Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v3


panagob
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
7 ώρες πριν, d_gkal είπε

Κάτοχος slim rgh 250gb

Θελω να καθαρίσω/φορμάτ τον δίσκο.

Μετά θα πρέπει να γίνει κάποια διαδικασία ώστε να περάσω freestyle ή δεν επηρεάζεται;

Στήσιμο από την αρχή αν κάνεις φορμάτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Κάτοχος slim rgh 250gb

Θελω να καθαρίσω/φορμάτ τον δίσκο.

Μετά θα πρέπει να γίνει κάποια διαδικασία ώστε να περάσω freestyle ή δεν επηρεάζεται;

3 post πιο πανω εχω δωσει λινκ υπαρχει οδηγος για στησιμο βασικων προγραματων μετα το rgh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Xbox 360 κρασαρει με og Xbox παιχνίδια

Έχω ένα 360 με freestyle 3 επάνω και όταν βάζω παιχνίδια original Xbox ενώ μου αναγνωρίζει κανονικά το δισκάκι όταν πάω να παίξω μου εμφανίζει το Logo του Xbox και μετά κάνει restart με τη μία σαν να κρασαρε, έχει κάποιος καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα x box 360 του 9/14 και μου είπαν οτι δεν μπορώ να το τσιπάρω γιατί έχει νέα πλακέτα που δεν τσιπάρετε. Υπάρχει κάποια άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα και καλό Πάσχα.

Μου έδωσαν ένα Xbox 360 που παίζει backups. Το θέμα είναι πως έχει παλιό dashboard και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω για να το αναβαθμίσω, ώστε να παίζει και τα σχετικά πιο πρόσφατα games. Υπάρχει κάποιος που ξέρει ή έχει κάποιο σχετικό σύνδεσμο να με κατατοπίσει;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας το ξεθάψω και εγώ μετά από 1 χρόνο :P 

Επειδή πρόσφατα με έπιασε μια νοσταλγία και έπαιζα κάποια χαμένα Silent Ηill πχ το 4 & 5  (στο pc αυτά) μιας και δεν τα είχα παίξει τότε στην ώρα τους! είδα ότι υπάρχει και το silent Hill Downpour το οποίο δοκίμασα με emulator αλλά δεν έπαιζε και κάπου εκεί θυμήθηκα ότι έχω xbox360 fat στο πατάρι flasaριμένο στο οποίο έχω δικό μου copy από crysis 2 Μάρτιος 2011 ημερομηνία κυκλοφορίας!

Ενώ λοιπόν μετά από ψάξιμο βρήκα Region free iso για το downpour δεν ξέρω τι έκδοση firmware έχω στην Κονσόλα και φοβάμαι ότι λογικά θα χρειάζεται ξανά flash γιατί τότε έβγαιναν κάθε 2μήνο νέες για τα καινούργια games, και το παιχνίδι κυκλοφόρησε 2012 , οπότε την έκδοση πως την βλέπω υπάρχει κάποιος τρόπος ;  

Στο ΙSO του παιχνιδιού λέει ότι πρέπει να έχω LT 2.0 τουλάχιστον.   Στο dashboard της κονσόλας μου λέει 2.0.12625.0 αν παίζει κάποιο ρόλο.  

 

 

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...