Προς το περιεχόμενο

Κωτσόβολος "Stock Clearence"


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, studiokristo είπε

Αυτό ρε παιδιά το ακούω συχνά εδώ πέρα και την έχω ακόμα την απορία. Είναι όντως διασταυρωμένο ότι τις προσφορές τις τσιμπάνες πολλές φορές οι υπάλληλοι; Είναι τόσοι πολλοί που ενδιαφέρονται και έχουν και την οικονομική δυνατότητα να τα αγοράσουν;

Αν εσυ δούλευες στον Κωτσόβολο και σου είχα πει εγώ ο κολλητός σου ότι ψάχνω καμία τηλεόραση δε θα με έφτιαχνες...; Ομοίως για το κουμπάρο, τον κουνιάδο, το μπατζανάκη, τον παππού, τη γιαγιά στο χωριό κοκ.

 

 

Δεν έγραψα όλη μέρα για να δω την εξέλιξη όπως φαντάστηκα, για άλλη μια φορά το απόλυτο φιάσκο, 2-3 προσφορές πραγματικές για τα μάτια του κόσμου και τα υπόλοιπα «εξαντλήθηκαν»...την προηγούμενη ασχολήθηκα-ταλαιπωρήθηκα-το μετάνιωσα και δε ξανασχολούμαι με το εν λόγω κατάστημα ούτε σε προσφορές ούτε σε κανονικές τιμές...και το ίδιο προτείνω και δι υμας...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Stone Cold είπε

Επίσης δεν μου φαίνεται καθόλου απίθανο να χει μπει χέρι και σε παραγγελία πελάτη που έχει επιλέξει παραλαβή απο κατάστημα και μόλις πάει εκεί να κάνους τους κινέζους (οπότε σε αναγκάζουν και σένα να τα παραγγείλεις απο κινέζο και να ησυχάσεις).

Κακώς δε σου φαίνεται καθόλου απίθανο. Γιατί δε μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο. Η παραγγελία σου έρχεται με κωδικό αποστολής και παραγγελίας και με ονοματεπώνυμο σου, δε μπορεί να φαγωθεί από το κατάστημα. Εκείνοι είναι απλά το σημείο παραλαβής. Παράδειγμα τα Xbox του Νοέμβρη στα 119 ευρώ. Οι υπάλληλοι με κοιτουσαν απορημένοι όταν παραλαμβανα. 

Στο πρώτο σκέλος των όσων γράφεις ότι προλαβαίνουν και βάζουν χέρι με βρίσκεις σύμφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, studiokristo είπε

Αυτό ρε παιδιά το ακούω συχνά εδώ πέρα και την έχω ακόμα την απορία. Είναι όντως διασταυρωμένο ότι τις προσφορές τις τσιμπάνες πολλές φορές οι υπάλληλοι; Είναι τόσοι πολλοί που ενδιαφέρονται και έχουν και την οικονομική δυνατότητα να τα αγοράσουν;

Όχι βέβαια. Ότι από τις προσφορές επωφελούνται και οι υπάλληλοι είναι πιθανό, όπως θα έκανε ο οποιοσδήποτε εδώ μέσα δούλευε σε κωτσοβολο και έβλεπε ξαφνικά PS4 στα 150. 

Τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνομωσιας από όσους δεν πρόλαβαν κάποια προσφορά ή έπεσαν σε υπάλληλο που - κακώς - τους κοροιδεψε. 

Όπως θα δεις πολλοί πήραμε 2ds στα 40 ευρώ. Προφανώς είχε περισσότερα κομμάτια και μικρότερη ζήτηση. PS4 είχε λίγα κομμάτια και μεγάλη ζήτηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μην λετε μεγαλα λογια μιας και στο επομενο ξεστοκαρισμα παλι με τα μουτρα θα πεσετε αν βρειτε κατι που σαν ενδιαφερει.

Και εννοειται οτι σαν προσφορες πρωτα απευθυνονται στους υπαλληλους(+οικογενειες τους)και μετα τα λιγα αποθεματα προς τους υπολοιπους που προφανως οι περισσοτεροι δεν θα προλαβουν.

Κάνεις λάθος. Για παράδειγμα εγώ ενδιαφέρομαι να αγοράσω PS4 και ούτε έκανα τον κόπο να ασχοληθώ με τους καραγκιόζηδες του κωτσόβολου. Είναι πλέον γνωστή η απατεωνιά τους. Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me, που λένε οι αμερικάνοι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

 

Δεν έγραψα όλη μέρα για να δω την εξέλιξη όπως φαντάστηκα, για άλλη μια φορά το απόλυτο φιάσκο, 2-3 προσφορές πραγματικές για τα μάτια του κόσμου και τα υπόλοιπα «εξαντλήθηκαν»...την προηγούμενη ασχολήθηκα-ταλαιπωρήθηκα-το μετάνιωσα και δε ξανασχολούμαι με το εν λόγω κατάστημα ούτε σε προσφορές ούτε σε κανονικές τιμές...και το ίδιο προτείνω και δι υμας...

Έτσι ακριβώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα από Αγίους Αναργύρους σφραγισμένο 2ds... πέρασα Ίλιον για το Wipeout και είδα στη βιτρίνα 1 με ένδειξη τελευταίο κομμάτι.. δεν είδα ταινίες ασφαλείας.. 

imagek001.jpg

imagek002.jpg

Επεξ/σία από argi73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία το ds online στις 12.09 το πρωί, πριν λίγο σκάει τηλέφωνο για ακύρωση της παραγγελίας λόγω εξαντλήσεως του στοκ

Αναμενόμενο με Κωτσόβολο όπως εξήγησα και στον υπάλληλο  και δεν είχε να πει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, james9tito είπε

Όχι βέβαια. Ότι από τις προσφορές επωφελούνται και οι υπάλληλοι είναι πιθανό, όπως θα έκανε ο οποιοσδήποτε εδώ μέσα δούλευε σε κωτσοβολο και έβλεπε ξαφνικά PS4 στα 150. 

Τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνομωσιας από όσους δεν πρόλαβαν κάποια προσφορά ή έπεσαν σε υπάλληλο που - κακώς - τους κοροιδεψε. 

Όπως θα δεις πολλοί πήραμε 2ds στα 40 ευρώ. Προφανώς είχε περισσότερα κομμάτια και μικρότερη ζήτηση. PS4 είχε λίγα κομμάτια και μεγάλη ζήτηση. 

Και εγώ αυτό πιστεύω. Θεωρώ ότι οι αντιδράσεις των συμφουρητών είναι κάποιες φορές υπερβολικές. Εφόσον είναι ξεστοκάρισμα, δε σημαίνει ότι είναι υποχρεωμένοι να ικανοποιήσουν τους πάντες. Προφανώς και τα αποθέματα είναι λιγοστά. Και δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι στημένο για τους υπαλλήλους ή τους δικούς τους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι απορώ με τη νοοτροπία μερικών που δεν καταλαβαίνουν ότι για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ προσφορές χρειάζεται αστραπιαία ταχύτητα για να προλάβεις καθώς η ζήτηση είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ.

Αποδεδειγμένα ο Κώτσος είναι από τις εταιρίες που έχουν κάνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ προσφορές το τελευταίο διάστημα.

Έχω φάει άκυρα μέχρι και από Amazon σε κράχτες όπως απο εταιρίες κολοσσούς μέσα από το HotUKDeals.

Πριν κάποιους μήνες κάποιοι αγόρασαν Xbox στα 119 από Γερμανό , στο προηγούμενο Clarence του Κώτσου εγώ πήρα Qled 65" στη μισή τιμή , τώρα κάποιοι πήραν PS4 και DS2 σε τιμές χώμα...

Οι προσφορές υπήρχαν , ήταν πραγματικές. Πάντα κάποιοι προλαβαίνουν , κάποιοι έχουν γνωστό , κάποιοι θα είναι τυχεροί και κάποιοι όχι. 

Όσοι δεν αντέχουν το κυνήγι των προσφορών , ας αλλάξουν hobby...

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Looter είπε

Εγώ πάλι απορώ με τη νοοτροπία μερικών που δεν καταλαβαίνουν ότι για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ προσφορές χρειάζεται αστραπιαία ταχύτητα για να προλάβεις καθώς η ζήτηση είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ.

Αποδεδειγμένα ο Κώτσος είναι από τις εταιρίες που έχουν κάνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ προσφορές το τελευταίο διάστημα.

Έχω φάει άκυρα μέχρι και από Amazon σε κράχτες όπως απο εταιρίες κολοσσούς μέσα από το HotUKDeals.

Πριν κάποιους μήνες κάποιοι αγόρασαν Xbox στα 119 από Γερμανό , στο προηγούμενο Clarence του Κώτσου εγώ πήρα Qled 65" στη μισή τιμή , τώρα κάποιοι πήραν PS4 και DS2 σε τιμές χώμα...

Οι προσφορές υπήρχαν , ήταν πραγματικές. Πάντα κάποιοι προλαβαίνουν , κάποιοι έχουν γνωστό , κάποιοι θα είναι τυχεροί και κάποιοι όχι. 

Όσοι δεν έχουν κουνιάδο που δουλεύει στο κωτσόβολο , ας αλλάξουν hobby...

Έλα στο διόρθωσα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είμαστε πολλοί που έχουμε κουμπάρο στον κωτσοβολο, να μαζευτούμε παιδιά! 

Ε ρε ελληναρα δε θα αλλάξεις ποτέ. Ξερολιαση σε όλα. 

Μπράβο σε όσα παιδιά πρόλαβαν και πήραν κάτι που ήθελα. Όσοι αντιμετωπισατε κακή συμπεριφορά από υπάλληλο κατευθείαν καταγγελία γιατί αυτά πρέπει να κοπούν. 

Οι υπόλοιποι καλή τύχη την επόμενη φορά. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώντας παλιός υπάλληλος της Κωτσόβολος, πολλές φορές οι προσφορές δεν προλαβαίνουν να βγουν καν στο site. Εννοείται ότι τις παίρναμε εμείς. καθημερινά κοιτούσαμε τους παλιους κωδικούς που περιμέναμε για το πότε θα τους ξεστοκάρουν. To site του και η λογική του είναι τόσο fail που για να ενημερωθεί με το τρέχων απόθεμα μπορεί να περάσει καμιά ώρα. για αυτο και τα τηλέφωνα μετά. Από το 19 όμως θα το φτιαξουν μιας και αλλαζουν λογιστικο συστημα. Μεχρι τότε οι προσφορες είναι αληθινες και οποιος προλαβε-προλαβε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά, δε μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο στον Κωτσόβολο. 

Απλά θέλει γρήγορες κινήσεις. 

Τηλεόραση, πήρα τηλέφωνο, διευκρίνισα πως δεν είναι εκθεσιακή, πήγα τράπεζα και 9:30 ήμουν εκεί και την πήρα με μετρητά. Εξαντλήθηκε μετά από δύο ώρες. 

Ηχόμπαρα, στο προηγούμενο clearance, την έκλεισα το βράδυ, μισή ώρα αφού βγήκε η προσφορά, για την οποία ενημερώθηκα από εδώ. Έβαλα παραλαβή το πρωί. 9 ήμουν στην πόρτα και την πήρα. 10 είχε μόνο διαθεσιμότητα ανά κατάστημα. 

Το χειριστήριο της Nacon, με το που βγήκε εδώ κι είχε μόνο σε καταστήματα μακριά μου, το έκλεισα κι έστειλα γνωστό μου να το παραλάβει. 

Σήμερα, το 2DS, είδα τη διαθεσιμότητα κι επειδή είχα και δουλειά εκεί κοντά, πήγα στο Ρέντη. Εκεί δεν ήξεραν καν τι παίζει. Το πήρα αγκαλιά, το πήγα σε έναν υπάλληλο, διόρθωσε την τιμή. Με βοήθησε να πάρω κι ένα παιχνίδι που δεν το θυμόμουν. Μπήκε στο σύστημα και κοιτούσε ποιο είχε χαμηλή τιμή. 

Οι προσφορές ισχύουν αλλά θέλει ταχύτητα.

Επεξ/σία από fytotech
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...