Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/2/2021 στις 9:33 ΠΜ, Mr_Terror είπε

Και εγω περιμενω παραγγελια που εγινε τον Νοεμβριο και δεν εχει ερθει ακομα.Και σημερα ανακαλυψα οτι εγινε extend processing time χωρις να το ζητησω σε 30 μερες ακομα.ηθελε 10 μερες να τελειωσει για να μπορεσω να ανοιξω dispute.

το buyer protection δεν εχει σημασια, στις 90 μερες μπορεις να ανοιξεις κανονικα και ας μην εχει τελιωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραγγελια απο aliexpress εχει ερθει ελλαδα αλλα εχει κολλησει στο αεροδρομιο στις 31/1

Εκφορτωση απο μεταφορικο μεσο 

Εχω παραγγειλει παρα πολες φορες απο κινα και οπως συγκρινα αυτο το σταδιο το παιρνουσε σχεδον την ιδια μερα η την επομενη πολυ ευκολα..

ειναι κανεις αλλος στο ιδιο σημειο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, tonydevolani είπε

Παραγγελια απο aliexpress εχει ερθει ελλαδα αλλα εχει κολλησει στο αεροδρομιο στις 31/1

Εκφορτωση απο μεταφορικο μεσο 

Εχω παραγγειλει παρα πολες φορες απο κινα και οπως συγκρινα αυτο το σταδιο το παιρνουσε σχεδον την ιδια μερα η την επομενη πολυ ευκολα..

ειναι κανεις αλλος στο ιδιο σημειο??

31/1;;;;;; Καλά είσαι...

619386769_.png.84861ddb222c6fb29819fcddacb38b06.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

31/1;;;;;; Καλά είσαι...

619386769_.png.84861ddb222c6fb29819fcddacb38b06.png

Οχι ρε γαμωτο..

Ενω ενθουσιαστηκα που εφτασε σε δυο εβδομαδες δεμα απο κινα ελλαδα βλεπω να κανεις περισσοτερο να ερθει στα χερια μου....

και ολα αυτα για να γλιτωσω 30 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, tonydevolani είπε

Οχι ρε γαμωτο..

Ενω ενθουσιαστηκα που εφτασε σε δυο εβδομαδες δεμα απο κινα ελλαδα βλεπω να κανεις περισσοτερο να ερθει στα χερια μου....

και ολα αυτα για να γλιτωσω 30 ευρω

Αν παραλάβεις μεχρι τέλος Φεβρουαρίου τυχερός θα είσαι,  ένα ευρώ την ημέρα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, molot12 είπε

Αν παραλάβεις μεχρι τέλος Φεβρουαρίου τυχερός θα είσαι,  ένα ευρώ την ημέρα  :)

Αυτο με τις καθυστερησεις και τις χρεωσεις?

λειτουργει οντως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια μού ήρθε ειδοποίηση από γετα για δέμα το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω Πίο από αυτά πού έχω παραγγείλει είναι δεν αναγνωρίζω το tracking  .. Το δέμα φαίνεται να φεύγει από Γερμανία αλλά ότι tracking  έχω εγώ για δέμα φεύγει από Κίνα . Τί κάνουμε τώρα στέλνω ότι να ναι για αποδείξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, 4son είπε

Παιδιά μια βοήθεια μού ήρθε ειδοποίηση από γετα για δέμα το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω Πίο από αυτά πού έχω παραγγείλει είναι δεν αναγνωρίζω το tracking  .. Το δέμα φαίνεται να φεύγει από Γερμανία αλλά ότι tracking  έχω εγώ για δέμα φεύγει από Κίνα . Τί κάνουμε τώρα στέλνω ότι να ναι για αποδείξεις 

Απο τα αρχικα νουμερα ανιχνευσης δεν μπορει να βρεθει ο νεος αριθμος που εχει φτασει στο γετα?

Κοιταξες σε παρσελαππ, ποσταλ νιντζα κλπ?

Μερικες φορες αλλαζει στην πορεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, 4son είπε

Παιδιά μια βοήθεια μού ήρθε ειδοποίηση από γετα για δέμα το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω Πίο από αυτά πού έχω παραγγείλει είναι δεν αναγνωρίζω το tracking  .. Το δέμα φαίνεται να φεύγει από Γερμανία αλλά ότι tracking  έχω εγώ για δέμα φεύγει από Κίνα . Τί κάνουμε τώρα στέλνω ότι να ναι για αποδείξεις 

Είναι το 'next tracking number' από εταιρία logistics στην Κίνα λογικά! Αν και δεν μου έχει τύχει, έχω υποψία ότι πρέπει να το χρησιμοποιεί η SF express το Deutsche Post! Έχεις καταρχήν αυτό το 'Γερμανικό' tracking number;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρήκα κάτι στα αρχικά tracking τού eBay από εκεί πρέπει να είναι για να καταλάβω Πίο είναι.. Τί να κάνω να στείλω αυτό πού νομίζω ότι είναι. ή ότι να ναι για αποδείξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, 4son είπε

Δεν βρήκα κάτι στα αρχικά tracking τού eBay από εκεί πρέπει να είναι για να καταλάβω Πίο είναι.. Τί να κάνω να στείλω αυτό πού νομίζω ότι είναι. ή ότι να ναι για αποδείξεις 

Οκ δες τις πληροφοριες απο παρσελαππ, ισως βγαλεις ακρη

https://parcelsapp.com/en/tracking/RX870794817DE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έβγαλα άκρη δυστυχώς όλα τα tracking από speed track πού έχω από eBay δεν δείχνουν κάτι όμοιο. Το μόνο πού κάπως ταιριάζει είναι ή ημερομηνία άφιξης στην Ελλάδα σε ένα δέμα. Μία μέρα μετά διαφορά μεταξύ ΕΛΤΑ και parsell 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...