Προς το περιεχόμενο

BlitzWolf BW-L2 15W 2A Foldable Portable Dual USB SunPower Solar Cell Panel Charger with Power3S 15.45€ @ banggood


gismotolis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.banggood.com/BlitzWolf-15W-2A-Foldable-Portable-Dual-USB-SunPower-Solar-Cell-Panel-Charger-with-Power3S-p-1044843.html?cur_warehouse=CN

Με χρήση του κουπονιού: 6897bf

Δεν ξέρω αν είναι ιστορικό χαμηλό πάντως η τιμή είναι πολύ καλή.

Επεξ/σία από gismotolis
  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τί ρυθμό φορτίζει σε σχέση με κανονική φόρτιση; Βγάζει τα 2A κατ' ευθείαν στη συσκευή ή έχει μπαταρία για αποθήκευση της ενέργειας με προφόρτιση; Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με solar.

Edit
OK, είδα κάποια από τα specs στα προωθητικά banners της εταιρείας, αλλά αν έχει και κάποιος χρήστης real world feedback που να μπορεί να μας δώσει.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο στον ts. Έψαχνα ένα τέτοιο αλλά ήθελα αυτό με τα 3 ή 4 πάνελ. Δεν ξέρω πάντως λέω να πάρω αυτό και βλέπουμε. Θα φορτίζω powerbank και από το powerbank το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φορτίζει real time, χωρίς να έχει συσσωρευτή. Υπολογίστε έξοδο 0.7-1.3Α (κατα προσέγγιση). Έχει θήκη για αποφυγή απευθείας εκθεσης του κινητου στον ήλιο. Ογκώδες, αλλά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Εχει και 4 γαντζακια για να το κρεμάς. Ίσως ειναι λιγο ευαίσθητο σε μετακινήσεις (μπορεί να χρειαστεί να αποσυνδεθεί και ξανασυνδεθει το καλώδιο για να ξαναρχίσει η φόρτιση). Επίσης, ενώ στη συσκευασία έχει καλώδιο, βολεύει ενα μικρότερο μήκους.

Τέλος, μια μικρή λεπτομέρεια: ενώ το ειχα πάρει κάτω απο 22€ (μάλιστα με δική τους πρωτοβουλία έγραψαν τιμη 10$ στο δεμα), με china post registered (air parcel registered), πέρασε τελωνείο και μου ζήτησαν αποδεικτικό αγορας. Το έστειλα και ολα καλά.

Επεξ/σία από FKLDS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

51 λεπτά πριν, FKLDS είπε

Φορτίζει real time, χωρίς να έχει συσσωρευτή. Υπολογίστε έξοδο 0.7-1.3Α (κατα προσέγγιση). Έχει θήκη για αποφυγή απευθείας εκθεσης του κινητου στον ήλιο. Ογκώδες, αλλά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Εχει και 4 γαντζακια για να το κρεμάς. Ίσως ειναι λιγο ευαίσθητο σε μετακινήσεις (μπορεί να χρειαστεί να αποσυνδεθεί και ξανασυνδεθει το καλώδιο για να ξαναρχίσει η φόρτιση). Επίσης, ενώ στη συσκευασία έχει καλώδιο, βολεύει ενα μικρότερο μήκους.

Τέλος, μια μικρή λεπτομέρεια: ενώ το ειχα πάρει κάτω απο 22€ (μάλιστα με δική τους πρωτοβουλία έγραψαν τιμη 10$ στο δεμα), με china post registered (air parcel registered), πέρασε τελωνείο και μου ζήτησαν αποδεικτικό αγορας. Το έστειλα και ολα καλά.

Δεν ξέρω κατά πόσο θα αποδίδει σε σχέση με τα 3 πάνελ το συγκεκριμένο.Είσαι ευχαριστημένος;

34 λεπτά πριν, papars είπε

Θα πάρω και εγώ ένα.  Βέβαια μέχρι να έρθει θα έχει περάσει το καλοκαίρι ...

Σιγά ρε γρήγορα έρχονται,αργότερα τα ΕΛΤΑ υπολειτουργούν.

Επεξ/σία από vrwmiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα τα 0.7-1,3 είναι αρκετά αλλά θα πρότεινα να πηγαίναμε στα 3-4 πάνελ μιας και στο κάμπινγκ όλο και κάποιον θα έχουμε μαζί μας η κάποιον θα θέλουμε να φτιάξουμε οπότε το 1Α ισως είναι λίγο..

Λεω λίγο γιατί θα πρέπει να έχουμε το νου μας στον τέλειο προσανατολισμό με.τον ηλιο.... και αυτό θα μας κάνει να ασχολούμαστε με ακόμα μια γκατζετια.. χάνοντας χρόνο.. (απο/για το τίποτα 😂)

Απο την άλλη  είναι καλή η τιμή για επώνυμο προϊόν και κάνεις την δουλειά σου σίγουρα σύμφωνα με το review.

Μήπως όμως αξίζει να βρούμε κανα κουπόνι που να ρίχνει λιγο τα 3-4 πάνελ και να ανεβούμε τα δίπλα στην τιμή (και στον όγκο) να είμαστε και large.. burned!😂

 

 (μην με βρίζετε αν το χάσετε)

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ad709 είπε

Δυστυχώς το κουπόνι δεν παίζει μπάλα...

Σε μένα έπαιξε μπαλίτσα, και μόλις έβαλα γκολ. 

(Στα 19,14 με priority)

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...