπιστη εκδοχη) ειτε βαριουνται να κοιταξουν τι πουλανε (κακοπιστη εκδοχη) και μετα αρχιζουν τις δικαιολογιες γιατι δεν υπαρχει το προιον, ενω στο ηλεκτρονικο καταστημα λεει οτι υπαρχει. (μας το κλεψαν το παιχνιδι και πεταξαν πισω απο τα ψυγεια το κουτι με τον συναγερμο, τα παλιοπαιδα μολις τελειωσουν το σχολειο, μου ειπαν εμενα στην Λ.Βουλιαγμενης)
Το μαγαζι δεν ειναι δικο μου, ας το κανουν οτι θελουν οι ιδιοκτητες και οι υπαλληλοι του, οταν βαζεις ξεστοκαρισμα το κανεις για τους πελατες, γιαυτο και οι διαφημισεις.
Μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι το καταστημα το κρατανε οι πελατες.
Εαν ηθελε η ιδιοκτησια ας βαλει εσωτερικη σελιδα για να μοιραζει τις οποιες προσφορες και να μην ταλαιπωρει τους πελατες. Ξερω μια εταιρια που κανει ακριβως αυτο.
Ξερω οτι δεν θα σε πεισω, δεν θα με πεισεις.
Καλες πωλησεις και καλη συνεχεια.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεις τα υπονοούμενα.. Δεν θα απαντήσω είναι βαρετό. Εγώ είπα ότι ΚΑΙ οι υπάλληλοι έχουν δικαίωμα να επωφεληθούν της προσφοράς. Εσύ μου λες για αυτούς που το πήραν για να το πουλήσουν με κέρδος, μου μιλάς για κακούς υπαλλήλους κλπ κλπ. Ότι ναναι τρία πουλάκια κάθονται. 

Και μου τη λες κ από πάνω που αν είχες λίγο μυαλό θα έβλεπες ότι εγώ άνοιξα το θέμα και προσπάθησα να βοηθήσω κάποια μέλη που είχαν πρόβλημα. 

Συνέχισε, μη σου χαλάω τις θεωρίες συνωμοσίας, δουλεύω στον κωτσοβολο, μπες και στις αγγελίες έχω πολύ πράγμα στοκαρα περίπου 10 PS4 και τα πουλάω με κέρδος, θα σου κάνω καλή τιμή. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, orck είπε

(μας το κλεψαν το παιχνιδι και πεταξαν πισω απο τα ψυγεια το κουτι με τον συναγερμο, τα παλιοπαιδα μολις τελειωσουν το σχολειο, μου ειπαν εμενα στην Λ.Βουλιαγμενης)

Ρε, τι θεούλης υπάλληλος είναι αυτός;;; Γάμησε η δικαιολογία... πιο δυνατή και από  το "μας το πήραν τα παιδιά από την Αθήνα" 

Κλάμα 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, james9tito είπε

Ξεστοκαρισμα όμως, σημαίνει αυτό ακριβώς. Ξεφορτωνομαι λίγα κομμάτια που έχω στην αποθήκη μου και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε. 

Ξεστοκαρισμα επίσης σημαίνει ότι για να προλάβεις αυτό που θες χρειάζεται ταχύτητα και τύχη. 

Οταν υπαρχει σε προιοντα οντως τιμη ξεστοκαρισματος.

Δες εδω σε καρτα γραφικων πχ που την ειχε και καλα σαν ξεστοκαρισμα που ειχε ανοιχτει θεμα για αυτην.

Δεν την αγορασε κανεις γιατι η τιμη της ειναι 50% πανω απο οσο την πουλανε τα αλλα μαγαζια στο σκρουτζ και τωρα την ξαναπλασαρουν ως προιον με παζαρι

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/desktops-and-upgrade-tools/vga/184391-zotac-vga-geforce-gtx1070-8gb-amp-core-edition-(zt-p10700n-10p)

Οταν λοιπον μου βαζεις καλες τιμες σε πολυ λιγα προιοντα και στα περισσοτερα οι τιμες ειναι αδιαφορες(παρολο που μιλαμε για ξεστοκαρισμα),ειναι λογικο ολοι να πεσουν με τα μουτρα στις πραγματικες προσφορες οι οποιες θα γινουν αναρπαστες σε 5 λεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...