Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για νησί (διακοπές)


Lost_Horizon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα περίπου μήνα παίρνω άδεια και σκέφτομαι να επισκεφθώ ένα απο τα εξής νησιά: Νάξος, Σύρος, Άνδρος, Πάρος. Θέλω γνώμες για το ποιο είναι πιο φθηνό, πιο ήρεμο και πιο όμορφο. (Θα πάω με την σύντροφό μου και δεν είμαστε άνθρωποι του ξενυχτιού, θέλουμε πιο χαλαρές καταστάσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Lost_Horizon είπε

Νάξος, Σύρος, Άνδρος, Πάρος

Αυτα τα 4 που αναφερεις απο εδω και περα και μεχρι τελος αυγουστου μονο για χαλαρες διακοπές δεν ειναι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτά τα 4 για ηρεμία και χαλάρωση, αυτή την εποχή δεν.... Γενικά οι Κυκλάδες γίνεται πανικός, όσο πιο κοντά στην Αθήνα, τόσο πιο πολύ κόσμος. Δεν κοιτάς προς Φούρνους, Λειψους; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Αυτα τα 4 που αναφερεις απο εδω και περα και μεχρι τελος αυγουστου μονο για χαλαρες διακοπές δεν ειναι

Ναι είναι οι τόποι που μαζεύονται τα ανήλικα και φρέσκα ενήλικα για να κάνουν διάφορα πάρτι με διάφορες έννοιες :P 

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lost_Horizon είπε

Σε ένα περίπου μήνα παίρνω άδεια και σκέφτομαι να επισκεφθώ ένα απο τα εξής νησιά: Νάξος, Σύρος, Άνδρος, Πάρος. Θέλω γνώμες για το ποιο είναι πιο φθηνό, πιο ήρεμο και πιο όμορφο. (Θα πάω με την σύντροφό μου και δεν είμαστε άνθρωποι του ξενυχτιού, θέλουμε πιο χαλαρές καταστάσεις)

Και τα τέσσερα νησιά που ανέφερες είναι υπέροχα και δε νομίζω να βρεθεί κάποιος με σιγουριά να σου πει ποιο είναι το καλύτερο! Όπως άλλωστε κάθε γωνιά αυτής της πανέμορφης χώρας που ζούμε.

Το άσχημο, αυτό που θα `πρεπε  να ρωτήσεις πρώτα είναι αν βρεις κατάλυμα αυτή την περίοδο, είναι αυτό που λέμε, λογαριάζεις  χωρίς τον ξενοδόχο….  

Όπως και να `χει καλές διακοπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lost_Horizon είπε

Σε ένα περίπου μήνα παίρνω άδεια και σκέφτομαι να επισκεφθώ ένα απο τα εξής νησιά: Νάξος, Σύρος, Άνδρος, Πάρος. Θέλω γνώμες για το ποιο είναι πιο φθηνό, πιο ήρεμο και πιο όμορφο. (Θα πάω με την σύντροφό μου και δεν είμαστε άνθρωποι του ξενυχτιού, θέλουμε πιο χαλαρές καταστάσεις)

κανενα δεν ειναι φθηνο κατα την εμπειρια μου. φυσικα αν τρως 1 σαλατα κ 2 κυριως πιατα, τη βγαζεις οντως φθηνα.

το πιο ησυχο απο τουρισμο φασαριοζικο ειναι η Συρος. ειναι πιτα ομως ως πρωτευουσα αλλα μπορεις να την περασεις κουλ.

οσον αφορα την Ανδρο κι εκει δεν εχει τις κλαμπαρες ή τους τουριστες που θελουν σαματα αλλα εχει ψωνια με ακριβα γουστα που σπανε μπαλες ορισμενες φορες με το υφος τους.

στη θεση σου θα πηγαινα κουφονησια κ αν εχεις φραγκακια για τα μεταφορικα, αναφη / αμοργο / τηλο !

Επεξ/σία από mclein
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναξο που ειχα παει 15Αυγουστο πριν 2 χρονια παντως μια χαρα ηρεμα περασα.Με την συντροφο και εγω. Δεν μεναμε στην πολη της Ναξου όμως. 

Απίστευτα ομορφες παραλιες ωραια χωριουδάκια για να πας. Και βρίσκεις ότι θελεις. Και χαλαρο ταβερνακι πανω στην θαλασσα  και μπαρ να πιεις ένα ποτο σαν ανθρωπος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Άνδρο που έχω πάει είναι πολύ όμορφα και αρκετά οικονομικά και με υπέροχες και πεντακάθαρες παραλιες  

Ωραία και ήσυχα και με ωραίες παραλίες και όλα καλά και ανθήρα αλλά τι αέρας είναι αυτός!!!

Χαλάει όλη τη φάση, πας στην παραλία και σου έρχεται όλη η άμμος στα μούτρα, ειδικά αν είσαι και με μηχανάκι δε μπορείς να οδηγήσεις με τόσο αέρα που έχει. Και ρωτώντας έναν βεντζινά ντόπιο εκεί μας είπε ότι τις μέρες που ήμασταν εκεί ήταν ήρεμα τα πράγματα! δλδ άλλες φορές τι γίνεται!

ουφ τα είπα και ηρέμησα :D 

Καλές διακοπές σας εύχομαι, διάθεση να υπάρχει και παντού καλά θα περάσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Ωραία και ήσυχα και με ωραίες παραλίες και όλα καλά και ανθήρα αλλά τι αέρας είναι αυτός!!!

Χαλάει όλη τη φάση, πας στην παραλία και σου έρχεται όλη η άμμος στα μούτρα, ειδικά αν είσαι και με μηχανάκι δε μπορείς να οδηγήσεις με τόσο αέρα που έχει. Και ρωτώντας έναν βεντζινά ντόπιο εκεί μας είπε ότι τις μέρες που ήμασταν εκεί ήταν ήρεμα τα πράγματα! δλδ άλλες φορές τι γίνεται!

ουφ τα είπα και ηρέμησα :D 

Καλές διακοπές σας εύχομαι, διάθεση να υπάρχει και παντού καλά θα περάσετε.

απο τις 7 μερες που κατσαμε τις 2 ειχε αερα και φαγαμε λιγο μαστιγωμα απο την αμμο.... τις αλλες 5 ομως ηταν παραδεισος ομως...αερακι οσο επρεπε

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Xvipes είπε

Χαλάει όλη τη φάση, πας στην παραλία και σου έρχεται όλη η άμμος στα μούτρα, ειδικά αν είσαι και με μηχανάκι δε μπορείς να οδηγήσεις με τόσο αέρα που έχει. Και ρωτώντας έναν βεντζινά ντόπιο εκεί μας είπε ότι τις μέρες που ήμασταν εκεί ήταν ήρεμα τα πράγματα! δλδ άλλες φορές τι γίνεται!

 

Είχα πάει και εγώ πριν χρόνια Άνδρο και είχα πάθει πλάκα με τον αέρα, η μοναδική φορά μέχρι στιγμής στη ζωή μου που έκανα μεταβολή με τη μηχανή και γύρισα πίσω επειδή φοβήθηκα τον αέρα...

Πάντως σε σχέση με τα άλλα νησιά που έγραψες θεωρώ ότι μάλλον θα είναι πιο ήσυχα τα πράματα, είναι κοντά (aka φτηνά εισιτήρια) και προ 8-9 ετών δεν είχα πληρώσει και πολλά για διαμονή 

Άσχετο, αλλά επειδή είδα κάτι προτάσεις για Κουφονήσια κλπ, ξέχασέ το αν θες ησυχία, γύρισα από Αμοργό το Σάββατο και ήδη αυτά τα νησιά (Πάρος / Νάξος / Κουφονήσια και η ίδια η Αμοργός) έχουν αρχίσει να γεμίζουν ανησυχητικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...