Προς το περιεχόμενο

Μαιμου ρουχα, πως τα επιτρεπουν?


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδωσα 63ε για μαγιο γιατι θα με κρατησει για μια 5ετια σιγουρα οπως και το προηγουμενο που το ειχα απο το 2010 αντι να δινω καθε χρονο 15-20ε για να παρω μαγιο με αυτη την λογικη ψωνιζω, οπως και στα τζιν. Τζιν δεν θα παρω με 30ε και απο στον πρωτο χρονο να εχει φθαρει, σχιστει και μετα απο πλησιματα  να αλλαξει η γραμμη του θα δωσω και 100ε για τζιν αφου τα λεφτα του θα τα βγαλει! Τωρα μπορει να ειανι και γνησιο το μαγιο απλα να επεσα σε ελλατωματικο αν και δεν νομιζω απλα με παραξενεψε πως πολλοι επαγγελματιες προτιμουν να χασουν πελατες (και πως επιντρεπονται να πουλανε μαιμου,ελεγχοι δεν γινονται?) αντι να προτιμουν να αποκτησουν νεους, γιατι οντως μερικα μαγαζια εχουν ωραια ρουχα και απο το συγκεκριμενο αν ημουν ευχατιστημενος θα εθχα ξανα αγορασει αλλα δεν προκειται. Αν σε εμενα εβγαλε καθαρο κερδος για ενα μαιμου 30ε και εμεινε ευχαριστημενος η νομιζε πως με κοροιδεψε και ολα κομπλε εγω σαν πελατης θα μπορουσα να τον αφησω πολλα παραπανω, αρα ποιος ειναι το κοροιδο στην συγκεκριμενη? και αν με την ιδια λογικη κανουν παραπονα αλλοι 100,200, κοκ πελατες και καποια στιγμη κλεισει το μαγαζι ο ιδιωκτητης θα λεει '' πουτανα κριση,  το κρατος φταιει κτλ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BritGreek είπε

Μα εδώ υπάρχει ολόκληρη περιοχή που έχει καταστήματα χωρίς ταμειακές, μόνο με μαϊμούδες και χαρτάκι στην πόρτα ότι τα προϊόντα δεν είναι γνήσια. Το Facebook μας πείραξε; Φυσικά "καταστήματα" εδώ και δεκαετίες μέσα στην Αττική, με πάρα πολλούς μαθητές να τρέχουν για να πάρουν Vans, σταράκια και Air Max με 20-25 ευρώ. Το ίδιο και σε νησιά. Πήγα πρόσφατα σε ένα από αυτά και είχαν κανονικά σε βιτρίνες μαϊμούδες Rolex και επώνυμα αθλητικά, τα οποία ψώνιζαν τουρίστες. Αυτό που με τρελλαίνει είναι ότι μερικά μέτρα πιο κάτω, υπάρχουν και κανονικά μαγαζιά, τα οποία ελέγχονται, φαντάζομαι, κανονικά. Δυο κόσμοι.

Ναι γιατί εαν θυμάσαι καλύτερα είχαν πάει να τα κλείσουν η αστυνομία και τους πήρανε φαλάγγι οι ιδιοκτήτες των μαγαζιών και έπεσε πολύ πιστόλι ( η αστυνομία έφυγε τρέχοντας ) , επίσης εκεί φίλος μου έχει αγοράσει Diesel στα μισά χρήματα από τη κανονική του μαγαζιού του Κολωνακίου , τώρα που βρέθηκε κανονικό στην Santa ένας Θεός ξέρει ; Καλά εκεί βρίσκεις ότι θες από εμπόρευμα ( από άνθρωπο εως αεροπλάνο ) . Για εμένα όποιος αγοράζει μαιμού είναι ματαιόδοξος και πεινασμένος , επίσης πιο αξιοπρεπές είναι να ντυθείς καλά με Zara ρούχα , παρά να περπατάς στο δρόμο με τη Louis Vuitton και να τρέχουν οι μαιμούδες από πίσω σου για να φάνε τη μπανάνα B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ss13 είπε

Ναι γιατί εαν θυμάσαι καλύτερα είχαν πάει να τα κλείσουν η αστυνομία και τους πήρανε φαλάγγι οι ιδιοκτήτες των μαγαζιών και έπεσε πολύ πιστόλι ( η αστυνομία έφυγε τρέχοντας ) , επίσης εκεί φίλος μου έχει αγοράσει Diesel στα μισά χρήματα από τη κανονική του μαγαζιού του Κολωνακίου , τώρα που βρέθηκε κανονικό στην Santa ένας Θεός ξέρει ; Καλά εκεί βρίσκεις ότι θες από εμπόρευμα ( από άνθρωπο εως αεροπλάνο ) . Για εμένα όποιος αγοράζει μαιμού είναι ματαιόδοξος και πεινασμένος , επίσης πιο αξιοπρεπές είναι να ντυθείς καλά με Zara ρούχα , παρά να περπατάς στο δρόμο με τη Louis Vuitton και να τρέχουν οι μαιμούδες από πίσω σου για να φάνε τη μπανάνα B)

Κατά συνέπεια, πες μου (οχι εσύ, γενικά μιλάω) έναν λόγο που θα πρέπει τα μαγαζιά στον δρόμο λίγο πιο κάτω (Ταξιαρχών) να κόψουν έστω και μια απόδειξη, όταν συμβαίνει όλο αυτό στα 100 μέτρα, ενώ εκείνα ελέγχονται κανονικά από κάθε υπηρεσία και πληρώνουν ΦΠΑ, φόρους και εισφορές. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απλά δεν γίνεται να ισχύει ο νόμος για μερικούς ενώ κάποιοι πάγια εξαιρούνται. Να ξέρεις ότι τα πάντα εκεί είναι μαϊμούδες. Απλά είναι διάφορες ποιότητες. Δεν υπάρχει το παραμικρό original. 

Εμένα προσωπικά, που είμαι εξαιρετικά τυπικός στο θέμα αποδείξεων, τιμολογίων κλπ, με εξοργίζει η κατάσταση που βλέπω εκεί. 

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, BritGreek είπε

Κατά συνέπεια, πες μου (οχι εσύ, γενικά μιλάω) έναν λόγο που θα πρέπει τα μαγαζιά στον δρόμο λίγο πιο κάτω (Ταξιαρχών) να κόψουν έστω και μια απόδειξη, όταν συμβαίνει όλο αυτό στα 100 μέτρα, ενώ εκείνα ελέγχονται κανονικά από κάθε υπηρεσία και πληρώνουν ΦΠΑ, φόρους και εισφορές. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι απλά δεν γίνεται να ισχύει ο νόμος για μερικούς ενώ κάποιοι πάγια εξαιρούνται. Να ξέρεις ότι τα πάντα εκεί είναι μαϊμούδες. Απλά είναι διάφορες ποιότητες. Δεν υπάρχει το παραμικρό original. 

Εμένα προσωπικά, που είμαι εξαιρετικά τυπικός στο θέμα αποδείξεων, τιμολογίων κλπ, με εξοργίζει η κατάσταση που βλέπω εκεί. 

Μη το ψάχνεις και μη χαλιέσαι , η Ελλάδα έτσι δουλεύει , σύστημα δεν υπάρχει , το 2007 νομίζω έλεγαν πως θα κόβουν όλοι αποδείξεις , ποτέ δεν έγινε αυτό , ναι γιατί υπάρχει νταραβέρι  , πέφτει και λάδι , δεν συμφέρει να τους πειράξουν , γι αυτό γίνεται αυτό .

Συγγνώμη αλλά το να κάθεσαι να τσακώνεσαι σε κάθε μέρος που πας το θεωρώ σωστό γιατί έχουμε ξεφύγει σαν λαός , αλλά δεν θα βγάλεις άκρη , γιατί θα σε κοιτάνε όλοι σαν εξωγήινο , άσε που άμα το πεις αυτό σε κανένα νησί , στυλ Κρήτη θα φύγεις σηκωτός από το μαγαζί στην καλύτερη των περιπτώσεων B)

Επεξ/σία από ss13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...