Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Tommygre είπε

Καλημέρα στην παρέα,

Μου ζητησαν τιμολογιο η αποδειξη πληρωμης απο τα ΓΕΤΑ για ενα δεμα με πριζες-διακοπτες απο aliexpress. 

Ζητησα απο τον εμπορο το τιμολογιο και τους το στειλα την Πεμπτη που περασε, αλλα ακομη καμια αλλαγη δεν βλεπω στο tracking (αναμονη αποδειξης αγορας) 

Ξερετε ποσο καιρο κανουν για να το προχωρήσουν? Σχεδον ενα μηνα στο Ελ. Βενιζέλος βρισκεται!! 

IMG_20210426_084355.jpg

8 έως 10 ημέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συμπάσχω φίλτατε, από 6 Απριλίου κι εγώ δυστυχώς αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο... λες να έχει συγκεκριμένο dress code και να το καθυστερούν;;;

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέματα από αρχές Μαρτίου τώρα ξεκολλησανε αλλά περάσανε σφαίρα όμως οπότε συνιστώ υπομονή είναι να μην σου κάτσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το δικαιολογώ. Τόσο ταξίδι έκανε να έρθει από Κίνα. Να μην ξεκουραστεί στο τοπικό κατάστημα, ένα χιλιόμετρο από το σπίτι μου, μερικές μερούλες; 

IMG_20210428_133446.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2021 στις 12:37 ΜΜ, Nnoutas είπε

Εντάξει το δικαιολογώ. Τόσο ταξίδι έκανε να έρθει από Κίνα. Να μην ξεκουραστεί στο τοπικό κατάστημα, ένα χιλιόμετρο από το σπίτι μου, μερικές μερούλες; 

IMG_20210428_133446.jpg

Ποσο καιρο εκανε να περασει τελωνειο?

Στις 28/4/2021 στις 10:05 ΠΜ, 4son είπε

Δέματα από αρχές Μαρτίου τώρα ξεκολλησανε αλλά περάσανε σφαίρα όμως οπότε συνιστώ υπομονή είναι να μην σου κάτσει 

Δεν ειναι να μην σου κατσει, ειναι τεμπελιδες του δημοσιου... 12 δεματα εχω και ολα φαγανε σκαλωμα στο τελωνειο πανω απο 20 μερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την ειπανε και στο eBay γιατι κανω λεει πολλες αναφορές για δέματα που δεν έρχονται. Τερμα λοιπον τα ψώνια απο Κινα και γυρω γιατί χωρις κάλυψη θα μου στοιχίζει περισσότερα απο Ευρωπη και Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, grfurby είπε

Μου την ειπανε και στο eBay γιατι κανω λεει πολλες αναφορές για δέματα που δεν έρχονται. Τερμα λοιπον τα ψώνια απο Κινα και γυρω γιατί χωρις κάλυψη θα μου στοιχίζει περισσότερα απο Ευρωπη και Ελλάδα

Δηλαδη, τι σου ειπανε; Τι πρεπει να κανεις; Να πληρωνεις και να μην παραλαμβανεις ποτε; Να το κανεις γαργαρα;

 

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mindreader είπε

Δηλαδη, τι σου ειπανε; Τι πρεπει να κανεις; Να πληρωνεις και να μην παραλαμβανεις ποτε; Να το κανεις γαργαρα;

 

Πάντα γινόταν αυτό

Αν υπερέβαινες ενα όριο στο εβαυ αλλα και στο παυπαλ σου στελνουν παρατήρηση.

Αν συνεχίσεις σε κλειδώνουν

Υπόψιν το ππ εχει 180 μερες αναμονή

Εκείνες οι καλές μέρες των 45 ημερών παρήλθαν ανεπιστρεπτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Υπόψιν το ππ εχει 180 μερες αναμονή

Εκείνες οι καλές μέρες των 45 ημερών παρήλθαν ανεπιστρεπτί

Αναμονή σε τι ακριβώς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους , προχθές παράγγειλα κάτι από Banggood  με Priority Direct Mail και μου το στέλνουν με CometHellas , την έχει κάποιος υπόψιν του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους , προχθές παράγγειλα κάτι από Banggood  με Priority Direct Mail και μου το στέλνουν με CometHellas , την έχει κάποιος υπόψιν του ?

Πολύ γρήγορη αποστολή. Παρέλαβα με speedex σε 13 μέρες. Απλά δεν έχει ενημέρωση το τρακιν μέχρι να παραλάβει εδώ η speedex.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα. ενας δισκος απο αμερικη που περιμενω, εινα ιαπο πρωτη Μαη, για αναμονη παρουσιασης σε τελωνειο. ειναι πολλες οι μερες ή καθυστερει παραπανω μεχρι να το ελεγξουν?

θα με παρουν τηλεφωνο ή θα στειλουν καποιο ιμειλ (αν το εχουν ή ειδοποιητηριο για να στειλω αποδεικτικα? μπορω να κανω κατι εγω, να επικοινωνησω προκαταβολιακ να τους στειλω οτι θελουν?(αποδειξη απο τραπεζα που πληρωσα). εχετε καποιο τηλεφωνο να τους παρω? me ascendia ερχεται το οποιο το παραδιδει ο ελτα αποτι ξερω.

(υγ. ειμαι κατω απο 22, φανταζομαι το οτι θα το τσεκαρουν δεν σημαινει οτι θα φαω καπελο το 15αρι... αναρωτιεμαι μη νεχει αλλαξει κατι που δεν το πηρα χαμπαρι)

Επεξ/σία από burnin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...