Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, dhmhtries22 είπε

Aκριβώς μία από τα ίδια.Η εταιρία τελικά είχε έδρα στην Κύπρο,τους απείλησα για καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μου στείλανε τα χρήματα μέσω ταχυδρομείου

Δηλαδή σε ένα φάκελο σου βάλανε πχ 5,65€ και στο στείλανε ταχυδρομικά? 
Και πώς μετά θα μπορούσαν να πουν ότι στα επέστρεψαν, αν εσύ ξαναζήταγες επιστροφή χρημάτων.

Δεν γίνεται έτσι με ταχυδρομείο φίλε η επιστροφή κανενός ποσού... Δεν πάει μια γραμματέας στο ταχυδρομείο να πετάξει σε ένα φάκελο 5-10 ευρώ και να τα στείλει, δεν λήγουν έτσι τα θέματα, δε βασίζεται πουθενά αυτό ούτε νομικά ούτε λογιστικά γίνεται..
Μήπως κάτι δεν θυμάσαι καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ολοι οι παθοντες,με κοινο δικηγορο.Ετσι τα εξοδα ελαχιστοποιουνται.Απο εδω,απο αυτο το site μπορουμε να ξεκινησουμε κατι τετοιο ωστε να σταματησουν να παιζουν μπιλιαρδο στις πλατες μας.Το αλλο που αναφερεται πιο πανω με την φραγη πενταψηφιων παιρνωντας το 13888,ετσι προφορικα γινεται,...χωρις καποια εγραφη αποδειξη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε μένα είχαν έρθει πέρισυ κάτι sms

από 'Βάσω' και 'Αθηνά' που 'ηθελαν να μου 'μιλήσουν'

Δεν είχα χρέωση, αλλάτο sms για unsubscribe είχε χρέωση 2 ευρώ.

(Που βρήκαν τοτηλέφωνό μου άγνωστο)

Άσχετο (;) - Κατέβασα το Injustice και ήθελε από δικαιώματα  'πρόσβαση στη sim ' και 'δυνατότητα να κάνει κλήσεις ' ??????

Έφαγε άκυρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Nazar είπε

και σε μένα είχαν έρθει πέρισυ κάτι sms

από 'Βάσω' και 'Αθηνά' που 'ηθελαν να μου 'μιλήσουν'

Δεν είχα χρέωση, αλλάτο sms για unsubscribe είχε χρέωση 2 ευρώ.

(Που βρήκαν τοτηλέφωνό μου άγνωστο)

Άσχετο (;) - Κατέβασα το Injustice και ήθελε από δικαιώματα  'πρόσβαση στη sim ' και 'δυνατότητα να κάνει κλήσεις ' ??????

Έφαγε άκυρο

Αυτά τα μηνύματα τύπου "βρήκα το κινητό σου απο το τσατ", "είμαι η Βάσω, μου έδωσε το τηλεφωνο σου ο Γιάννης" κτλ κτλ είναι άλλο. Είναι phishing, και τα στέλνουν άτομα που την έχουν ήδη πατήσει. 

Εδώ μιλάμε για να σε κάνουν εγραφή μόνοι τους, ούτε καν ευκαιρία να αντιδράσεις δεν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2018 στις 2:56 ΜΜ, Gkostas2007 είπε

Δεν γίνεται αυτό. Πάντα έρχεται ένα confirmation μνμ που πρέπει να απαντήσεις θετικα για να γραφτείς. Ειδάλως θα ήμασταν όλοι γραμμένοι σε τέτοια σκουπίδια.

Καλημέρα.Για μένα δεν ισχύει αυτό ,ούτε καν για αστείο.Ούτε γράφτηκα πουθενά,ούτε επιβεβαίωσα πουθενά κάτι ,αλλά και χρεώθηκα 3 μηνύματα χωρίς καν να τα διαβάσω ... 😠

Στις 17/7/2018 στις 10:21 ΠΜ, polaki είπε

Δηλαδή σε ένα φάκελο σου βάλανε πχ 5,65€ και στο στείλανε ταχυδρομικά? 
Και πώς μετά θα μπορούσαν να πουν ότι στα επέστρεψαν, αν εσύ ξαναζήταγες επιστροφή χρημάτων.

Δεν γίνεται έτσι με ταχυδρομείο φίλε η επιστροφή κανενός ποσού... Δεν πάει μια γραμματέας στο ταχυδρομείο να πετάξει σε ένα φάκελο 5-10 ευρώ και να τα στείλει, δεν λήγουν έτσι τα θέματα, δε βασίζεται πουθενά αυτό ούτε νομικά ούτε λογιστικά γίνεται..
Μήπως κάτι δεν θυμάσαι καλά?

Καταρχήν ήρθε ταχυδρομική επιταγή.Αν έχω κρατήσει κάπου την απόδειξη και την βρω, θα την ποστάρω.Το θυμάμαι σαν τώρα.Η γυναίκα που απάντησε στο τηλέφωνο -ΚΥΠΡΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ- , με άγχος για την κλήση πόσο μπορεί να χρεωθώ,μόλις άρχισα να της λέω για καταγγελίες, μου ζήτησε αριθμό τηλ,με έσβησε από την λίστα που ήμουν σώνει και καλά γραμμένος και μου είπε ότι τα χρήματα δεν μπορούν να επιστραφούν μέσω του παρόχου , αλλά μόνο μέσω ταχυδρομείου.Επίσης μου είπε για 15ήμερο ,αλλά ήρθαν μετά από ένα μήνα.

Αν το θυμάμαι λέει.Είχα τόσα νεύρα εκείνη την μέρα που αν δεν έβρισκα άκρη ,έκοβα το συμβόλαιο και ας το είχα ανανεώσει 2 μήνες πριν...

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο επικοινωνία με mail με το [email protected] θα μου επιστραφούν τα χρήματα.

Μια διευκρίνηση, μπορώ ακόμα να κάνω καταγγελία, σωστά; Ή αποποιούμαι του δικαιώματος αυτού αφού αποζημιώθηκα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Sheogorath said:

Μετά απο επικοινωνία με mail με το [email protected] θα μου επιστραφούν τα χρήματα.

Μια διευκρίνηση, μπορώ ακόμα να κάνω καταγγελία, σωστά; Ή αποποιούμαι του δικαιώματος αυτού αφού αποζημιώθηκα;

Φυσικα και μπορεις να κανεις καταγγελια, επιβαλεται κιολας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Sheogorath said:

Μετά απο επικοινωνία με mail με το [email protected] θα μου επιστραφούν τα χρήματα.

Μια διευκρίνηση, μπορώ ακόμα να κάνω καταγγελία, σωστά; Ή αποποιούμαι του δικαιώματος αυτού αφού αποζημιώθηκα;

Γιαυτό θα πάρεις τα χρήματα για να μη τους κάνεις καταγγελία, αλλά κρίμα που θα την φάνε :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dhmhtries22 είπε

Καλημέρα.Για μένα δεν ισχύει αυτό ,ούτε καν για αστείο.Ούτε γράφτηκα πουθενά,ούτε επιβεβαίωσα πουθενά κάτι ,αλλά και χρεώθηκα 3 μηνύματα χωρίς καν να τα διαβάσω ... 😠

Καταρχήν ήρθε ταχυδρομική επιταγή.Αν έχω κρατήσει κάπου την απόδειξη και την βρω, θα την ποστάρω.Το θυμάμαι σαν τώρα.Η γυναίκα που απάντησε στο τηλέφωνο -ΚΥΠΡΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ- , με άγχος για την κλήση πόσο μπορεί να χρεωθώ,μόλις άρχισα να της λέω για καταγγελίες, μου ζήτησε αριθμό τηλ,με έσβησε από την λίστα που ήμουν σώνει και καλά γραμμένος και μου είπε ότι τα χρήματα δεν μπορούν να επιστραφούν μέσω του παρόχου , αλλά μόνο μέσω ταχυδρομείου.Επίσης μου είπε για 15ήμερο ,αλλά ήρθαν μετά από ένα μήνα.

Αν το θυμάμαι λέει.Είχα τόσα νεύρα εκείνη την μέρα που αν δεν έβρισκα άκρη ,έκοβα το συμβόλαιο και ας το είχα ανανεώσει 2 μήνες πριν...

Δεν αμφιβάλλω για τα λεγόμενά σου, απλά δεν βλέπω τον τρόπο με τον οποίο κάποιος (δηλαδή η εταιρία) μπορεί να αποδείξει ότι σου έχει επιστρέψει χρήματα για το συγκεκριμένο συμβάν.
Γιατι δηλαδή εσύ να μην κάνεις exploit τη δική τους ανιδεότητα και να ζητάς ΚΑΘΕ μήνα το ίδιο ποσό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polaki είπε

Δεν αμφιβάλλω για τα λεγόμενά σου, απλά δεν βλέπω τον τρόπο με τον οποίο κάποιος (δηλαδή η εταιρία) μπορεί να αποδείξει ότι σου έχει επιστρέψει χρήματα για το συγκεκριμένο συμβάν.
Γιατι δηλαδή εσύ να μην κάνεις exploit τη δική τους ανιδεότητα και να ζητάς ΚΑΘΕ μήνα το ίδιο ποσό?

Γιατί εγώ δεν είμαι σαν και αυτούς.Και από τη στιγμή που μου ήρθε το ποσό,έστω και ένα μήνα μετά,έστω και αυτά τα 6 € σαν ηθική ικανοποίηση ,εγώ είμαι καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dhmhtries22 είπε

Γιατί εγώ δεν είμαι σαν και αυτούς.Και από τη στιγμή που μου ήρθε το ποσό,έστω και ένα μήνα μετά,έστω και αυτά τα 6 € σαν ηθική ικανοποίηση ,εγώ είμαι καλυμμένος.

Ναι βρε φίλε, εσύ ναι. Αυτοί όμως δεν το ξέρουν.

Αυτό εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...