Προς το περιεχόμενο

Συνδέσεις FTTH από τη Vodafone με πακέτα Super Fiber double και triple play


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Eχω 24άρα της vodafone με αυτό το φοβερό ZTE μοντεμάκι σε μέγεθος παλάμης, και πιάνω στην καλύτερη 6-7 mbs. Κάτι φρικαρισμένα βράδια πέφτω και στα 1-2 mbs. Εβαλα δικό μου μόντεμ και μετά δεν επαιζε το vodafone tv. Δε με χάλασε...

Φίλος μου που μένει απο κάτω με 24άρα οτε πιάνει χαλαρά 20mbs...

6 μηνάκια υπομονή ακόμα να τελειώσει το συμβόλαιο μου...

Ναι, ναι πάνε τρέχοντας για να την πατήσεις όπως εγώ, που που πάνω στο βρόγχο μου, κουμπώνανε νέες συνδέσεις, με αποτελέσμα μέσα σε 1 χρόνο απο vdsl  που έπιανα 22mbs να πέσει στο 9, να μου λένε μετά ότι δεν μπορούν να υποστηρίξουν vdsl ενώ μπορούσαν.

Ετσι θα γίνει και με του φίλου σου, κατά πάσα πιθανοτητα θα μοιραστείτε την ταχύτητα του.

Το έχουν γυρίσει σε voip και όταν έχει πρόβλημα το internet ούτε τηλ να ανφέρεισ βλάβη δεν μπορείς να τους πάρεις. Αν τελικά τους πάρεις απο κινητό και εναι άλλης εταιρείας όπως εγώ, τρως μια χρέωση στην αναμονή και στις επιλογές (πατήστε το 2 αν θέλετε να σας κανουμε αέρα όσο περιμένετε κτλ) και για να δηλώσεις βλάβη πρέπει να πατήσρις την επιλογή οτι θες νέο προίον, να ξεγελαστει να το σηκώσει υπάλληλος για να του πεις σύνδεσε με με τις βλάβες.

Μου θέλουν και fiber τα νούμερα, που δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τα αρχαία κουτιά τους που διαλύονται σιγα σιγα...

 

Επεξ/σία από akis9117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με Ελλάδα μέχρι και το 2017: 

  • Δεν υπήρχαν δίκτυα Ultrafast broadband (FTTP & Cable Docsis 3.0).
  • Fast broadband (τουλάχιστον 30Mbps) είχε κάτω από 10% των νοικοκυριών.
  • 100% xDSL
  • Συνδρομές NGA (VDSL, FTTH, FTTB, Cable NGA) μόλις 10% των fixed broadband συνδρομών.
  • Χρησιμοποιούνται 100% οι υποδομές του incumbent
  • Δεύτερη χαμηλότερη μέση ταχύτητα σύνδεσης (7.9 Mbps) ανάμεσα σε 31 χώρες στην Ευρώπη.
  • Δεύτερη ακριβότερη χώρα (EUR 48) μαζί με Βουλγαρία σε πακέτα κινητών

http://ec.europa.eu/information_society/newsroom/image/document/2018-20/1_desi_report_connectivity_DFB52691-EF07-642E-28344441CE0FCBD1_52245.pdf

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, AlexK74 είπε

Τα οικονομικά της στοιχεία στην Ελλάδα δείχνουν ότι σίγουρα δεν θα κλείσει 

Φίλε γιατί χάνεις τον χρόνο σου να απαντάς ; 

Αφού βλέπεις ότι έχει haters εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Live in chaos είπε

μετά από την εμπειρία μου με την vodafone (3μηνες χωρίς internet) δεν ξανά πατάω το πόδι μου σε αυτή την εταιρία ...

3 μήνες χωρίς ιντερνετ και να είναι υπαιτιότητα της vodafone δεν παίζει για κανέναν λόγο !

21 ώρες πριν, Live in chaos είπε

μετά από την εμπειρία μου με την vodafone (3μηνες χωρίς internet) δεν ξανά πατάω το πόδι μου σε αυτή την εταιρία ...

3 μήνες χωρίς ιντερνετ και να είναι υπαιτιότητα της vodafone δεν παίζει για κανέναν λόγο !

 

21 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Καλα ας μου γινει διαθεσιμο το vdsl για αρχη κ μιλανε μετα για 100 κ 200 mbps.. Λες κ μενω στην Ουγκαντα.. 

Εχουμε λύσει ολα τα υπόλοιπα προβλήματα σαν χώρα και το μόνο που μας τραβάει πίσω είναι το vdsl για να κατεβάζουμε στο μπαμ ταινίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Eχω 24άρα της vodafone με αυτό το φοβερό ZTE μοντεμάκι σε μέγεθος παλάμης, και πιάνω στην καλύτερη 6-7 mbs. Κάτι φρικαρισμένα βράδια πέφτω και στα 1-2 mbs. Εβαλα δικό μου μόντεμ και μετά δεν επαιζε το vodafone tv. Δε με χάλασε...

Φίλος μου που μένει απο κάτω με 24άρα οτε πιάνει χαλαρά 20mbs...

6 μηνάκια υπομονή ακόμα να τελειώσει το συμβόλαιο μου...

Αν σου έκοβε θα καταλάβαινες γιατί ο από κάτω πιάνει 20mbps....

Εσύ πιστεύεις δηλαδή ότι από ΑΚ ο ΟΤΕ δίνει 20mbps ενώ οι πάροχοι όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, panoskatos είπε

3 μήνες χωρίς ιντερνετ και να είναι υπαιτιότητα της vodafone δεν παίζει για κανέναν λόγο !

Κι ομως παιζει , εκανα αλλαγη απο adsl σε vdsl και για 3 μηνες δεν ειχα net μονο τηλεφωνο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, logistoulis είπε

δηλαδή ζηλεύεις τη βουλγαρία επειδή έχει γρήγορο internet? 

Η σωστη ερώτηση είναι :

Ζηλευεις το (τις ταχύτητες του)  ίντερνετ της Βουλγαρίας ;

Η απάντηση ειναι,ναι φυσικά ,αφού είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vagelisda είπε

Η σωστη ερώτηση είναι :

Ζηλευεις το (τις ταχύτητες του)  ίντερνετ της Βουλγαρίας ;

Η απάντηση ειναι,ναι φυσικά ,αφού είναι καλύτερο.

Δεν είναι μόνο το ίντερνετ καλύτερο, αλλά βασικά όλα. Πάνε 4 χρόνια απο τότε που αποφάσισα να φέρω την επιχείρηση και την οικογένεια μου εδω, και το μόνο που εχω μετανιώσει είναι που δεν το είχα κάνει νωρίτερα. 5 φορές πάνω ο τζίρος του μαζαγιου μου, 70% λιγότερη φορολογία, σχεδόν ανύπαρκτη γραφειοκρατία, ιδιωτικό σχολείο τα παιδιά μου με κόστος λιγότερο απο οσο ηταν τα φροντιστήρια τους στην Ελλάδα, παμφθηνες και ποιοτικές παροχές υγείας, δρόμοι χωρίς λακκούβες, τάξη, ασφάλεια, και οδηγώ καινούργιο range rover που μου κοστίζει οσο ενα vw golf στην Ελλάδα. Μπορώ να συνεχίσω και να σας πω άλλους 20 λόγους, αλλα ξέρω οτι δεν θα μπορέσω να αλλάξω την νοοτροπία των κομπλεξικων ελληναράδων του φραπέ και του σουβλακιου που θεωρούν τούς εαυτούς τούς σπουδαίους και που νομιζουν οτι οι βαλκανικές χώρες είναι ακόμα στην προ 50ετιας εποχή του κομμουνισμού και της φτώχειας.

Επεξ/σία από fragma
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fragma είπε

Δεν είναι μόνο το ίντερνετ καλύτερο, αλλά βασικά όλα. Πάνε 4 χρόνια απο τότε που αποφάσισα να φέρω την επιχείρηση και την οικογένεια μου εδω, και το μόνο που εχω μετανιώσει είναι που δεν το είχα κάνει νωρίτερα. 5 φορές πάνω ο τζίρος του μαζαγιου μου, 70% λιγότερη φορολογία, σχεδόν ανύπαρκτη γραφειοκρατία, ιδιωτικό σχολείο τα παιδιά μου με κόστος λιγότερο απο οσο ηταν τα φροντιστήρια τους στην Ελλάδα, παμφθηνες και ποιοτικές παροχές υγείας, δρόμοι χωρίς λακκούβες, τάξη, ασφάλεια, και οδηγώ καινούργιο range rover που μου κοστίζει οσο ενα vw golf στην Ελλάδα. Μπορώ να συνεχίσω και να σας πω άλλους 20 λόγους, αλλα ξέρω οτι δεν θα μπορέσω να αλλάξω την νοοτροπία των κομπλεξικων ελληναράδων του φραπέ και του σουβλακιου που θεωρούν τούς εαυτούς τούς σπουδαίους και που νομιζουν οτι οι βαλκανικές χώρες είναι ακόμα στην προ 50ετιας εποχή του κομμουνισμού και της φτώχειας.

Δεν ειδα ακριβως αυτο παντως οταν πηγα μια βολτα στην Σοφια. Δεν ξερω ισως τα κρυβουν ολα αυτα που λες. Οπως και να εχει αφου εισαι ευχαριστημενος ειναι μια win-win κατασταση.
Καλα να περνατε στην Βουλγαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2018 στις 4:35 ΠΜ, fragma είπε

Φίλε μου δεν έχει καμία σημασία πόσο μεγάλη είναι παγκοσμίως ή σε άλλες χώρες. Αν δεν κάνει πωλήσεις σε κάποια συγκεκριμένη χώρα, όπως εδω που έχει πιάσει πάτο, απλά κλείνουν το ζημιογόνο παράρτημα ή το εξαγοράζει άλλος όμιλος για να εκμεταλλευτεί την υποδομή. 

Μήπως να έβλεπες τις οικονομικές καταστάσεις που δημοσιεύει και έχει διπλάσια ανάπτυξη από τους υπόλοιπους;

οποτε μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις για το ποιος πιάνει πάτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 14/7/2018 στις 12:22 ΜΜ, Ishmael είπε

Σχετικά με Ελλάδα μέχρι και το 2017: 

  • Δεν υπήρχαν δίκτυα Ultrafast broadband (FTTP & Cable Docsis 3.0).
  • Fast broadband (τουλάχιστον 30Mbps) είχε κάτω από 10% των νοικοκυριών.
  • 100% xDSL
  • Συνδρομές NGA (VDSL, FTTH, FTTB, Cable NGA) μόλις 10% των fixed broadband συνδρομών.
  • Χρησιμοποιούνται 100% οι υποδομές του incumbent
  • Δεύτερη χαμηλότερη μέση ταχύτητα σύνδεσης (7.9 Mbps) ανάμεσα σε 31 χώρες στην Ευρώπη.
  • Δεύτερη ακριβότερη χώρα (EUR 48) μαζί με Βουλγαρία σε πακέτα κινητών

http://ec.europa.eu/information_society/newsroom/image/document/2018-20/1_desi_report_connectivity_DFB52691-EF07-642E-28344441CE0FCBD1_52245.pdf

 

 

 

Η ληστεία με στοιχεία! Ωραίος ο φίλος. Μας έχουν λυσσάξει στην ακρίβεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πολλά είναι...με 50ρα μια χαρά είναι τηλέφωνο ,διεθνή, κινητά με 20€ κάτω … με την 100ρα τι θα κάνεις? θα βλέπεις 2 ταινιες ταυτόχρονα? θα παίζεις 2 παιχνίδια και θα κατεβάζεις το ποπό σου..

Αυτή η υπηρεσία είναι του πεζοδρομίου..δε λέω το πεζοδρόμιο δουλειά είναι και αυτή 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, nosstrom said:

Πολλά είναι...με 50ρα μια χαρά είναι τηλέφωνο ,διεθνή, κινητά με 20€ κάτω … με την 100ρα τι θα κάνεις? θα βλέπεις 2 ταινιες ταυτόχρονα? θα παίζεις 2 παιχνίδια και θα κατεβάζεις το ποπό σου..

Για 1 άτομο δεν έχει άδικο, αλλά αν έχει κάποιος οικογένεια/παιδιά, μια χαρά μπουκώνουν τα 100Mbps...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...