Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Για Αμερική ισχύουν τα ίδια με Κίνα;

Θέλω να αγοράσω κάτι που κοστίζει 39 δολάρια. Θα περάσει τελωνείο λογικά;

Θα περάσει τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά επώνυμο είδος δερμάτινο μεταχειρισμένο από Ιαπωνία μέσω DHL και που το πακέτο έρχεται Ελλάδα από την Γερμανία (και πριν από την  Κίνα ) κόστους > 700 ευρώ θα περάσει τελωνείο και με τι κόστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, oskroutzis είπε

Αγορά επώνυμο είδος δερμάτινο μεταχειρισμένο από Ιαπωνία μέσω DHL και που το πακέτο έρχεται Ελλάδα από την Γερμανία (και πριν από την  Κίνα ) κόστους > 700 ευρώ θα περάσει τελωνείο και με τι κόστος?

με dhl κ ολας ? χαχααχαχαχααχα αλλα 700 ευρο τελωνειο   αν μπει τελωνειο εχεις ενα 300 χαλαρα . προβατινα παραγγειλες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, oskroutzis είπε

Αγορά επώνυμο είδος δερμάτινο μεταχειρισμένο από Ιαπωνία μέσω DHL και που το πακέτο έρχεται Ελλάδα από την Γερμανία (και πριν από την  Κίνα ) κόστους > 700 ευρώ θα περάσει τελωνείο και με τι κόστος?

Αν ειναι απο Αμαζον Ιαπωνικο, λογικα θα εχουν κρατησει εξοδα εκτελωνισμου.

Δες αν εχει Import Fees Deposit, σε αυτη την περιπτωση δε θα πρεπει να χρεωθεις τιποτα επιπλεον. Θα σου ζητησουν ομως ΑΦΜ για να ολοκληρωσουν την εισαγωγη. Θα σε καλεσουν απο την dhl οποτε ρωτα αν εχει χρεωσεις πριν δωσεις ΑΦΜ και αν εχει, βλεπεις και κανεις.

Αν ειναι απο οποιοδηποτε αλλο σαϊτ, "fune wo suwaraseta" κοινως "την εκατσες τη βαρκα" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας, 

Ενδιαφέρομαι να παραγγείλω αυτον τον σάκο από Αγγλία, https://www.blacks.co.uk/equipment/133672-eurohike-trek-85l-backpack.html

Ποιος μπορεί να μου πει τι θα πληρώσω συνολικά; Η τιμή του σάκου μαζί με τα μεταφορικά βγαίνουν κάπου στις 32 λιρες. Έπειτα από αυτό τι άλλο πληρωνω, περνάει τελωνείο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει παραγγείλει κανείς από IHerb με τη μέθοδο της Speedex το τελευταίο δίμηνο?και αν ναι,πόσο καιρό έκανε να έρθει η παραγγελία?

καθυστερήσεις υπάρχουν σίγουρα,αλλά περιμένω δέμα από 3 Απριλίου ,τελευταία ενημέρωση στο tracking στις 17/4 και μετά το χάος και το σκέφτομαι τώρα αν είναι να ζητήσω refund ή να περιμένω κι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 6:36 ΜΜ, nikosgnr είπε

Δέμα απο μέσα Δεκέμβρη στο Ali, άφαντο.

Επικοινωνία με πωλητή, το στέλνει ξανά, άφαντο κι’ αυτό.

Μην ζητας να στο στειλουν ξανα... το κανουν για να μην ανοιξεις dispute και να περασει η προθεσμια του buyer's protection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Luciferia είπε

έχει παραγγείλει κανείς από IHerb με τη μέθοδο της Speedex το τελευταίο δίμηνο?και αν ναι,πόσο καιρό έκανε να έρθει η παραγγελία?

καθυστερήσεις υπάρχουν σίγουρα,αλλά περιμένω δέμα από 3 Απριλίου ,τελευταία ενημέρωση στο tracking στις 17/4 και μετά το χάος και το σκέφτομαι τώρα αν είναι να ζητήσω refund ή να περιμένω κι άλλο?

Ποια είναι η τελική εκτιμώμενη ημερομηνία που σου δινει το Iherb για αυτη την παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ποια είναι η τελική εκτιμώμενη ημερομηνία που σου δινει το Iherb για αυτη την παραγγελία;

΄Μου έδινε έως 27 Απριλίου, πλέον δεν βγάζει εκτιμώμενη ημερομηνία "date not available" γράφει πάνω από την πορεία της αποστολής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, MessatsuRoku είπε

Μην ζητας να στο στειλουν ξανα... το κανουν για να μην ανοιξεις dispute και να περασει η προθεσμια του buyer's protection

Το ξέρω. Απλά το ήθελα το συγκεκριμένο.

Ακόμα και αν έχει χαθεί το πρώτο δέμα, τι πιθανότητες έχω να χάσω και το 2ο?

Απλά γίνεται της Ποπάρας απ' ότι φαίνεται.

Επεξ/σία από nikosgnr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Το ξέρω. Απλά το ήθελα το συγκεκριμένο.

Ακόμα και αν έχει χαθεί το πρώτο δέμα, τι πιθανότητες έχω να χάσω και το 2ο?

Απλά γίνεται της Ποπάρας απ' ότι φαίνεται.

δεν στελνουν καν δευτερο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 ώρα πριν, MessatsuRoku είπε

δεν στελνουν καν δευτερο... 

Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο.

Το έχω ξαναπάθει άλλες 2 φορές απο καθυστέρηση, ήρθαν και στις 2 τα δέματα απο 2 φορές.

Επεξ/σία από nikosgnr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω ενα δεματακι, απο Κινα, εχει ερθει Ελλαδα, περασε τελωνειο, και σημερα βλεπω μηνυμα 'Departure to country of destination'.

Τι μπορει να σημαινει αυτο; Ειναι μηνυμα αποπροσανατολιστικό; Οτι να ναι; Η Ελλαδα, που βρισκομαι, δεν ειναι ... το country of destination?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...