Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2

billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,έχω κάνει σχεδόν 200παραγγελίες από ebay αλλά πάντα ήταν ψιλοπράγματα. Ήρθε η ώρα να πάρω έναν φακό για φωτογραφική μηχανή και θα έρθει από Κίνα (Standard International Shipping). Η τιμή είναι 36USD και με κουπόνι που έχω θα πάει στα 26USD. Αν μπει τελωνείο και τους στείλω το αποδεικτικό από το paypal μπορείτε να μου πείτε πόσο θα πληρώσω;

Edit Ακόμα ένα 20άρι περίπου;Σωστά τα υπολόγισα;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 3k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Οσο δεν κάνεις κόπο να ρίξεις μια ματιά στον οδηγό και θες έτοιμη μασημενη απαντηση, ο δασμος θα ανεβαίνει (εχω ήδη στείλει email στο τελωνειο). Τώρα ειναι στα 27,44 ευρω

Θα τρελαθούμε εντελώς… Μου ήρθε χτες ένα δεματάκι από Ινδία που το είχα ξεγραμμένο μήνες τώρα… Η αγορά πραγματοποιήθηκε στις 26 Αυγούστου 2019!!! Μόνο 5 γεμάτους μήνες έκανε!!!!!!!!

Ρε παιδες τι λετε; Πριν 3 χρονια εγω και αλλοι 2 παραγγελναμε απο Κινα στον κοινωνικο μου κυκλο. Τωρα παραγγελνουν ακομα και οι μητερες φιλων μου απο Aliexpress μεσω του App τους στα κινητα.

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, skoulas είπε

Καλησπέρα,έχω κάνει σχεδόν 200παραγγελίες από ebay αλλά πάντα ήταν ψιλοπράγματα. Ήρθε η ώρα να πάρω έναν φακό για φωτογραφική μηχανή και θα έρθει από Κίνα (Standard International Shipping). Η τιμή είναι 36USD και με κουπόνι που έχω θα πάει στα 26USD. Αν μπει τελωνείο και τους στείλω το αποδεικτικό από το paypal μπορείτε να μου πείτε πόσο θα πληρώσω;

Edit Ακόμα ένα 20άρι περίπου;Σωστά τα υπολόγισα;

15ε εξοδα εκτελωνισμου συν 24% επι της τελικης τιμης συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλημέρα, 

Έχω καιρό να πάρω πράγματα από έξω κ έχω χαθεί. 

Δηλαδή πλέον κάθονται τελωνειακοι πάνω από 20.000 δέματα που φτάνουν κάθε μέρα και κοιτάνε ένα ένα τι περιέχει; και ανοίγουν όλα τα κουτιά; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα εχω πραγγειλει απο το site ενος τραγουδιστή μια μπλουζα απο Αμερική με συνολικό κοστος με μεταφορικά 69δολάρια και ερχεται με fedex !

Τωρα μου βγαζει στο tracking αυτά Καθυστέρηση άδειας - Εισαγωγή: Απαιτούνται οδηγίες εκτελωνισμού από τον εισαγωγέα., 

Εαν θελω να μου το εκτελωνίσουν χωρις να παω απο εκει ποια ειναι η διαδικασια με παιρνουν τηλεφωνο και τους λεω να το κανουν και το πληρωνω οταν ερθει σε μενα; Ποσο περιπου θα κοστίσει; δεν εχω ξαναασχοληθει ευχαριστώ 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
57 λεπτά πριν, AnastasisHo92 είπε

Καλησπέρα εχω πραγγειλει απο το site ενος τραγουδιστή μια μπλουζα απο Αμερική με συνολικό κοστος με μεταφορικά 69δολάρια και ερχεται με fedex !

Τωρα μου βγαζει στο tracking αυτά Καθυστέρηση άδειας - Εισαγωγή: Απαιτούνται οδηγίες εκτελωνισμού από τον εισαγωγέα., 

Εαν θελω να μου το εκτελωνίσουν χωρις να παω απο εκει ποια ειναι η διαδικασια με παιρνουν τηλεφωνο και τους λεω να το κανουν και το πληρωνω οταν ερθει σε μενα; Ποσο περιπου θα κοστίσει; δεν εχω ξαναασχοληθει ευχαριστώ 

Θα σε καλέσουν αύριο-μεθαυριο για να τους δώσεις κάποια στοιχεία. Θα σου πουν και πόσο ακριβώς θα κοστίσει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, spartak1 είπε

Θα σε καλέσουν αύριο-μεθαυριο για να τους δώσεις κάποια στοιχεία. Θα σου πουν και πόσο ακριβώς θα κοστίσει.

Όσο αργούν τρωω επιβάρυνση αποθηκευσεις ; Δηλαδη μπορει να βγει πανω ενα 40άρι ο εκτελωνισμός ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, AnastasisHo92 είπε

Όσο αργούν τρωω επιβάρυνση αποθηκευσεις ; Δηλαδη μπορει να βγει πανω ενα 40άρι ο εκτελωνισμός ;

Για να σε προετοιμάσω μπορεί και περισσότερα απο αυτά που έδωσες για να το αγοράσεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα, επειδη εχω να παραγγείλω στην Ελλαδα απο περσι πραγματακια απο Κινα, ηθελα να ρωτησω πως ειναι η κατασταση τωρα με τα πακετα και τον ιο? Σε ποσο καιρο πανω κατω ερχονται? Ευχαριστω

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
20 λεπτά πριν, dj-apollon είπε

Καλησπέρα, επειδη εχω να παραγγείλω στην Ελλαδα απο περσι πραγματακια απο Κινα, ηθελα να ρωτησω πως ειναι η κατασταση τωρα με τα πακετα και τον ιο? Σε ποσο καιρο πανω κατω ερχονται? Ευχαριστω

100 μέρες και αν παραλάβεις

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένας φίλος που σπουδάζει Ρωσία μου έστειλε 500 γραμμάρια καπνό (20 συσκευασίες) . 

Και μετά διάβασα 

Απαγορεύονται πλήρως για τους ιδιώτες οι διασυνοριακές αγορές μέσω διαδικτύου προϊόντων καπνού (π.χ. τσιγάρα, πούρα, ηλεκτρονικά τσιγάρα, υγρά αναπλήρωσης

Λέτε να έχω τραβήγματα; 

Επεξ/σία από arianosfc
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 ώρες πριν, arianosfc είπε

Ένας φίλος που σπουδάζει Ρωσία μου έστειλε 500 γραμμάρια καπνό (20 συσκευασίες) . 

Και μετά διάβασα 

Απαγορεύονται πλήρως για τους ιδιώτες οι διασυνοριακές αγορές μέσω διαδικτύου προϊόντων καπνού (π.χ. τσιγάρα, πούρα, ηλεκτρονικά τσιγάρα, υγρά αναπλήρωσης

Λέτε να έχω τραβήγματα; 

Θα τα κατάσχουν πιθανότατα και δε θα τα λάβεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγειλα ενα πληκτρολογιο που ειχε 19 δολλαρια. Με τα μεταφορικα 42. Εφτασε Αθηνα το πακετο. Θα φαω τελωνειο λετε ή οχι; Γιατι μου γραφει καθυστερηση στις τελωνειακες διαδικασιες η dhl

Επεξ/σία από polakis21
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.