Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, The_Judas είπε

 απο το dispute του AliExpress δεν ειχα ποτέ πρόβλημα. όσες φορές χρειάστηκε το αλι με δικαίωσε με συνοπτικές διαδικασίες.

τώρα βέβαια για πρώτη φορά μου έχουν τύχει τόσο μεγάλες καθυστερήσεις. περιμένω δέματα απο τέλη Νοεμβρίου...

Πρόσφατα έχει, μου ήρθε από αρχές Νοεμβρίου δέμα το είχα ξεχάσει τελείως. Τώρα με το δέμα που βρίσκεται τελωνείο από 11 Δεκεμβρίου δεν ξέρω τι να κάνω θα περιμένω λίγο ακόμη και θα δω μετά ανάλογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, The_Judas είπε

 απο το dispute του AliExpress δεν ειχα ποτέ πρόβλημα. όσες φορές χρειάστηκε το αλι με δικαίωσε με συνοπτικές διαδικασίες.

τώρα βέβαια για πρώτη φορά μου έχουν τύχει τόσο μεγάλες καθυστερήσεις. περιμένω δέματα απο τέλη Νοεμβρίου...

To ali το εμπιστευομαι πιο πολυ και απο το ebay πλακα πλακα.Παντα εχω βρει το δικιο μου.

Καθυστερουνε λογο χριστουγεννων.Και μενα απο νοεμβρη μου ηρθε συστημενο πριν μια βδομαδα.Οποτε κανε λιγο ακομη υπομονη.Και να εχεις παντα το νου σου στο purchase protection.Αν ληξει θα πρεπει να τα ζητησεις απο τον πωλητη και αν ειναι καλος να στα επιστρεψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθούμε εντελώς…

Μου ήρθε χτες ένα δεματάκι από Ινδία που το είχα ξεγραμμένο μήνες τώρα…

Η αγορά πραγματοποιήθηκε στις 26 Αυγούστου 2019!!!

Μόνο 5 γεμάτους μήνες έκανε!!!!!!!!

768037519_.png.ba09ccd656e10482297721dff62087c5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Θα τρελαθούμε εντελώς…

Μου ήρθε χτες ένα δεματάκι από Ινδία που το είχα ξεγραμμένο μήνες τώρα…

Η αγορά πραγματοποιήθηκε στις 26 Αυγούστου 2019!!!

Μόνο 5 γεμάτους μήνες έκανε!!!!!!!!

768037519_.png.ba09ccd656e10482297721dff62087c5.png

Μαλλον κανας πιωμενος ινδος το εφερε με τα ποδια Ελλάδα!😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, risingsun είπε

To ali το εμπιστευομαι πιο πολυ και απο το ebay πλακα πλακα.Παντα εχω βρει το δικιο μου.

Καθυστερουνε λογο χριστουγεννων.Και μενα απο νοεμβρη μου ηρθε συστημενο πριν μια βδομαδα.Οποτε κανε λιγο ακομη υπομονη.Και να εχεις παντα το νου σου στο purchase protection.Αν ληξει θα πρεπει να τα ζητησεις απο τον πωλητη και αν ειναι καλος να στα επιστρεψει...

Nα ξέρετε οτι η μεγάλη αργια δεν ειναι τα χριστουγεννα αλλα η κινεζικη πρωτοχρονιά. Μπορει να πέρασε αλλα ακόμα εορταζεται στην Κινα. Ενας ππρομηθευτής μου στο eBay είναι κλειστός μέχρι 16/2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, grfurby είπε

Nα ξέρετε οτι η μεγάλη αργια δεν ειναι τα χριστουγεννα αλλα η κινεζικη πρωτοχρονιά. Μπορει να πέρασε αλλα ακόμα εορταζεται στην Κινα. Ενας ππρομηθευτής μου στο eBay είναι κλειστός μέχρι 16/2.

Με το κορονοϊό θα αργήσουν πολλά δέματα όπως επίσης και τις χρεώσεις που έβαλαν για εκτελωνισμό και σε μικρά δέματα τα Ελτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, grfurby είπε

Nα ξέρετε οτι η μεγάλη αργια δεν ειναι τα χριστουγεννα αλλα η κινεζικη πρωτοχρονιά. Μπορει να πέρασε αλλα ακόμα εορταζεται στην Κινα. Ενας ππρομηθευτής μου στο eBay είναι κλειστός μέχρι 16/2.

ΟΛΑ τα εργοστασια και μαγαζια στην Κινα ηταν να παραμεινουν κλειστα μεχρι τις 5-6 του μηνα ΤΟ ΠΟΛΥ.

Με τον Κορονοιο αυτο πηγε 9 του μηνα και τωρα για μερικα εργοστασια και εταιρειες εχει παει τελη του μηνα και βλεπουμε.

Βεβαια στο Aliexpress καποιοι πωλητες ειναι απλα αποθηκες οποτε δεν κολανε Ολα τα δεματα στο θεμα αποστολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα 3 πακετάκια.

Λεπτός φάκελος (tempered glass) αξίας 1,24$ (δηλωμένη αξία 1$) από eBay με ημ/νια αποστολής 24/11/2019, untracked (UHxxxxxxxxxTR) - Δεν πλήρωσα κάτι, χωρίς πράσινο αυτοκόλλητο

Ενισχυμένος φάκελος (3 θήκες κινητού) αξίας 6.47$ (δηλωμένη αξία 1,98$) από aliexpress με ημ/νια αποστολής 04/01/2020, untracked - Δεν πλήρωσα κάτι, χωρίς πράσινο αυτοκόλλητο

Πακέτο (20*12*7) (ψηφιακό θερμόμετρο χειρός) αξίας 15,4$ (δηλωμένη αξία 4,36$) από banggood με ημ/νια αποστολής 26/12/2019, tracked (RVxxxxxxxxxCN) - Δεν πλήρωσα κάτι, με πράσινο αυτοκόλλητο τελωνειακώς ελεύθερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dompred είπε

Σήμερα παρέλαβα 3 πακετάκια.

Λεπτός φάκελος (tempered glass) αξίας 1,24$ (δηλωμένη αξία 1$) από eBay με ημ/νια αποστολής 24/11/2019, untracked (UHxxxxxxxxxTR) - Δεν πλήρωσα κάτι, χωρίς πράσινο αυτοκόλλητο

Ενισχυμένος φάκελος (3 θήκες κινητού) αξίας 6.47$ (δηλωμένη αξία 1,98$) από aliexpress με ημ/νια αποστολής 04/01/2020, untracked - Δεν πλήρωσα κάτι, χωρίς πράσινο αυτοκόλλητο

Πακέτο (20*12*7) (ψηφιακό θερμόμετρο χειρός) αξίας 15,4$ (δηλωμένη αξία 4,36$) από banggood με ημ/νια αποστολής 26/12/2019, tracked (RVxxxxxxxxxCN) - Δεν πλήρωσα κάτι, με πράσινο αυτοκόλλητο τελωνειακώς ελεύθερο

Λογικα το επαναφερανε οπως παλια.....Ο καιρός θα δείξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξπαντως ρε παιδια γενικα παρατηρω μεγαλες καθηστερησεις στις αποστολες απο αλι σε σχεση με το παρελθόν. Εχω αφαντα δεματα με παραγγελία απο τον Νοέμβριο

Επεξ/σία από pollop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα προχθες μια αγορά απο έναν πωλητή του Aliexpress , που έλεγε οτι στέλνει και απο Ευρώπη. Είχε απο Ισπανία, Γαλλία , Γερμανία, Ιταλία και Πολωνία.

Επέλεξα αποστολή απο Γαλλία για να μου έρθει tracking number..... China Post και tracking RVxxxxxxxxxxCN

Τι κάνουμε τώρα ; Να κάνω ήδη dispute?

 

0-02-05-edee12bdbbbf4fd0eeb23a57872e4621b7ed5db06ffb8839f8b89150187034cb_915eccbc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bloubloum είπε

Εκανα προχθες μια αγορά απο έναν πωλητή του Aliexpress , που έλεγε οτι στέλνει και απο Ευρώπη. Είχε απο Ισπανία, Γαλλία , Γερμανία, Ιταλία και Πολωνία.

Επέλεξα αποστολή απο Γαλλία για να μου έρθει tracking number..... China Post και tracking RVxxxxxxxxxxCN

Τι κάνουμε τώρα ; Να κάνω ήδη dispute?

0-02-05-edee12bdbbbf4fd0eeb23a57872e4621b7ed5db06ffb8839f8b89150187034cb_915eccbc.jpg

Επέλεξες κάποια Ευρωπαϊκή αποθήκη και παρ'όλα αυτά βλέπεις ότι το δέμα σου ξεκίνησε από Κίνα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Επέλεξες κάποια Ευρωπαϊκή αποθήκη και παρ'όλα αυτά βλέπεις ότι το δέμα σου ξεκίνησε από Κίνα;;;;

Ακριβώς αυτό.  Οριστε και το snapshot το σχετικό της αγορας (δεν είναι πολύ ευδιάκριτο αλλα λέει France)

 

 

 

0-02-05-f654a97b636675e585a834f7ca923e94c81761f5f0d2e4d1f3cc2b1e530dcf1f_645b4f4b.jpg

Επεξ/σία από bloubloum
Eπεξηγήσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...