Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Track NO: RU872521277NL

Θυμαμαι διαλεξα EU priority, ES warehouse, αν στο τελος πριν την ολοκληρωση ειχε καποια επαληθευση ή εξτρα επιλογη πιθανον να εκανα εκει λαθος, δεν θυμαμαι τι εκανα. 
 

C86E4E3B-9AE4-40FB-9DD4-E66CB5B84813.jpeg

0969B673-A2F4-414B-9B5D-2B62EEE4B3FB.jpeg

Στο support δεν διευκρινησαν κατι οταν ανεφερα το εντος ευρωπαϊκής ενωσης τελωνείο (εστω οτι εχω κανει εγω πατάτα) αλλα μου προτειναν να μην το παραλαβω και μολις επιστρεψει να κανω ticket για refund. 
(βεβαια ο τυπας μιλαγε σπαστα αγγλικα οποτε μπορει απλα να μην ασχολήθηκε κιολας) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, bardock300 είπε

Track NO: RU872521277NL

Θυμαμαι διαλεξα EU priority, ES warehouse, αν στο τελος πριν την ολοκληρωση ειχε καποια επαληθευση ή εξτρα επιλογη πιθανον να εκανα εκει λαθος, δεν θυμαμαι τι εκανα. 
 

C86E4E3B-9AE4-40FB-9DD4-E66CB5B84813.jpeg

0969B673-A2F4-414B-9B5D-2B62EEE4B3FB.jpeg

Στο support δεν διευκρινησαν κατι οταν ανεφερα το εντος ευρωπαϊκής ενωσης τελωνείο (εστω οτι εχω κανει εγω πατάτα) αλλα μου προτειναν να μην το παραλαβω και μολις επιστρεψει να κανω ticket για refund. 
(βεβαια ο τυπας μιλαγε σπαστα αγγλικα οποτε μπορει απλα να μην ασχολήθηκε κιολας) 

Τους εστειλες την αποδειξη αγορας και σου ζητησαν τοσα λεφτα η δεν την εστειλες? Ζητα επανεξεταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, bardock300 είπε

Track NO: RU872521277NL

Θυμαμαι διαλεξα EU priority, ES warehouse, αν στο τελος πριν την ολοκληρωση ειχε καποια επαληθευση ή εξτρα επιλογη πιθανον να εκανα εκει λαθος, δεν θυμαμαι τι εκανα. 
 

C86E4E3B-9AE4-40FB-9DD4-E66CB5B84813.jpeg

0969B673-A2F4-414B-9B5D-2B62EEE4B3FB.jpeg

Στο support δεν διευκρινησαν κατι οταν ανεφερα το εντος ευρωπαϊκής ενωσης τελωνείο (εστω οτι εχω κανει εγω πατάτα) αλλα μου προτειναν να μην το παραλαβω και μολις επιστρεψει να κανω ticket για refund. 
(βεβαια ο τυπας μιλαγε σπαστα αγγλικα οποτε μπορει απλα να μην ασχολήθηκε κιολας) 

Το πρώτο tracking number που γράφεις είναι διαφορετικό από αυτό στο SMS. Το πρώτο RU872521277NL δεν πέρασε καθόλου τελωνείο ενώ το δεύτερο RX171005644DE έχει χρεωθεί έξοδα. Ποιο από τα δύο είναι η αποστολή που μας λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Το πρώτο tracking number που γράφεις είναι διαφορετικό από αυτό στο SMS. Το πρώτο RU872521277NL δεν πέρασε καθόλου τελωνείο ενώ το δεύτερο RX171005644DE έχει χρεωθεί έξοδα. Ποιο από τα δύο είναι η αποστολή που μας λες; 

Αυτο απο το SMS το αλλο εκανα λαθος paste.

2 ώρες πριν, MessatsuRoku είπε

Τους εστειλες την αποδειξη αγορας και σου ζητησαν τοσα λεφτα η δεν την εστειλες? Ζητα επανεξεταση

Να στειλω στο support banggood το paypal invoice λες; Οχι δεν το εκανα. Δεν ηξερα 😕

Και να το κανω αυτο, το κανω με την ελπιδα οτι θα μου πληρωσουν την διαφορα; Πως λειτουργει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bardock300 είπε

Αυτο απο το SMS το αλλο εκανα λαθος paste.

Να στειλω στο support banggood το paypal invoice λες; Οχι δεν το εκανα. Δεν ηξερα 😕

Και να το κανω αυτο, το κανω με την ελπιδα οτι θα μου πληρωσουν την διαφορα; Πως λειτουργει; 

Κάτι δεν μου κολλάει. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι η μέθοδος αποστολής ήταν η EU Priority Line; Φαίνεται στη σελίδα της παραγγελίας σου στο banggood στο track info. Κοίτα μια δικιά μου. 

IMG_20210514_152334.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bardock300 είπε

Αυτο απο το SMS το αλλο εκανα λαθος paste.

Να στειλω στο support banggood το paypal invoice λες; Οχι δεν το εκανα. Δεν ηξερα 😕

Και να το κανω αυτο, το κανω με την ελπιδα οτι θα μου πληρωσουν την διαφορα; Πως λειτουργει; 

Στα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Θα ήθελα λίγη βοήθεια με ένα ζευγάρι nike replicas που πήρα μέσω wegobuy (ΚΙΝΑ) και έστειλα με EMS-ELTA. Ο αποστολέας έχει δηλώσει αξία 20$ ενώ κανονικά πλήρωσα 120$. Δεν έχω θέμα να πληρώσω τα 50 ευρώ(περίπου)για τον εκτελωνισμό απλά δε θέλω να κατασχεθεί το δέμα μου. άμα μου ζητηθεί απόδειξη paypal να στείλω την κανονική με τα 120$ ή να την πειράξω ωστε να φαίνεται οτι πλήρωσα 20$? Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος γιατί δεν είμαι σίγουρη για το τι να κάνω :(. Το tracking των ΕΛΤΑ βγάζει αυτό: 

11/5/2021, 06:19 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
15/4/2021, 04:58 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
15/4/2021, 02:06 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
14/4/2021, 16:30 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, maria_giann είπε

Καλημέρα! Θα ήθελα λίγη βοήθεια με ένα ζευγάρι nike replicas που πήρα μέσω wegobuy (ΚΙΝΑ) και έστειλα με EMS-ELTA. Ο αποστολέας έχει δηλώσει αξία 20$ ενώ κανονικά πλήρωσα 120$. Δεν έχω θέμα να πληρώσω τα 50 ευρώ(περίπου)για τον εκτελωνισμό απλά δε θέλω να κατασχεθεί το δέμα μου. άμα μου ζητηθεί απόδειξη paypal να στείλω την κανονική με τα 120$ ή να την πειράξω ωστε να φαίνεται οτι πλήρωσα 20$? Αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος γιατί δεν είμαι σίγουρη για το τι να κάνω :(. Το tracking των ΕΛΤΑ βγάζει αυτό: 

11/5/2021, 06:19 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ
15/4/2021, 04:58 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
15/4/2021, 02:06 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ
14/4/2021, 16:30 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Καταρχάς περιμένεις να επικοινωνήσουν μαζί σου. Υπάρχει πιθανότητα να περάσει χωρίς χρέωση. Σε περίπτωση που δεν τους πείσει η αναγραφόμενη τιμή, θα σου στείλουν κάποιο μήνυμα (θα φαίνεται και στο tracking number) που θα ζητάνε αποδεικτικά αγοράς. Στέλνεις κανονικά την απόδειξη που πλήρωσες και θα χρεωθείς τα ανάλογα. Δεν υπάρχει περίπτωση να κατασχεθει το δέμα, εφόσον δεν περιλαμβάνει προϊόν που απαγορεύεται να εισαχθεί. Τώρα τα "πειράγματα" δεν τα προτείνω. 

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Καταρχάς περιμένεις να επικοινωνήσουν μαζί σου. Υπάρχει πιθανότητα να περάσει χωρίς χρέωση. Σε περίπτωση που δεν τους πείσει η αναγραφόμενη τιμή, θα σου στείλουν κάποιο μήνυμα (θα φαίνεται και στο tracking number) που θα ζητάνε αποδεικτικά αγοράς. Στέλνεις κανονικά την απόδειξη που πλήρωσες και θα χρεωθείς τα ανάλογα. Δεν υπάρχει περίπτωση να κατασχεθει το δέμα, εφόσον δεν περιλαμβάνει προϊόν που απαγορεύεται να εισαχθεί. Τώρα τα "πειράγματα" δεν τα προτείνω. 

Ελλαδα εισαι δεν υπαρχει περιπτωση να σου κατασχεσουν αντικειμενο επειδη ειναι μουφα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Κάτι δεν μου κολλάει. Μπορείς να επιβεβαιώσεις ότι η μέθοδος αποστολής ήταν η EU Priority Line; Φαίνεται στη σελίδα της παραγγελίας σου στο banggood στο track info. Κοίτα μια δικιά μου. 

IMG_20210514_152334.jpg

Eu Priority Mail με Eu Priority Line εχουν διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bardock300 είπε

Eu Priority Mail με Eu Priority Line εχουν διαφορα;

Φίλε το δέμα σου ξεκίνησε από Αμερική. Έτσι δείχνει το tracking number. Δεν νομίζω ότι είναι ασφαλής αυτή η μέθοδος. Επικοινώνησε με το banggood μήπως σιυ καλύψουν τα έξτρα έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2021 στις 5:38 ΜΜ, maria_giann είπε

Δεν έχω θέμα να πληρώσω τα 50 ευρώ(περίπου)για τον εκτελωνισμό απλά δε θέλω να κατασχεθεί το δέμα μου. άμα μου ζητηθεί απόδειξη paypal να στείλω την κανονική με τα 120$ ή να την πειράξω ωστε να φαίνεται οτι πλήρωσα 20$?

Να θυμάσαι πάντα δυο πράγματα…

1.Όταν αποφασίσεις να κάνεις πλαστογραφία, τότε να είναι για να γλιτώσεις πολλά χρήματα…

2.Μην είσαι ψιλικατζού…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. 

Ερώτηση...  Έκανα χθες αγορά από Aliexpress την οποία έκανα αμέσως ακύρωση (με την επιλογή order cancellation που έχει) λόγω λάθους μου. Σήμερα ο πωλητής βλέπω ότι συναίνεσε, αφού πλέον στην παραγγελία γράφει cancelled order και το status λέει closed. Συνήθως σε πόσες μέρες εμφανίζεται το ποσό πίσω στο λογαριασμό; Η αγορά έγινε με χρεωστική. 

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Καλημέρα παιδιά. 

Ερώτηση...  Έκανα χθες αγορά από Aliexpress την οποία έκανα αμέσως ακύρωση (με την επιλογή order cancellation που έχει) λόγω λάθους μου. Σήμερα ο πωλητής βλέπω ότι συναίνεσε, αφού πλέον στην παραγγελία γράφει cancelled order και το status λέει closed. Συνήθως σε πόσες μέρες εμφανίζεται το ποσό πίσω στο λογαριασμό; Η αγορά έγινε με χρεωστική. 

Το πολύ σε 10 εργάσιμες. 

Συνήθως πιο σύντομα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...