Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, manost είπε

Μου έχει βγάλει πόσες φορές στο Cube το ίδιο κομμάτι!!!!!!! :(

Αμα θελει να σε γαμησει το παιχνιδι...εκανα ενα enchant τις προαλλες...το stat που ηθελα δεν ερχοταν με τιποτα..οχι να ρθει και να μην φερει καλο νουμερο..δεν ερχοταν καθολου.
Ειχε φτασει το enchant να κοστιζει εκατομμυρια...

Μπες να σε ντυσω ρε λεμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 8/12/2019 στις 3:29 ΜΜ, mphxths είπε

Αμα θελει να σε γαμησει το παιχνιδι...εκανα ενα enchant τις προαλλες...το stat που ηθελα δεν ερχοταν με τιποτα..οχι να ρθει και να μην φερει καλο νουμερο..δεν ερχοταν καθολου.
Ειχε φτασει το enchant να κοστιζει εκατομμυρια...

Μπες να σε ντυσω ρε λεμε :)

και εγω θελω να ανεβασω ενα soft monk... αν μπορεις να βοηθησεις καλοδεχουμενος, σου εστειλα request

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, altair είπε

και εγω θελω να ανεβασω ενα soft monk... αν μπορεις να βοηθησεις καλοδεχουμενος, σου εστειλα request

Στειλε ξανα , δεν βλεπω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτήσεις προς τους έμπειρους.

Έχω ντύσει τον Βάρβαρο μου σύμφωνα με ένα build που βρήκα στο internet.
Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν έχω καταφέρει να βρω τα 2 σπαθιά του σετ που προτείνεται (Little Rogue + Slanderer), έχω βρει μόνο το πρώτο χ2, οπότε είμαι με το Bul-Kathos σετ (κάποιοι βέβαια στο chat μου πρότειναν να παραμείνω με αυτά, ακόμη και αν συμπληρώσω το άλλο το σετ).

Έχω καταφέρει να παίζω σε Torment XIII χωρίς να αντιμετωπίζω ιδιαίτερα προβλήματα, οπότε σιγά σιγά θα ανεβάσω τον βαθμό δυσκολίας.

Στα Grand Rift όμως βλέπω ότι το ταβάνι μου είναι το 70. Υπάρχουν στιγμές, κυρίως όταν εκρήγνυνται οι Elite που σκοτώνομαι.

Οπότε η πρώτη ερώτηση είναι πώς θα καταφέρω να παίξω σε δυσκολότερα επίπεδα στα Grand Rift;
Αφού έχω το build που προτείνουν και υποθέτω ότι με αυτό παίζουν αρκετοί χρήστες, και βλέπω ότι δεν είμαι για παραπάνω, τί πρέπει να αλλάξω από items για να προχωρήσω;


Και η 2η ερώτηση.
Έχω φτιάξει και έναν Demon Hunter που μου αρέσει πολύ ως χαρακτήρας.
Με βοήθησαν για quick level up αλλά δεν έχω πάρει το seasonal set award γιατί το παιχνίδι σού το δίνει μόνο μια φορά, και το έχω ήδη πάρει με τον Βάρβαρο.
Έτσι γυμνό που έχω τώρα τον DH, σε τί επίπεδο δυσκολίας μού προτείνετε να αρχίσω να παίζω, έτσι ώστε να μπορέσω να μαζέψω τα items που επίσης προτείνονται σε build που βρήκα στο internet;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από manost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, manost είπε

Οπότε η πρώτη ερώτηση είναι πώς θα καταφέρω να παίξω σε δυσκολότερα επίπεδα στα Grand Rift;
Αφού έχω το build που προτείνουν και υποθέτω ότι με αυτό παίζουν αρκετοί χρήστες, και βλέπω ότι δεν είμαι για παραπάνω, τί πρέπει να αλλάξω από items για να προχωρήσω;

Θα επιδιωξεις να βρεις τα ιδια αντικειμενα που ηδη φορας με καλυτερα rolls , σε ancient* ή αν σου ανοιξει ο πωπος και σε primal.
Εφοσον εχεις ancient αντικειμενα , μετα σκεφτεσαι σιγα σιγα και τον δρομο των augments (τελευταιο recipe στον cube).
Θεωρω αυτονοητο οτι εχεις κανει ηδη τα σωστα enchants...

*Aν εχεις το ιδιο αντικειμενο 2 φορες..παιρνεις το 2ο..οχι το καλο που θα το φορας και τραβας reforge legendary στον κυβο...και ευχεσαι να βγει ancient/primal...θελει bounty materials η φαση αυτη...

46 λεπτά πριν, manost είπε

Έτσι γυμνό που έχω τώρα τον DH, σε τί επίπεδο δυσκολίας μού προτείνετε να αρχίσω να παίζω

Normal και πολυ σου βαζω :) Σου εχω πει χιλιαδες φορες να με προσθεσεις στο παιχνιδι να κανουμε rifts/grifts αλλα με εχεις γραψει εκει που δεν πιανει μελανι. Κανεις την ζωη σου δυσκολη ...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mphxths είπε

Θα επιδιωξεις να βρεις τα ιδια αντικειμενα που ηδη φορας με καλυτερα rolls , σε ancient* ή αν σου ανοιξει ο πωπος και σε primal.
Εφοσον εχεις ancient αντικειμενα , μετα σκεφτεσαι σιγα σιγα και τον δρομο των augments (τελευταιο recipe στον cube).
Θεωρω αυτονοητο οτι εχεις κανει ηδη τα σωστα enchants...

*Aν εχεις το ιδιο αντικειμενο 2 φορες..παιρνεις το 2ο..οχι το καλο που θα το φορας και τραβας reforge legendary στον κυβο...και ευχεσαι να βγει ancient/primal...θελει bounty materials η φαση αυτη...

Normal και πολυ σου βαζω :) Σου εχω πει χιλιαδες φορες να με προσθεσεις στο παιχνιδι να κανουμε rifts/grifts αλλα με εχεις γραψει εκει που δεν πιανει μελανι. Κανεις την ζωη σου δυσκολη ...

Από αυτά που έγραψες για τον Βάρβαρο δεν κατάλαβα τίποτα. :)

Θέλει ψάξιμο.

 

Θα σε κάνω add αν βρεθούμε κάποια στιγμή, να με βοηθήσεις με τον DH.

Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mphxths είπε

Normal και πολυ σου βαζω :) Σου εχω πει χιλιαδες φορες να με προσθεσεις στο παιχνιδι να κανουμε rifts/grifts αλλα με εχεις γραψει εκει που δεν πιανει μελανι. Κανεις την ζωη σου δυσκολη ...

Ευχαριστώ για το multi.
Το build που βρήκα είναι αυτό: https://www.icy-veins.com/d3/demon-hunter-unhallowed-essence-multishot-build

Δεν ξέρω αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο.

Επεξ/σία από manost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, manost είπε

Ευχαριστώ για multi.
Το build που βρήκα είναι αυτό: https://www.icy-veins.com/d3/demon-hunter-unhallowed-essence-multishot-build

Δεν ξέρω αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο.

H συγκεκριμενη παραλλαγη του build αυτου εχει θεματακια. Η παραλλαγη που χρησιμοποιω εγω βγαζει λιγο παραπανω dmg απο αυτη του λινκ.Η διαφορα ειναι στα amulet/rings.

H λογικη του squirt's amulet δεν δουλευει στην πραξη.Για να δουλεψει το passive του , δεν πρεπει να τρως dmg.Δεν πρεπει να φας ουτε ενα χτυπημα..κατα την διαρκεια των μαχων.Αν φας εστω και ενα , ο μετρητης (στην ουσια το passive ειναι ενας μετρητης που ξεκιναει απο το μηδεν και φτανει στο 100 οσο δεν τρως dmg)  μηδενιζει και πρεπει να ξοδεψεις καποιον χρονο χωρις να τρως χτυπηματα ωστε να παει παλι στο 100...αρα χανεις χρονο απο την πληρη ισχυ του passive...Eπισης το να μην φας ουτε ενα χτυπημα πανω στην μαχη ειναι λιγο ουτοπικο.Ισως ειναι εφικτο σε καποια γκρουπς τερατων , αλλα σε κατι αλλα που στην πεφτουν και δεν μενουν στον follower/wolf , το amulet δεν θα δουλευει...
Eπισης ενω δινει 100% dmg , δινει και 50% dmg taken...δικοπο μαχαιρι amulet...

Δες την παραλλαγη που χρησιμοποιω εγω και μελετησε την...

Nα σημειωσω οτι στα cube powers , στο armor slot  σε αυτο το build , συνηθιζουν να χρησιμοποιουν το visage of gunes οπως βλεπεις.Το κανουν για περισσοτερο "toughness".
Aλλα επειδη το multishot , ειναι fire dmg , και στο build αυτο ειναι το βασικο skill και το σπαμαρουμε διχως αυριο...το hatred τελειωνει για πλακα.Νομιζω δεν το τονισα αρκετα.Τελειωνει ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ.
Οποτε μια καλη εναλλακτικη για το armor slot , ειναι το cindercoat , το οποιο μειωνει αν δεν κανω λαθος κατα 30% τα resources για τα fire skills ( = multishot)...

Tελος αν κοιταξεις στο top 1000 των DH , παιζουν ενα build με legendaries που δεν ανηκουν σε κανενα set...Αυτο εδω . Το οποιο build στηριζεται στο legacy of dreams gem για να απογειωθει τελειως.Βασικη προυποθεση για να δουλεψει σωστα αυτο το build , να ειναι τα περισσοτερα items , αν οχι ολα ...ancients.Γιατι το bonus του gem , διπλασιαζεται για καθε ancient item.
Δευτερο στην καταταξη ειναι το impale build. Αυτο εδω. Δεν με βολεψε ποτε προσωπικα.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω υπάρχει boosting στο diablo 3 όπως με τα mythic+ του wow? δηλαδή μπορούν τρία άλλα άτομα να σε κάνουν boost σε υψηλού επιπέδου rifts για πιο γρήγορο και εύκολο progress? γενικά τι είδους boosting υπάρχει στο diablo 3 και είναι καλύτερο/πιο αποτελεσματικό με full party? 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Να ρωτήσω υπάρχει boosting στο diablo 3 όπως με τα mythic+ του wow? δηλαδή μπορούν τρία άλλα άτομα να σε κάνουν boost σε υψηλού επιπέδου rifts για πιο γρήγορο και εύκολο progress? γενικά τι είδους boosting υπάρχει στο diablo 3 και είναι καλύτερο/πιο αποτελεσματικό με full party? 

Να υπαρχει. Μπαινει καποιος lvl 1 σε rift με παιχτη lvl 70 και παιρνεις τα xp σαν στραγαλια...και κατ'επεκταση greater rifts μετα και τσιμπας ευκολα items απλα ακολουθωντας.
Με full party προφανως ειναι πιο αποτελεσματικο , μιας και το παιχνιδι ευνοει τα parties οσον αφορα σε drop rates + xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mphxths είπε

Να υπαρχει. Μπαινει καποιος lvl 1 σε rift με παιχτη lvl 70 και παιρνεις τα xp σαν στραγαλια...και κατ'επεκταση greater rifts μετα και τσιμπας ευκολα items απλα ακολουθωντας.
Με full party προφανως ειναι πιο αποτελεσματικο , μιας και το παιχνιδι ευνοει τα parties οσον αφορα σε drop rates + xp.

Όταν λες xp υποθέτω εννοείς και paragon? ( δεν έχω παίξει το παιχνίδι)

Αυτό βοηθάει τον παίκτη από την άποψη ότι μόνος του δεν θα μπορούσε να βρει party για μεγάλο rift λόγω χαμηλού paragon όπως στο wow δε μπορεί να βρει λόγω χαμηλού ilvl? δηλαδή αυξάνει πολύ το paragon που παίρνει σε αντίθεση με το να ήταν σόλο επειδή δεν θα είχε πρόσβαση σε αυτά τα rifts ή αν είχε δεν θα μπορούσε να τα καθαρίσει και θα έπρεπε να αρχίσει από χαμηλά. Όσο πιο μεγάλο το rift τόσο καλύτερο το paragon?

Τα rifts μπορούν να γίνουν και σόλο ή είναι μόνο για groups? Υπάρχει content μονο για groups στο diablo3?

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Όταν λες xp υποθέτω εννοείς και paragon? ( δεν έχω παίξει το παιχνίδι)

Αυτό βοηθάει τον παίκτη από την άποψη ότι μόνος του δεν θα μπορούσε να βρει party για μεγάλο rift λόγω χαμηλού paragon? άρα ουσιαστικά αυξάνει πολύ το paragon που παίρνει σε αντίθεση με το να ήταν σόλο επειδή δεν θα είχε πρόσβαση σε αυτά τα rifts

Ναι , και paragon. Γενικως οταν χτυπας lvl 70 , οσα paragon levels και να χεις αν δεν εχεις ενα βιωσιμο build (+ τα items να το υποστηριξουν προφανως) , δεν προκειται να φτουρισεις πουθενα.
Θα πρεπει να παιζεις σολο σε χαμηλο difficulty και να προσπαθεις να μαζεψεις gear.
Xoντρικα , να στο πω σε χρονους , εχω παει ατομο απο 1 - 70 σε 10-15 λεπτα και καπακι απανωτα greater rifts (80-100lvl) και μαζεψε για πλακα 400-500 paragons.Ολα αυτα μεσα σε λιγες ωρες παιξιματος.
Στην διαρκεια ολων αυτων των runs , το gear που μαζευεις , + ο,τι μπορεις να φτιαξεις στον κυβο , + ο,τι μπορεις να τζογαρεις στην "kadala" , + ο,τι materials μαζεψεις ..στεκεσαι σολο σε καλο επιπεδο δυσκολιας , για να συνεχισεις μονος σου μετα την πορεια σου...

Με την προυποθεση οτι ξερεις για ποιο build/items πας και κρατας αυτα που πρεπει...και δεν ψαχνεσαι μετα σε φαση..ω ρε πουστη το ειχα και το εσπασα..αντε να το ξαναβρω τωρα...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Diablo III  αγορά κλειδιού !!

Εδώ και αρκετό καιρό θέλω να παίξω το Diablo 3 , δεν ξέρω αν πρέπει να αγοράσω μία συσκευασία  με DVD  από κάποιο κατάστημα η  ένα κλειδί  on line,

δεν το έχω ξανακάνει επομένως είμαι τελείως άσχετος, δεν ξέρω και πως γίνεται  !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://eu.shop.battle.net/en-gb/family/diablo-iii

εχει πολλα edition σε διαφορες τιμες εγω θα επερνα το standar στα 15.

μπαινεις στ σαιτ διαλεγεις πιο edition μπαινεις με τον κωδικο σου στ site που σε βγαζει της blizzard δηλαδη(αν εχεις λογαριασμο ηδη απλα συνδεεσαι)

κανεις την αγορα και θα εχει να τ κατεβασεις απτο σαιτ οταν εχεις κανει log in και το εχεις αγορασει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί αυτό , γενικά το παιχνίδι έχει περιορισμούς ?  όπως ημερομηνία λήξεις του κλειδιού ,  η κάποια άλλη παράμετρο που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...