Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά παράγγειλα έναν φορτιστή από το Ali και μου τον έστειλαν με ems, γνωρίζετε αν θα φάω το το 3ευρω  το δέμα είναι στα όρια της ατέλειας και το tracking είναι της μορφής LM000000000CN  , τα φώτα σας γιατί έχω καιρό να πάρω με ems , ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα παιδιά παράγγειλα έναν φορτιστή από το Ali και μου τον έστειλαν με ems, γνωρίζετε αν θα φάω το το 3ευρω  το δέμα είναι στα όρια της ατέλειας και το tracking είναι της μορφής LM000000000CN  , τα φώτα σας γιατί έχω καιρό να πάρω με ems , ευχαριστώ 

Δεν εχει να κανει με την EMS, Αν το τελωνειο ανοιξει το πακετο για να δει τι εχεις παραγγειλει υπαρχει η πιθανοτητα να σε χρεωσουν το 3ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Δεν εχει να κανει με την EMS, Αν το τελωνειο ανοιξει το πακετο για να δει τι εχεις παραγγειλει υπαρχει η πιθανοτητα να σε χρεωσουν το 3ευρω.

Ναι αλλά νομίζω ότι τα ems τα κοιτάνε έτσι και αλλιώς και τρως το 3ευρω αλλά δεν ξέρω αν είναι ems αυτό το tracking για αυτό ρώτησα γιατί τα μεταφορικά μου είναι μόλις 1,92 ευρώ που είναι πολύ λίγα για ems βέβαια  μπορεί να μου εξηγήθηκε έτσι γιατί μου ζήτησε παράταση χρόνου στην αποστολή και εγώ του την έδωσα αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, george1551 είπε

Ναι αλλά νομίζω ότι τα ems τα κοιτάνε έτσι και αλλιώς και τρως το 3ευρω αλλά δεν ξέρω αν είναι ems αυτό το tracking για αυτό ρώτησα γιατί τα μεταφορικά μου είναι μόλις 1,92 ευρώ που είναι πολύ λίγα για ems βέβαια  μπορεί να μου εξηγήθηκε έτσι γιατί μου ζήτησε παράταση χρόνου στην αποστολή και εγώ του την έδωσα αμέσως.

Μου εχει ερθει και EMS χωρις το 3ευρω προσφατα αλλα επειδη γενικα η EMS ειναι εταιρεια κουριερ (αναμεσα σε εταιρειες του τυπου DHL και τα κλασσικα ΕΛΤΑ) και την χρησιμοποιουν για σχετικα μεγαλα πακετα συνηθως (οχι για μικροπραγματα) ναι τα κοιτανε περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/11/2018 at 15:35, ReBeLoS said:

Προς ενημερωση των φιλων που περιμενουν δεματακια και βρισκονται σε κατασταση αναμονης εκφορτωσης στο τελωνειο, το δικο μου απο τις 29/11 που βρισκοταν σε αυτη την κατασταση ενημερωθηκε σημερα και περασε στο επομενο σταδιο.
 

Back to the future :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια! Εχω παραγγειλει κατι απο Κινα πριν 20 μερες. Εδω και 6 μερες εχει κολλησει στο σταδιο που βλεπετε στην εικονα. Εξι μερες πεταει? Σε εξι μερες πας στο φεγγαρι και επιστρεφεις! Το tracking number ειναι της μορφης RPxxxxxxCN. Ξερει κανεις τι γινεται?

Screenshot_20181116-092919.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Apostolis_tsi είπε

Καλημερα παιδια! Εχω παραγγειλει κατι απο Κινα πριν 20 μερες. Εδω και 6 μερες εχει κολλησει στο σταδιο που βλεπετε στην εικονα. Εξι μερες πεταει? Σε εξι μερες πας στο φεγγαρι και επιστρεφεις! Το tracking number ειναι της μορφης RPxxxxxxCN. Ξερει κανεις τι γινεται?

Screenshot_20181116-092919.jpg

Πιθανότατα έχει φτάσει και δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος.
Ή έχει κολλήσει σε ενδιάμεσο αεροδρόμιο και περιμένει να πάρει την σειρά του για να έρθει Ελλάδα.

Υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimgall είπε

γεια σας .περιμενω πακετο απο ρωσσια αξιας 140 ευρω. τι να υπολογιζω σε τελωνειο?

Ενα 50αρακι στο νερο αν ειναι με απλο ταχυδρομειο.

Ενα 140αρι στο νερο αν ειναι με εταιρεια κουριερ οπως DHL / Fedex / TNT / UPS.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ενα 50αρακι στο νερο αν ειναι με απλο ταχυδρομειο.

Ενα 140αρι στο νερο αν ειναι με εταιρεια κουριερ οπως DHL / Fedex / TNT / UPS.

OK ,ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να μην ανοίγω νέο νήμα, riddle me this:

Το search του Aliexpress είναι απλά gtp ή εντελώς gtpk; Κάνω search για «nintendo» και δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα, ενώ έχει άπειρα προϊόντα με αυτή τη λέξη στον τίτλο τους.

Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για να μην ανοίγω νέο νήμα, riddle me this:

Το search του Aliexpress είναι απλά gtp ή εντελώς gtpk; Κάνω search για «nintendo» και δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα, ενώ έχει άπειρα προϊόντα με αυτή τη λέξη στον τίτλο τους.

Τι φάση;

Δοκιμασες να ψαξεις για Nintend ; Καποιες φορες ισως να τρωει κολληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Για να μην ανοίγω νέο νήμα, riddle me this:

Το search του Aliexpress είναι απλά gtp ή εντελώς gtpk; Κάνω search για «nintendo» και δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα, ενώ έχει άπειρα προϊόντα με αυτή τη λέξη στον τίτλο τους.

Τι φάση;

Αν βάλεις nintendo64 games  σου βγάζει 1277 αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω κάτι από aliexpress με τιμή κάπου στα 50-60 €  και επειδή λογικά θα περάσει τελωνείο θα ήθελα να ρωτήσω πως θα πληρώσω το φόρο.

Θα έρθει ειδοποίηση από τα ΕΛΤΑ για να παραλάβω το πακέτο και να πληρώσω εκεί; Ποια είναι η διαδικασία;

 

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...