Προς το περιεχόμενο

Μαιμου ρουχα, πως τα επιτρεπουν?


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, ss13 είπε

Το χέρι από τη ρίζα να μου κοβόταν δες θα αγόραζα Tommy Hilfiger

https://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_bridge&brid=106&Itemid=0&action=printpage;topic=3406.0

στην Αμερική όταν πήγα τα πουλούσαν μπίρ παρά και τα έφτυνα , α στο θέμα μας τώρα , είναι παλιό το πρόβλημα , εδώ ο Σαράφης τα παλιά χρόνια πουλούσε Polo Ralph Lauren μαιμού ( που ήταν πρώτη μαγαζί γωνία ) , δεν είναι τωρινό το πρόβλημα , ραμμένα σε εδώ βιοτεχνίες είναι πάρα πολλά , Αθάνατη Ελλάδα B)

Είναι fake αύτο το κείμενο, ποτέ δεν έχει πει κάτι τέτοιο (στην Οπρα τουλαχιστον).

https://www.hoax-slayer.net/tommy-hilfiger-racist-comments-to-oprah-winfrey-hoax/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αναφορά σε κείμενο

επίσης επειδή είμαι άσχετος από μόδα, αυτό το μαγιό των 63€ είναι πιο αεροδυναμικό, έχει ραφτεί από παρθένες μοδίστρες; τι παραπάνω προσφέρει από το μαγιό των 8€ που πήρα από τα lidl;

Εχω ενα μαγιο Nautica απο το ....εχω ξεχασει απο ποτε.

Ειναι σαν καινουριο.Οσο και αν εκανε,δεν ηταν ακριβο τελικα.

Δεν μπορω να πω το ιδιο για τα μπλουζακια lacoste.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kleo1 είπε

εγώ απορώ πως υπάρχουν τόσο ηλίθιοι άνθρωποι που την πατάνε.

πολλοί υπερηφανεύονται κιόλας ότι αγόρασαν το τάδε γνήσιο προϊόν στα μισά λεφτά

επίσης επειδή είμαι άσχετος από μόδα, αυτό το μαγιό των 63€ είναι πιο αεροδυναμικό, έχει ραφτεί από παρθένες μοδίστρες; τι παραπάνω προσφέρει από το μαγιό των 8€ που πήρα από τα lidl;

Χωρίς να ισχύει στο 100%.

Θα σου κρατήσει παραπάνω, ειναι λιγο καλύτερης ποιότητας τα υφάσματα και τέλος δεν θα αλλαξει το μεγεθος αν το πλύνεις πάνω απο 2 φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικες φορες ισχυει το οτι πληρωσεις παιρνεις...

Εχω ενα ζευγαρι σαγιοναρες havaianas αγορασμενες το 2008.

Καθε καλοκαιρι αγοραζω και ενα ζευγαρι πχ billabong,admiral κτλ ..

Μεχρι το τελος του καλοκαιριου παλι με τις havaianas τριγυρναω.. 

Οι αλλες στην διαδρομη καπου τα εφτυσαν ,σκιστηκαν κοπηκαν ....

Επεξ/σία από k_w_t
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, opcorsa είπε

Μου ηθελες και tommy hilfiger τυπε, δεν σου κανανε τα μαγιο του ζαρα με 15 ευρω 🙄😂

γενικα ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας πουλαει οτι θελει οσο θελει, αρκει να ειναι νομιμος εργατικα-εργοδοτικα και να κοβει αποδειξεις

οτι να ναι  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεωρω  γυφτια να φορεσω κατι μαιμου.   χωρια που το μαιμου ρουχο κανει μπαμ απο μακρυα .

 

Επεξ/σία από mp123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Thulogur είπε

Χωρίς να ισχύει στο 100%.

Θα σου κρατήσει παραπάνω, ειναι λιγο καλύτερης ποιότητας τα υφάσματα και τέλος δεν θα αλλαξει το μεγεθος αν το πλύνεις πάνω απο 2 φορές.

Επειδή είμαι του κλάδου, πέραν των κάπως πιο ποιοτικών υλικών (που δεν ισχύει πάντα), αυτό που πληρώνεις "πέραν" του brand name, είναι ο έλεγχος ποιότητας που το συνοδεύει. Γι αυτό και θα σου κρατήσει περισσότερο. Οι ραφές είναι ελεγμένες, κάποιες φορές η βαφή έχει γίνει στο νήμα με αποτέλεσμα να κρατά πολύ περισσότερο και να μην ξεθωριάζει κ.α. Σε κάποιες περιπτώσεις επίσης πληρώνεις το γεγονός ότι ελέγχεται η αλυσίδα παραγωγής ως προς το csr (παιδική εργασία κλπ), το να μην πετάνε απόβλητα όπως και όπου να ναι και άλλα πολλά.

Προσωπικά επιλέγω μικρομεσαίες φίρμες που δεν έχουν εδραιωθεί απόλυτα, οπότε έχουν καλύτερη ποιότητα από τις πολύ γνωστές γιατί εκεί μπορούν να χτυπήσουν.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, opcorsa είπε

γενικα ελευθερη αγορα εχουμε ο καθενας πουλαει οτι θελει οσο θελει, αρκει να ειναι νομιμος εργατικα-εργοδοτικα και να κοβει αποδειξεις 

Κανεις λαθος τυπε, η πωληση μαιμου ρουχων ειναι ποινικο αδικημα...

Επεξ/σία από th3ofilos
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν γινει καταγγελια, δεν νομιζω να ασχοληθει κανεις.
Επισης οταν βλεπετε τιμες με διαφορα τιμης > 20-30%, ποσο μαλλον 70%, (πχ απο 100 ευρω που πουλανε την μαρκα, το 'χουν 30 στις fbυπερπροσφορες) τοτε πρεπει να το ψιλιαζεστε. 
Ή κατι τιμες τυπου 130-40 αρχικη, και το εχουν στα 30 με την εκπτωση.

Εδω γαλακτομπουρεκο κλπ πουλανε στο facebook (ο καθε τυχαιος δλδ, οχι καταστημα, 5-10 ευρω λεει το ταψι, και γινεται χαμος απο ενδιαφερομενους), που ειναι πιο "σοβαρο", και δεν ασχολουνται.. (καλα εκει θα μου πεις φταιει ο αγοραστης κιολας)..

 

Για το αλλο θεμα με τον tommy:

Επεξ/σία από Ρεkλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Ρεkλα είπε

Αν δεν γινει καταγγελια, δεν νομιζω να ασχοληθει κανεις

Αναφερθηκα στον τυπο πραπανω που ελεγε οτι ηταν νομιμο... γενικα ναι δεν θα ασχοληθει κανενας, στην δικη που βρισκομουν ειχε ασκηθει απο εκπροσωπο την nike

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δε καταλαβα γιατι αγοραζετε απο σκρουτζομαγαζα και απο καθε καρυδιας καρυδι που ουτε ξερετε ουτε τπτ, λεμε για τις προηγουμενες γενιες της ελλαδας που μας καταντησαν εδω που ειμαστε τωρα αλλα και η τωρινη γενια που ειναι δηθεν μορφομενη εχει γινει πιο στραβαδι και πολυξερη που τις πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες και την τρωει κανονικα, καλα να σας κανουν που ψαχνετε να βρειτε το πιο φθηνο παντα και θεωρειτε οτι το καταστηαμ της γειτονιας σας κλεβει ενω εσεις που αγοραζετε απο το ιντερνετ ειστε εξυπνοι. Αυτο ειναι γυφτια να ψαχνεις να βρεις κατι 1 ευρω φθηνοτερο οχι να φορας ρουχα μαιμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vagos789 είπε

 

Δεν μπορω να πω το ιδιο για τα μπλουζακια lacoste.

Φίλε έχω μπλουζάκι lacoste από το 1995 και το φοράω καμιά φορά ακόμη.Απλά ήταν μπλέ και από το πολύ πλύσιμο ξεθώριασε λίγο, η φόρμα του όμως δεν άλλαξε καθόλου.:)

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dancer είπε

εγω δε καταλαβα γιατι αγοραζετε απο σκρουτζομαγαζα και απο καθε καρυδιας καρυδι που ουτε ξερετε ουτε τπτ, λεμε για τις προηγουμενες γενιες της ελλαδας που μας καταντησαν εδω που ειμαστε τωρα αλλα και η τωρινη γενια που ειναι δηθεν μορφομενη εχει γινει πιο στραβαδι και πολυξερη που τις πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες και την τρωει κανονικα, καλα να σας κανουν που ψαχνετε να βρειτε το πιο φθηνο παντα και θεωρειτε οτι το καταστηαμ της γειτονιας σας κλεβει ενω εσεις που αγοραζετε απο το ιντερνετ ειστε εξυπνοι. Αυτο ειναι γυφτια να ψαχνεις να βρεις κατι 1 ευρω φθηνοτερο οχι να φορας ρουχα μαιμου.

Αμα ο αλλος ειναι "μορφωμενος" δεν δινει και τοση σημασια τι μαρκα ειναι το μπλουζακι του, παλι καλα που υπαρχουν τα bershka - pull and bear - h&m, αλλα ο κολημενος εκει φαινεται, προτiμαει να αγορασει 30 ευρω παντελονι και να λεει επανω dsquaerd παρα να το παρει απο bershka...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...