Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιβιώνει αν είναι μέσα σε υγρά/σάλια/κτλ. Δεν επιβιώνει αν πιάσουν το κουτί κτλ. Το πρόβλημα είναι μήπως για επικοινωνιακούς λόγους σταματήσουν να στέλνουν τα πάντα.

Επεξ/σία από tobindax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός από τον ιό που αρκετά αεροδρόμια είναι κλειστά ακόμη αρκετοί είναι σε άδειες που μπορεί να φτάσουν μέχρι τα μέσα του μήνα. 6 δέματα περιμένω να στείλουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, akollias είπε

Αμα φτερνιστει ο κινεζος και κλεισει την σακουλα, την βαψαμε.

Ούτε έτσι. Μάλλον πρέπει να ρίξει και μια μύξα που θα κάνει λιμνούλα. Γενικά δεν επιβιώνουν αυτά όταν απλά ακουμπήσουν "ξηρό" μέρος (ειδικά αν περάσουν μέρες) (ακόμα και σε λιμνούλα να πέσουν αμφίβολο είναι αν θα επιβιώσουν αλλά ας μη το ρισκάρουμε με υγρά).

Επεξ/σία από tobindax
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν για το AliExpress. Θέλω να παραγγείλω κάτι το οποίο έχει 50 με 55€ περίπου στην εφαρμογή του AliExpress μου βγάζει ship's from China Poland Ukraine αλλά γίνεται από Κίνα μόνο μέχρι εδώ εντάξει αλλά δεν καταλαβαίνω εκεί που λέει free shipping λέει to Greece via china post όταν πατάω πάνω βγάζει ship to Greece και έχει πόσες χώρες αυτό είναι τώρα στις χώρες που μπορούν να στείλουν πχ από Κίνα η έχουν αποθήκες στην Ευρώπη ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dinos234 είπε

Θέλω να παραγγείλω κάτι το οποίο έχει 50 με 55€ περίπου στην εφαρμογή του AliExpress μου βγάζει ship's from China Poland Ukraine αλλά γίνεται από Κίνα μόνο μέχρι εδώ εντάξει αλλά δεν καταλαβαίνω εκεί που λέει free shipping λέει to Greece via china post όταν πατάω πάνω βγάζει ship to Greece και έχει πόσες χώρες αυτό είναι τώρα στις χώρες που μπορούν να στείλουν πχ από Κίνα η έχουν αποθήκες στην Ευρώπη ? 

Τσάκαλε βάλε και κανένα κόμμα, καμία τελεία... "Απνευστί" τα γράφεις;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λύστε μου μια απορεία : Είχα κάνει μια παραγγελία από ebay πριν τα χριστούγεννα (21/12/19) και βλέπω στο tracking οτι έφτασε Ελλάδα στις 01/02/20.Υπάρχει περίπτωση το δέμα να είχε φτάσει πολύ πιο νωρίς αεροδρόμιο και λόγω φόρτου εργασίας να σκαναρίστηκε μόλις πριν 3 μέρες ή απλά καθυστέρησε ο κινέζος; Πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που παραγγέλνω να έχω τόσο μεγάλη καθυστερηση από μεριάς Κίνας.Συνήθως φτάνει πριν το μήνα στο αεροδρόμιο και μετά καθυστερεί πολύ στα ΕΛΤΑ.Επίσης το tracking γράφει : ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED - AWAITING CUSTOMS INSPECTION

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, tarantules είπε

Λύστε μου μια απορεία : Είχα κάνει μια παραγγελία από ebay πριν τα χριστούγεννα (21/12/19) και βλέπω στο tracking οτι έφτασε Ελλάδα στις 01/02/20.Υπάρχει περίπτωση το δέμα να είχε φτάσει πολύ πιο νωρίς αεροδρόμιο και λόγω φόρτου εργασίας να σκαναρίστηκε μόλις πριν 3 μέρες ή απλά καθυστέρησε ο κινέζος; Πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που παραγγέλνω να έχω τόσο μεγάλη καθυστερηση από μεριάς Κίνας.Συνήθως φτάνει πριν το μήνα στο αεροδρόμιο και μετά καθυστερεί πολύ στα ΕΛΤΑ.Επίσης το tracking γράφει : ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED - AWAITING CUSTOMS INSPECTION

Συνήθως έρχονται απλά αργούν με τόσα δέματα να τα σκαναρουν κι εγώ έχω δέματα που σίγουρα έφτασαν. Στο τελωνείο είναι τώρα περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιες αγορές από aliexpress οι οποίες σε 1-2 μέρες φτάνουν στο μέγιστο όριο στο θέμα παραλαβής.

Πρέπει να διεκδικήσω αμέσως τα χρήματα ή έχω περιθώριο να περιμένω (μήπως και έρθει η παραγγελία);

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παρήγγειλα απο gearbest  τα xiaomi airdots pro 2 https://www.gearbest.com/bluetooth-headphones/pp_3004535072265951.html?wid=2000001

και σε όλες τις κλήσεις ο συνομιλητής μου ακούει τη φωνή του. Προφανώς τα ακουστικά φταίνε. τι μπορώ να κάνω τώρα? Αν κάνω επιστροφή θα πρέπει να πληρώσω μεταφορικά? θα μου κάνουν refund? με paypal έκανα την πληρωμή πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, l_kostas είπε

Καλησπέρα παρήγγειλα απο gearbest  τα xiaomi airdots pro 2 https://www.gearbest.com/bluetooth-headphones/pp_3004535072265951.html?wid=2000001

και σε όλες τις κλήσεις ο συνομιλητής μου ακούει τη φωνή του. Προφανώς τα ακουστικά φταίνε. τι μπορώ να κάνω τώρα? Αν κάνω επιστροφή θα πρέπει να πληρώσω μεταφορικά? θα μου κάνουν refund? με paypal έκανα την πληρωμή πάντως.

Αν φταίνε τα ακουστικά λογικά θα πρέπει πρώτα να μιλήσεις με την υποστήριξη να δεις τι θα σου πούνε ίσως πούνε να επιστρέψεις τα ακουστικά και να σου στείλουν αλλά η επιστροφή χρημάτων όταν τα παραλάβουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Έχω κάποιες αγορές από aliexpress οι οποίες σε 1-2 μέρες φτάνουν στο μέγιστο όριο στο θέμα παραλαβής.

Πρέπει να διεκδικήσω αμέσως τα χρήματα ή έχω περιθώριο να περιμένω (μήπως και έρθει η παραγγελία);

Πρώτα ζήτησε από το κατάστημα άλλες 30 μέρες γιατί δεν έχεις παραλάβει ακόμα. 

Αν δεν σου κάνουν επέκταση χρόνου, έχεις άλλες 15 μέρες περιθώριο (από τη λήξη) να κάνεις dispute.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...