Προς το περιεχόμενο

Οι σειρές videogames που θα θέλαμε να δούμε να επιστρέφουν


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Commando της Elite. Πεθύμησα το απλό gaming που δεν θέλει να σκεφτείς και πολλά. Μόνο έτσι χαλαρώνεις. Με τα τωρινά παιχνίδια, η αδρεναλίνη χτυπά κόκκινο και το gaming από ψυχαγωγία καταντά βάσανο.

Θα μου πεις γιατί παίζεις video games. Έλα ντε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα είναι το παιχνίδι που περιμένω να ξαναδώ....

Defender of the Crown

https://en.wikipedia.org/wiki/Defender_of_the_Crown

 

93055-Defender_Of_The_Crown_(1986)(Mindscape_Inc)-1458523598-thumb.png

1366428-1196101744_00.png

defenderofthecrown3.png

scr_10_4.png

DOTC-Cinemaware.jpg

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ οντως τα περισσοτερα game τα εχω παιξει και εγω και θα ηθελα εκδοσεις 2018 αλλα μην ξεχναμε οτι το στυλ και gameplay αυτων των παιχνιδιων δεν ειναι στο meta της εποχης!Αρα πολυ δυσκολο να τα ξανα δουμε.

 

πολλες ωρες στο commando και Prince of persia και απο εμενα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς πολλά απο τα αγαπημένα μας simple player campaign παιχνίδια εγκαταλείπονται κυρίως γιατί η ανάπτυξη τους στοιχίζει, τα online κρατάνε το ενδιαφέρον και τα έσοδα περισσότερο καιρό. Rts με online co-op η ανταγωνιστικό gameplay είναι εφικτό, μια καλή υλοποίηση survival horror με ανεξάρτητες ιστορίες χαρακτήρων αλλά κοινό story πχ RE zero, η το outbreak όπως θα έπρεπε, ένα σύγχρονο shadow of memories, ενα online arcade sports game τύπου NBA jam, Fifa street, ένα fps με ατμόσφαιρα Exhumed 

Επεξ/σία από johntikis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, johntikis είπε

Δυστυχώς πολλά απο τα αγαπημένα μας simple player campaign παιχνίδια εγκαταλείπονται κυρίως γιατί η ανάπτυξη τους στοιχίζει, τα online κρατάνε το ενδιαφέρον και τα έσοδα περισσότερο καιρό. Rts με online co-op η ανταγωνιστικό gameplay είναι εφικτό, μια καλή υλοποίηση survival horror με ανεξάρτητες ιστορίες χαρακτήρων αλλά κοινό story πχ RE zero, η το outbreak όπως θα έπρεπε, ένα σύγχρονο shadow of memories, ενα online arcade sports game τύπου NBA jam, Fifa street, ένα fps με ατμόσφαιρα Exhumed 

Shadow of memories ρε φίλε. Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GenesisX είπε

Καλή λίστα! Ειδικά το Vampire Masquarade και το Star Wars KOTOR αγαπημένα παιχνίδια.

Αλλά και τα υπόλοιπα επίσης άφησαν εποχή. Θα έβαζα επίσης το Jagged Alliance και το System Shock.

Το commandos πολύ σπαστικό. Είχα παίξει το demo και είχα εκνευριστεί, παρόλο που είναι εξαιρετικό real time strategy. Απλά έχει πολύ μεγάλη αναμονή και με ένα λάθος ξεκινάς πάλι από την αρχή της πίστας. Που να έπαιζα ολόκληρο το παιχνίδι. Ίσως κάποια στιγμή πρέπει να το ξαναδοκιμάσω.

 

Καλημέρα φίλε μου. Στο commandos μπορούσες να κάνεις save ανά πάσα στιγμή, ακόμα κι αν πέθαινες 1 δευτερόλεπτο αργότερα. Επίσης έπρεπε να πάρεις κάθε χαρακτήρα να κάνει αυτά που μπορούσε με την σωστή σειρά. Δεν ήταν τόσο δύσκολο αλλά ήθελε υπομονή, στρατηγικής παιχνίδι ήταν άλλωστε. Αν του έδινες μια ευκαιρία παραπάνω θα το αγαπούσε πραγματικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sports games με φωτορεαλιστικα γραφικά και physics τύπου Epyx (Summer games, world games κτλ)  φυσικά με online play κανείς; Aν είχε και license με όλες τις γνωστές αθλήτριες στίβου ακόμα καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, johntikis είπε

Δυστυχώς πολλά απο τα αγαπημένα μας simple player campaign παιχνίδια εγκαταλείπονται κυρίως γιατί η ανάπτυξη τους στοιχίζει, τα online κρατάνε το ενδιαφέρον και τα έσοδα περισσότερο καιρό. Rts με online co-op η ανταγωνιστικό gameplay είναι εφικτό, μια καλή υλοποίηση survival horror με ανεξάρτητες ιστορίες χαρακτήρων αλλά κοινό story πχ RE zero, η το outbreak όπως θα έπρεπε, ένα σύγχρονο shadow of memories, ενα online arcade sports game τύπου NBA jam, Fifa street, ένα fps με ατμόσφαιρα Exhumed 

Ναι δυστυχώς αυτό ισχύει πλέον. Δεν υπάρχουν παιχνίδια πλέον single player με καλό gameplay και σενάριο γιατί το multiplayer έχει πιο πολλά κέρδη (λόγω του ότι είναι δύσκολο να τα παίξει κάποιος με πειρατικό αντιγραφο).

 

Αναφορά σε κείμενο

Καλημέρα φίλε μου. Στο commandos μπορούσες να κάνεις save ανά πάσα στιγμή, ακόμα κι αν πέθαινες 1 δευτερόλεπτο αργότερα. Επίσης έπρεπε να πάρεις κάθε χαρακτήρα να κάνει αυτά που μπορούσε με την σωστή σειρά. Δεν ήταν τόσο δύσκολο αλλά ήθελε υπομονή, στρατηγικής παιχνίδι ήταν άλλωστε. Αν του έδινες μια ευκαιρία παραπάνω θα το αγαπούσε πραγματικά. 

Ισως να μην είχε save το demo που είχα παίξει! Αλλες εποχές τότε. παίρναμε pcmaster για να παίξουμε κανένα demo χαχα.

Ευκαιρία να τα παίξω τώρα όλα μαζεμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλήξει στο αν δεν παίζω πια παιχνίδια επειδή μεγάλωσα (όπως λέει ο φίλος μου) ή επειδή δεν βρίσκω κάτι ενδιαφέρον πλέον. Μάλλον όμως ισχύει το δεύτερο, γιατί αγόρασα day 1 το Battletech και το παίζω με μανία ακόμη και τώρα. Έτσι είχα κάνει παλιότερα με το Assetto Corsa και με τα Xcom, αυτά είναι και τα τελευταία παιχνίδια που αγόρασα.

Σήμερα θα αγόραζα day 1 ένα Mechwarrior ή κάτι σε single player space sim τύπου Wing Commander ή Star wars, αλλά πού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Θα ήθελα νέο  (πραγματικά νέο) WipEout,

Twisted Metal

Crazy Taxi

Manhunt 3

Duke Nukem

 

 

Είμαι απλος άνθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...