Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακολουθείς το tracking. Αν σου βγάλει να στειλεις αποδεικτικό κάρτας/paypal το κάνεις (δες παλιότερα μηνυματα), αν γραψει οτι βγήκε θα σου ερθει σπιτι σου για παραλαβή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Για να είμαι ειλικρινής, είναι τόσα πολλά τα παλιά ποστ, που ψιλοχάθηκα.

Πόσο μπορεί να κρατήσει περίπου όλο αυτό; Ή είναι τελείως φλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Συγγνώμη εάν είμαι εκτός θέματος άλλα έψαξα και δεν βρήκα κάποια απάντηση στο νήμα.

Θέλω να παραγγείλω 2 τέτοια μπουκαλάκια υγρού καθαρισμού φακών (30ml έκαστος):

https://www.ebay.com/itm/Selens-Photo-Optical-Cleaning-Solution-Spray-Bottle-Fr-Camera-Lens-Glasses-Phone/182935003647  

Γνωρίζει κανείς αν τρώνε μπαν μόνο τα υγρά ηλεκτρονικού τσιγάρου ή όλα τα υγρά γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, abnormal είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Για να είμαι ειλικρινής, είναι τόσα πολλά τα παλιά ποστ, που ψιλοχάθηκα.

Πόσο μπορεί να κρατήσει περίπου όλο αυτό; Ή είναι τελείως φλου;

Είναι φλου, όπως το γράφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδία, ελπίζω να είναι on-topic αυτό.

Έχω κάνει μία παραγγελία από Αμερική και έρχεται με UPS Mail Innovations® Priority, 24/7 το παρέλαβε η UPS και από 08/08/2018 έχει παραμείνει στο εξής status

image.png.a7eed7a0f9e2be8283d48f27ba6d2d43.png

Έστειλα ένα e-mail απ' ευθείας στην UPS για να δω τι παίζει και μου απάντησαν το παρακάτω:

 

Thank you for your email. I understand your concern with the delivery of the shipment. Our records show your shipper selected UPS Mail Innovations as the delivery method for this shipment. 

They are transported by us and transferred to the Post office, once that has been done you need to allow 1 to 3 days for them to complete the delivery. The shipment was provided to them on 08/08/18, at this point since it was not delivered and has not obtained further updates we would consider it being lost. 

Due to the type of service your shipper chose, we are unable to further investigate this . At this point the next step to take is to contact the sender  in order to obtain more information and a resolution option.

 

Οπότε απ' ότι καταλαβαίνω κάπου στα ΕΛΤΑ υπάρχει (εάν υπάρχει ακόμα)

Σκέφτομαι μήπως έχει απλά κολλήσει σε κανά τελωνείο ή κάπου αλλού, ε είναι και Αύγουστος αργούν τα πάντα γενικώς αυτές τις μέρες.

Μήπως έχει τύχει σε κάποιον τίποτα παρόμοιο?  Λέτε να περιμένω καμιά βδομάδα μπας και γίνει το καλό? 

Μετά όμως τι μπορώ να κάνω? Ακόμα και τα λεφτά μου να ζητήσω απ' τον seller δεν έχει και πολύ νόημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το track number στο site των ελτα. 

Αν δεν βγάλει τιποτα, τοτε είτε δεν εχει ανοιχτεί ο σάκος ή κατι αλλο συμβαίνει, οποτε μπορεις να καλέσεις στο 8001182000 για επιβεβαιωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λέει ότι δεν είναι έγκυρος (λογικά επειδή δεν έχει τα γράμματα, είναι 18 ψηφία κλπ),  θα καλέσω όμως αύριο να δω μπας και...

Υποθέτω θα το βάζουν ως απλό (ογκώδες) δέμα στον ΕΛΤΑ και άντε βγάλε άκρη (το υποθέτω γιατί δούλευα εκεί κάποτε και είχα δει δέματα DHL με κανονικό tracking number πάνω να έρχονται στο ταχυδρομείο ως απλά....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αύριο το πρωί θα επικοινωνησεις απευθείας  με την UPS (2109984000) και δίνοντας το tracking number θα λυθεί το μυστήριο.

Τα ελτα δεν έχουν καμία σχέση η ups στην ελλαδα συνεργάζεται με την γενική ταχυδρομική που σαν κούριερ είναι για τα μπάζα.

Αν δεν το έχεις κάνει είδη δοκίμασε  το tracking number στην ελληνική σελίδα της ups πιθανόν να έχει επιπλέων πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolhc1234 είπε

Μου λέει ότι δεν είναι έγκυρος (λογικά επειδή δεν έχει τα γράμματα, είναι 18 ψηφία κλπ),  θα καλέσω όμως αύριο να δω μπας και...

Υποθέτω θα το βάζουν ως απλό (ογκώδες) δέμα στον ΕΛΤΑ και άντε βγάλε άκρη (το υποθέτω γιατί δούλευα εκεί κάποτε και είχα δει δέματα DHL με κανονικό tracking number πάνω να έρχονται στο ταχυδρομείο ως απλά....)

 

4 λεπτά πριν, moutsa είπε

 Αύριο το πρωί θα επικοινωνησεις απευθείας  με την UPS (2109984000) και δίνοντας το tracking number θα λυθεί το μυστήριο.

Τα ελτα δεν έχουν καμία σχέση η ups στην ελλαδα συνεργάζεται με την γενική ταχυδρομική που σαν κούριερ είναι για τα μπάζα.

Αν δεν το έχεις κάνει είδη δοκίμασε  το tracking number στην ελληνική σελίδα της ups πιθανόν να έχει επιπλέων πληροφορίες.

Σωστός ο moutsa. 

Εγω διάβσα USPS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα UPS και μου είπαν ότι αυτά μόλις έρχονται Ελλάδα δεν τα παραλαμβάνουν αυτοί αλλά κατευθείαν τα ΕΛΤΑ (ρώτησα μήπως είναι άλλη εταιρεία που τα παίρνει αλλά μου λέει ΕΛΤΑ είναι)

Πήρα τηλ. στα ΕΛΤΑ, ούτε το ταχυδρομείο μπορούσε να με εξυπηρετήσει ούτε ο ταχυδρόμος... Αντίο δέμα.

 

edit: Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!

Επεξ/σία από tolhc1234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tolhc1234 είπε

Πήρα UPS και μου είπαν ότι αυτά μόλις έρχονται Ελλάδα δεν τα παραλαμβάνουν αυτοί αλλά κατευθείαν τα ΕΛΤΑ (ρώτησα μήπως είναι άλλη εταιρεία που τα παίρνει αλλά μου λέει ΕΛΤΑ είναι)

Πήρα τηλ. στα ΕΛΤΑ, ούτε το ταχυδρομείο μπορούσε να με εξυπηρετήσει ούτε ο ταχυδρόμος... Αντίο δέμα.

edit: Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως!

Άρα οταν μπαινει Ελλαδα, αλλαζει το track number. Μπορει βεβαια να συνεχιζει εντος Ελλαδος χωρίς tracking και να σου ερθει σαν απλο δεμα.

ΠΟΙΑ ΕΛΤΑ πήρες; Στα τοπικα της γειτονιας σου ή στα κεντρικά στο τηλεφωνο που σου ειπα νωριτερα; Αν πηρες στα τοπικα, πάρε στα κεντρικα, πες την ιστορια σου και ρωτα αν αλλαζει το track

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδες bangood priority κινητο ποσες ημερες κανει να ερθει χοντρικα;

 

ασχετο

@isay ανοιξε μπρε να σε κανουμε follow

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, what_if είπε

παιδες bangood priority κινητο ποσες ημερες κανει να ερθει χοντρικα;

ασχετο

@isay ανοιξε μπρε να σε κανουμε follow

Τώρα το καλοκαίρι κάνει 12  - 15 ημέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...