Προς το περιεχόμενο

Aπάτη απο 54666 και 54422


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Το μήνυμα πάντως λέει για άρση φραγής. Ότι καταργήθηκε, δηλαδή, η φραγή.

Πολύ σωστά. Θέλει αυτό το μήνυμα πρακτικά:

IMG_3710.PNG

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 588
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Το μήνυμα πάντως λέει για άρση φραγής. Ότι καταργήθηκε, δηλαδή, η φραγή.

Έλα ντε θα ξεχάσω και εγώ τα ελληνικά που ξέρω αυτό κατάλαβα και εγώ.

 

Μισό να σχολασω από τη δουλειά, θα έχουμε γλέντια σήμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, panossar95 είπε

Έλα ντε θα ξεχάσω και εγώ τα ελληνικά που ξέρω αυτό κατάλαβα και εγώ.

Μισό να σχολασω από τη δουλειά, θα έχουμε γλέντια σήμερα 

Καλά, μην νομίζεις. Στο βγάζουν χωρίς ενημέρωση, σε άγνωστο χρόνο. Δεν είσαι ποτέ ασφαλης.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sheogorath είπε

Καλά, μην νομίζεις. Στο βγάζουν χωρίς ενημέρωση, σε άγνωστο χρόνο. Δεν είσαι ποτέ ασφαλης.

Απλά το θέμα μου είναι ότι θα πληρώσω με κάρτα εθνικής σε 2-3 μέρες που θα βάλω κάρτα. Αυτό φοβάμαι, μη μου φάει από εκεί λεφτά.

Έχω σημειώσει και όνομα που μίλησα, ημερομηνία και ώρα. Θα ζητήσω απομαγνητοφωνηση αν γίνει μαλακία.

Απλά βαριέμαι να τρέχω καλοκαιριατικα αλήθεια.

Ειδικά όταν δεν έχω πατήσει εγώ σε τίποτα από αυτά. Αυτό με εκνευρίζει περισσότερο. Χρησιμοποιώ ίντερνετ από τα 7 μου ξέρω γω, τώρα θα έκανα μαλακία? Έλεος δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ρωτήσω κάτι. Υπάρχουν εφαρμογές για sms spam blocking. Γνωρίζει κανείς αν μπορούν να βοηθήσουν ώστε να προστατεύσουμε από απάτες; Πχ μπορούμε να κάνουμε φραγή για όλα τα πενταψηφια; Ή να αποκλείσουμε χειροκίνητα συγκεκριμένα για τα οποία είμαστε σίγουροι ότι είναι απάτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν ξαναπήρα τώρα. Μου είπε ότι επειδή δεν μου εκανε φραγή στο Deals for you, αυτή η πίπα με τα εισιτήρια, μου ήρθε αυτό το μήνυμα.

Κοίταξε και είδε ότι στα υπόλοιπα έχω φραγή κανονικά, αλλά έκανε λάθος η άλλη εχθές και δε με ενημέρωσε ότι θα έρθει αυτό το μήνυμα. 

Ελπίζω να είναι έτσι. Όντως δε ζήτησα φραγή για αυτό, σε περίπτωση που χρειαστεί κάποια στιγμή.

Επεξ/σία από panossar95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2018 στις 4:45 ΜΜ, tzelen είπε

Δεν ισχύει αυτό. Κανείς δεν θα σου επιστρέψει πίσω λεφτά "γιατί είσαι χρόνια πελάτης και καλοπληρωτής". Αν η χρέωση είχε γίνει νόμιμα, δεν θα σου επέστρεφαν ούτε cent. 

Πιστεψε με συμβενει ωπος συμβενει και το 50% αν πας να φυγεις σε αλλη εταιρια ζυγιζουν τι αξιξει περισοτερο και σου κανουν την πιστωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μεσημερι ηρθε sms απο το 54034

ΩΡΑΙΑ! ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ PIN

**** ΣΤΟ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ

ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ WOOMBA!

XΡΕΩΣΗ: 2,08E X 3SMS=6,24E/

ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΠΑΡΟΧΟΣ: ΝΤΗ ΑG.

THΛ.: 2111982818

εννοειτε δεν εδωσα πουθενα την συγκαταθεση μου γιαυτο.

1 sms ελαβα, δεν εχω χρωθει τιποτα.Τι κανω τωρα, το αφηνω ετσι η μιλαω με τον παροχο μου?

Γινεται να βαλω φραγη μονο στο συγκεκριμενο 5ψηφιο? επειδη χρησιμοποιω κατα καιρους ενα 5ψηφιο για να αγοραζω μια συνδρομη.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητας απο τον παροχο σου να σε ενεργοποιησει στο μητρωο του αρθρου 11. Παραλληλα ρωτα κατα και αν ποσο χρεωθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν χρεωθηκα τιποτα.Το νουμερο ειναι καρτοκινητο.Τσεκαρα το υπολοιπο μου δεν εχει γινει χρεωση.

Λογικά δεν ειχες υπόλοιπο και έτσι την γλίτωσες. Για μένα παρε τους τηλ στο νουμερο που σου είχαν για να σε ξεγράψουν, στείλε και κανά stop μόνος σου να ξεγραφτείς και πάρε και τον πάροχο να σου βάλει φραγή απο 5ψηφιους. Ειδάλως με το που βάλεις κάρτα, θα σου τραβήξουν με την μια λεφτά. Καλά πως συνεχίζουν και λειτουργούν απατεώνες που γράφουν τον κόσμο χωρις να το έχει ζητήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

20 ευρω υπολοιπο εχω.Ειναι τσεκαρισμενο 100% οτι δεν χρεωθηκα τιποτα.

Παλι καλά να λες τοτε. Ξεγράψου πάντως καλου κακου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μιλησα με vodafone.Πραγματι επιβεβαιωσε  η vodafone οτι δεν χρεωθηκα τιποτα.Και το sms λεει συμπληρωσε το πιν για να γινεις μελος.Αλλο sms δεν ηρθε για να λεει οτι εγινα μελος γιαυτο και δεν χρεωθηκα.Μια απορια εχω αν γνωριζετε.Μερικες φορες ανανεωνω την συνδρομη real-debrid μεσω sms μηνυματος στο 54345.Στελνω ενα sms στο 54345 και ερχεται ενα αλλο sms με τον κωδικο ανανεωσης.Αν κανω φραγη στα 5ψηφια παιρνει μπαλα και το 54345?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2018 στις 10:12 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Λοιπον μιλησα με vodafone.Πραγματι επιβεβαιωσε  η vodafone οτι δεν χρεωθηκα τιποτα.Και το sms λεει συμπληρωσε το πιν για να γινεις μελος.Αλλο sms δεν ηρθε για να λεει οτι εγινα μελος γιαυτο και δεν χρεωθηκα.Μια απορια εχω αν γνωριζετε.Μερικες φορες ανανεωνω την συνδρομη real-debrid μεσω sms μηνυματος στο 54345.Στελνω ενα sms στο 54345 και ερχεται ενα αλλο sms με τον κωδικο ανανεωσης.Αν κανω φραγη στα 5ψηφια παιρνει μπαλα και το 54345?

Ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...