Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αν θυμαμαι μεχρι 20 ευρω δεν πληρωνεις τιποτα απο 20 και ανω δεν θυμαμαι ακριβως δινεις μονο φπα και απο καποιο ποσο και ανω εχει φπα και δασμους.

Χωρίς να θέλω να γίνω εριστικός....θα γίνω. Τόσο δύσκολο είναι να πατήσεις αναζήτηση στο subforum με λέξη κλειδί τελωνειακή ατέλεια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Χωρίς να θέλω να γίνω εριστικός....θα γίνω. Τόσο δύσκολο είναι να πατήσεις αναζήτηση στο subforum με λέξη κλειδί τελωνειακή ατέλεια; 

Γιατι θα πρεπει να ξερω ακριβως λες και κανω εισαγωγες εξαγωγες.

Εριστικος μπορει να γινει μονο αυτος που εχει τα αντερα να με προσβαλει μπροστα μου αρκει μετα να αντεχει το ξυλο. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Γιατι θα πρεπει να ξερω ακριβως λες και κανω εισαγωγες εξαγωγες.

Εριστικος μπορει να γινει μονο αυτος που εχει τα αντερα να με προσβαλει μπροστα μου αρκει μετα να αντεχει το ξυλο. :-D

Αν δεν αστειεύεσαι στείλε μου διεύθυνση και στα λέω και από κοντά.....Έχεις τα άντερα όμως να τις φας και μετά να πληρώσεις και την μήνυση; Τώρα στο θέμα μας δεν είναι 20 κάτι αλλά 22€ ακριβώς. Άλλη φορά χρησιμοποιήσε το λιγοστό μυαλό σου (πολύ έξυπνο να έχεις φώτο προφίλ τα παιδιά σου σε ένα φόρουμ με σγνώστους) και κάνε αναζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Αν δεν αστειεύεσαι στείλε μου διεύθυνση και στα λέω και από κοντά.....Έχεις τα άντερα όμως να τις φας και μετά να πληρώσεις και την μήνυση; Τώρα στο θέμα μας δεν είναι 20 κάτι αλλά 22€ ακριβώς. Άλλη φορά χρησιμοποιήσε το λιγοστό μυαλό σου (πολύ έξυπνο να έχεις φώτο προφίλ τα παιδιά σου σε ένα φόρουμ με σγνώστους) και κάνε αναζήτηση.

Μικρε τρομαξα!

Δεν ειναι 20 κατι αλλα 22  ακριβως!!!  Τι λε ρε παιδι μου τοσο μεγαλη διαφορα και πηρα τοσο λαο στον λαιμο μου;

Να κανω αναζητηση για ποιον λογο απο την στιγμη που θυμαμαι οτι ειναι πανω απο 20 ευρω και αυτο που εχω παρει εχει 15 ευρω αρα 100% ειναι κατω απο το οριο.

Οσο για τα παιδια μου η κορη μου ειναι ηδη μοντελο και την εχει δειξει η τηλεοραση και δεν εχω ιδιωτικο καναλι να το βλεπουν φιλοι και γνωστοι.

 

Οσο για το λιγοστο μυαλο μαλλον εσυ το εχεις που προσβαλεις καποιον.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isay είπε

Παιδιά ηρεμήστε μη σας ηρεμήσουν οι mod με εντολή να πάτε για "μπανακι"

Κοιτα εγω σε λιγο παω για μπανακι γιατι 40 μερες διακοπες δεν περναει η μερα με τιποτα.:P:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Μικρε τρομαξα!

Δεν ειναι 20 κατι αλλα 22  ακριβως!!!  Τι λε ρε παιδι μου τοσο μεγαλη διαφορα και πηρα τοσο λαο στον λαιμο μου;

Να κανω αναζητηση για ποιον λογο απο την στιγμη που θυμαμαι οτι ειναι πανω απο 20 ευρω και αυτο που εχω παρει εχει 15 ευρω αρα 100% ειναι κατω απο το οριο.

Οσο για τα παιδια μου η κορη μου ειναι ηδη μοντελο και την εχει δειξει η τηλεοραση και δεν εχω ιδιωτικο καναλι να το βλεπουν φιλοι και γνωστοι.

Οσο για το λιγοστο μυαλο μαλλον εσυ το εχεις που προσβαλεις καποιον.

Εγώ να δεις πως τρόμαξα παππού. Όχι έχεις δίκιο 20 με 22 το ίδιο πράγμα είναι, έτσι θα σου πει και ο τελώνης. Κλασικός νεοέλληνας νοιάζεται μόνο για τον εαυτό του και δεν κοιτά να βοηθήσει. Μοντέλο χρήσιμο επάγγελμα και εγώ θα ήμουν περήφανος. Καλά μπάνια και ελπίζω να σκεφτείς καλύτερα αυτά που είπες δεν σε πρόσβαλα πρώτος ειρωνεύτηκα αυτό που έκανες μιας και η αναζήτηση είναι πολύ δύσκολη κίνηση......ΤΟ σταματώ εδώ μιας και βγήκαμε από το θέμα μας. 

Υ.Γ. Κάτι εντός θέματος ήρθαν πράγματα από το Zapas σήμερα και έκαναν μόνο 60 ημέρες, πραγματικά από τα χειρότερα καταστήματα ας όψονται οι υπερπροσφορές σε κάρτες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Εγώ να δεις πως τρόμαξα παππού. Όχι έχεις δίκιο 20 με 22 το ίδιο πράγμα είναι, έτσι θα σου πει και ο τελώνης. Κλασικός νεοέλληνας νοιάζεται μόνο για τον εαυτό του και δεν κοιτά να βοηθήσει. Μοντέλο χρήσιμο επάγγελμα και εγώ θα ήμουν περήφανος. Καλά μπάνια και ελπίζω να σκεφτείς καλύτερα αυτά που είπες δεν σε πρόσβαλα πρώτος ειρωνεύτηκα αυτό που έκανες μιας και η αναζήτηση είναι πολύ δύσκολη κίνηση......ΤΟ σταματώ εδώ μιας και βγήκαμε από το θέμα μας. 

Υ.Γ. Κάτι εντός θέματος ήρθαν πράγματα από το Zapas σήμερα και έκαναν μόνο 60 ημέρες, πραγματικά από τα χειρότερα καταστήματα ας όψονται οι υπερπροσφορές σε κάρτες κλπ.

Και γιατι ρε αδερφε να κανω εγω αναζητηση που δεν με νοιαζει το ακριβες ποσο και να μην κανει αναζητηση αυτος που τον νοιαζει;

Ειμαι 12 χρονια στο insomnia αλλα δεν εχω καμια υποχρεωση να κανω εγω αναζητηση για τους αλλους.

Η μηπως το 20 κατι που εγραψα εχει την σφραγιδα υπουργειου για να κρεμαστει καποιος απο τα γραφομενα μου;

Σκεψου δηλαδη να μην εγραφα 20 κατι και να εγραφα 20 ακριβως θα ζητουσες την αμεση διαγραφη μου απο το insomnia.😊

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τελικα εφυγε απο το τελωνειο, οχι οτι φοβομουν μην πληρωσω κατι δεν υπηρχε περιπτωση.

Το μονο που με φοβισε ηταν μηπως λογω Καλοκαιριου κολλουσε το δεμα κανα μηνα στο τελωνειο.

 

22/8/2018, 16:49:41     Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ     ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα,ρε παιδια εχω δει καποια πραγματακια που μου αρεσαν στο lazada κ σε καποια αλλα online stores τα οποια ειναι ολα στις φιλλιπινες,το κακο ειναι οτι κανενα απο αυτα δεν στελνει στην ευρωπη,και δεν μπορω να βρω τα ιδια πραγματα στο ebay ή το amazon.

Υπαρχει καποιος τροπος που δεν γνωριζω ωστε να καταφερω να παραγγειλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, gameover21 είπε

 Καλησπερα,ρε παιδια εχω δει καποια πραγματακια που μου αρεσαν στο lazada κ σε καποια αλλα online stores τα οποια ειναι ολα στις φιλλιπινες,το κακο ειναι οτι κανενα απο αυτα δεν στελνει στην ευρωπη,και δεν μπορω να βρω τα ιδια πραγματα στο ebay ή το amazon.

Υπαρχει καποιος τροπος που δεν γνωριζω ωστε να καταφερω να παραγγειλω?

Δες στον παρακάτω οδηγό το κομμάτι 3 που αφορά υπηρεσίες packet forward και δες αν σε εξυπηρετεί κάτι απο θέμα εταιρείας (αρχικός προορισμός) και συνολικό  κόστος

Να θεωρείς δεδομένο οτι ολα θα περάσουν απο τελωνειο, οποτε αν δεν ξέρεις τι παιζει διαβασε και αλλα κομμάτια του οδηγου

https://www.insomnia.gr/wiki/internet/%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C-r409/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...