Προς το περιεχόμενο

Συνδέσεις FTTH από τη Vodafone με πακέτα Super Fiber double και triple play


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, georgepppo είπε

σιγά τους κλέφτες στην cosmote, πανάκριβοι είναι...... στην cyta είμαι εγώ με πολύ καλύτερη τιμή και όταν χάλασε κάτι στην πρίζα του τηλεφώνου τους πήρα τηλέφωνο και σε 2 μέρες στείλανε τεχνικό και την έφτιαξε χωρίς καμία επιβάρυνση(σοβαρές εταιρείες βλέπεις) αλλά η γερμανο cosmote μόνο να στα παίρνει ξέρει.

Ακριβή ξεακριβη α και γίνει κάτι πάντα το φτιάχνουν... Ενώ η voda... Είναι ότι χειρότερο υπάρχει

6 ώρες πριν, georgepppo είπε

σιγά τους κλέφτες στην cosmote, πανάκριβοι είναι...... στην cyta είμαι εγώ με πολύ καλύτερη τιμή και όταν χάλασε κάτι στην πρίζα του τηλεφώνου τους πήρα τηλέφωνο και σε 2 μέρες στείλανε τεχνικό και την έφτιαξε χωρίς καμία επιβάρυνση(σοβαρές εταιρείες βλέπεις) αλλά η γερμανο cosmote μόνο να στα παίρνει ξέρει.

Ακριβή ξεακριβη α και γίνει κάτι πάντα το φτιάχνουν... Ενώ η voda... Είναι ότι χειρότερο υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τοσα πολλα παραπονα για τη vodafon και αναρωτιεμαι μονο εγω ειμαι ο κωλοφαρδος εδω μεσα? ειμαι παρα πολλα χρονια και πραγματικα δεν ειχα παραπονο απο τις υπηρεσιες τους. ακομα και οταν καποιο καιρο ειχα θεμα με τη συνδεση (δικο μου λαθος) ειχαν ερθει 2 φορες και ειχαμε μιλησει ποσες φορες στο τηλεφωνο

ιφ ιτ γουορκς ντον'τ φιξ ιτ, που λεν και στο χωριο μου :P αμα καποιος βρει παροχο που δεν εχει παραπονο ας κατσει εκει, στο καθε σπιτι καθεται πιο καλα διαφορετικος παροχος

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fragma είπε

Μην τσιμπήσετε με τις συγκριτικά χαμηλότερες τιμές και κάνατε το λάθος να πατε στη Vodafone, εκτός αν δεν σας χαλάει να έχετε disconnects, μεγάλο ping, ανύπαρκτο suppport και κανα μήνα χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ σε περίπτωση βλάβης. Μιλάω ως παθών. Κάποτε ηταν σοβαρή εταιρία, αλλα τελευταία έχει πάρει την κάτω βόλτα και μαλλον θα κλείσει ή θα αγοραστεί απο άλλο όμιλο

 

 

 

 

 

Γνωρίζεις ότι είναι από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον πλανήτη ;

Εχεις διαβάσει τα οικονομικά της στοιχεία η νομίζεις ότι οι εταιρίες κλείνουν έτσι απλά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Eχω 24άρα της vodafone με αυτό το φοβερό ZTE μοντεμάκι σε μέγεθος παλάμης, και πιάνω στην καλύτερη 6-7 mbs. Κάτι φρικαρισμένα βράδια πέφτω και στα 1-2 mbs. Εβαλα δικό μου μόντεμ και μετά δεν επαιζε το vodafone tv. Δε με χάλασε...

Φίλος μου που μένει απο κάτω με 24άρα οτε πιάνει χαλαρά 20mbs...

6 μηνάκια υπομονή ακόμα να τελειώσει το συμβόλαιο μου...

η IPTV αν ειναι βασισμένη στο Mediaroom ,  θελει ρυθμιση για τα TCP Πακέτα. αν δεν παιζει το Multicast και παίζει μονο το unicast ΄) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, AlexK74 είπε

Γνωρίζεις ότι είναι από τις μεγαλύτερες εταιρίες στον πλανήτη ;

Εχεις διαβάσει τα οικονομικά της στοιχεία η νομίζεις ότι οι εταιρίες κλείνουν έτσι απλά ;

Φίλε μου δεν έχει καμία σημασία πόσο μεγάλη είναι παγκοσμίως ή σε άλλες χώρες. Αν δεν κάνει πωλήσεις σε κάποια συγκεκριμένη χώρα, όπως εδω που έχει πιάσει πάτο, απλά κλείνουν το ζημιογόνο παράρτημα ή το εξαγοράζει άλλος όμιλος για να εκμεταλλευτεί την υποδομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Θα μπορούσε να καλέσει την τεχνική υποστήριξη. Η Vodafone φέρνει δωρεάν τεχνικό στο σπίτι, δεν χρεώνει, ακόμα και αν η υπαιτιότητα είναι του ιδιοκτήτη. Όχι σαν κάτι άλλους. 

Αν θυμάμαι καλά στον τιμοκατάλογο τους (το κοιταξα πρόσφατα για αλλο topic) γράφει χρέωση για άσκοπη μετάβαση τεχνικού περίπου 40€. Οπότε κανονικά θα πρεπει να χρεωνει αν δεν είναι δική της υπαιτιότητα. Αν σου έτυχε και δεν χρεώθηκες.... πιο πολύ για bug μου κάνει πάρα για feature. Κοινώς δεν την έχω για εταιρία που χαρίζει.

 

20 λεπτά πριν, fragma είπε

Φίλε μου δεν έχει καμία σημασία πόσο μεγάλη είναι παγκοσμίως ή σε άλλες χώρες. Αν δεν κάνει πωλήσεις σε κάποια συγκεκριμένη χώρα, όπως εδω που έχει πιάσει πάτο, απλά κλείνουν το ζημιογόνο παράρτημα ή το εξαγοράζει άλλος όμιλος για να εκμεταλλευτεί την υποδομή. 

Τώρα με την cyta γίνεται ο 2ος παροχος σε μέγεθος, οπότε δεν νομίζω να τα πάει τόσο άσχημα ώστε να κλείσει. Τώρα έχουμε cosmote, vodafone, wind και forthnet. Σε λίγο καιρό πολύ πιθανόν να είναι μόνο οι 3 πρώτοι. Αν πχ κλείσει η vodafone ή η wind και οι 3 γίνουν 2, αυτό μόνο κακό μπορεί να είναι για τον καταναλωτή μιας και οι τιμές θα πάνε στον θεό λόγω έλλειψης ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Αν θυμάμαι καλά στον τιμοκατάλογο τους (το κοιταξα πρόσφατα για αλλο topic) γράφει χρέωση για άσκοπη μετάβαση τεχνικού περίπου 40€. Οπότε κανονικά θα πρεπει να χρεωνει αν δεν είναι δική της υπαιτιότητα. Αν σου έτυχε και δεν χρεώθηκες.... πιο πολύ για bug μου κάνει πάρα για feature. Κοινώς δεν την έχω για εταιρία που χαρίζει.

Τώρα με την cyta γίνεται ο 2ος παροχος σε μέγεθος, οπότε δεν νομίζω να τα πάει τόσο άσχημα ώστε να κλείσει. Τώρα έχουμε cosmote, vodafone, wind και forthnet. Σε λίγο καιρό πολύ πιθανόν να είναι μόνο οι 3 πρώτοι. Αν πχ κλείσει η vodafone ή η wind και οι 3 γίνουν 2, αυτό μόνο κακό μπορεί να είναι για τον καταναλωτή μιας και οι τιμές θα πάνε στον θεό λόγω έλλειψης ανταγωνισμού.

Όχι δεν χρεώνει. Και νομίζω είναι η μόνη. Ίσως και ΟΤΕ να μην χρεώνει. 

Αυτό που χρεώνει είναι η άσκοπη μετάβαση του τεχνικού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Όχι δεν χρεώνει. Και νομίζω είναι η μόνη. Ίσως και ΟΤΕ να μην χρεώνει. 

Αυτό που χρεώνει είναι η άσκοπη μετάβαση του τεχνικού. 

 Αν είναι υπαιτιότητα πελάτη (πχ χαλασμένη πρίζα) δεν πιάνεται για άσκοπη μετάβαση; Μιας και δεν είναι πρόβλημα στο δικό της κομμάτι άλλα στο σπίτι του πελάτη. Εντύπωση μου κανει γιατί δουλεύουν με εξωτερικές εταιρίες και κάθε επίσκεψη τους στοιχίζει.

 

Κι εμένα στην cyta ερχόντουσαν τσάμπα αλλά δεν είχε τύχει κάτι που να φταίω εγώ.  2 καμμένα router βασικά που αλλάχθηκαν από τον τεχνικό. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Όχι δεν χρεώνει. Και νομίζω είναι η μόνη. Ίσως και ΟΤΕ να μην χρεώνει. 

Αυτό που χρεώνει είναι η άσκοπη μετάβαση του τεχνικού. 

Ο ΟΤΕ ηταν που παραδοσιακα δεν χρεωνει τιποτα. Ολοι οι αλλοι σφαζαν 50-70αρικα σε καθε επισκεψη τεχνικου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

 Αν είναι υπαιτιότητα πελάτη (πχ χαλασμένη πρίζα) δεν πιάνεται για άσκοπη μετάβαση; Μιας και δεν είναι πρόβλημα στο δικό της κομμάτι άλλα στο σπίτι του πελάτη. Εντύπωση μου κανει γιατί δουλεύουν με εξωτερικές εταιρίες και κάθε επίσκεψη τους στοιχίζει.

Κι εμένα στην cyta ερχόντουσαν τσάμπα αλλά δεν είχε τύχει κάτι που να φταίω εγώ.  2 καμμένα router βασικά που αλλάχθηκαν από τον τεχνικό. Μακάρι να ισχύει αυτό που λες πάντως.

Η άσκοπη μετάβαση είναι όταν έχεις κλείσει ραντεβού και δεν είσαι εκεί. 

Σε κάθε άλλη περίπτωση δεν πληρώνεις κάτι. 

Στην Cyta δεν είμαι σίγουρος τι ισχύει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις θα τηλεφωνείς στο κινητό σου ,και θα τα κονοματε κάθε μήνα,θα βγαίνει και το νοίκι...

Στο ίδιο συνδρομητικό πακέτο η Vodafone προσφέρει απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις και 360 ευρώ προς κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fragma είπε

Φίλε μου δεν έχει καμία σημασία πόσο μεγάλη είναι παγκοσμίως ή σε άλλες χώρες. Αν δεν κάνει πωλήσεις σε κάποια συγκεκριμένη χώρα, όπως εδω που έχει πιάσει πάτο, απλά κλείνουν το ζημιογόνο παράρτημα ή το εξαγοράζει άλλος όμιλος για να εκμεταλλευτεί την υποδομή. 

Τα οικονομικά της στοιχεία στην Ελλάδα δείχνουν ότι σίγουρα δεν θα κλείσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...