Προς το περιεχόμενο

hikvision camera


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Θέλω να πάρω μια κάμερα hikvision από το εξωτερικό.

Συνήθως έπαιρνα από το ebay, αλλά τώρα επειδή έρχεται από Κίνα, είναι σχεδόν βέβαιο πως θα με πιάσει το τελωνείο οπότε και δεν συμφέρει.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο άλλο site που να μπορώ να πάρω χωρίς τον φόβο του τελωνείου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2018 στις 2:56 ΜΜ, blazar είπε

Καλησπέρα.

Θέλω να πάρω μια κάμερα hikvision από το εξωτερικό.

Συνήθως έπαιρνα από το ebay, αλλά τώρα επειδή έρχεται από Κίνα, είναι σχεδόν βέβαιο πως θα με πιάσει το τελωνείο οπότε και δεν συμφέρει.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο άλλο site που να μπορώ να πάρω χωρίς τον φόβο του τελωνείου;

Επειδή και εγώ είμαι σε αναζήτηση κάμερας hikvision απο εξωτερικό. Απο ότι είδα έχουν 5-10 ευρώ διαφορά απο ελλάδα και απο το ebay..

εσυ ποια hikvision θέλεις να πάρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να έχουν τόσο μικρή διαφορά. 

Εγώ αυτές που έπαιρνα, είχαν τουλάχιστον 2πλάσια τιμή στην Ελλάδα.

Αυτήν για παράδειγμα θέλω τώρα: DS-2CD2T45-I5 H.265 4MP POE IP66

Στο ebay την έχουν γύρω στα 90€

https://www.ebay.com/itm/New-Hikvision-DS-2CD2T45-I5-H-265-4MP-IP-Camera-1080P-CCTV-Video-Camera-POE-IP66/222501846675?hash=item33ce24be93%3Ag%3AFDsAAOSwT5tWMu6m&_sop=15&_pgn=2&_sacat=0&_nkw=hikvision+poe&LH_BIN=1&_from=R40&rt=nc&LH_TitleDesc=0

Ελλάδα με τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά, την έχουν πάνω από 200€.

Επεξ/σία από blazar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα κάπου στη Φιλαδέλφεια, βέβαια μόνο με τιμολόγιο λογω χονδρικής κ η τιμή ειναι κοντά στου ebay με εγγύηση κ ευρωπαικη εκδοση καμερας.

Στο ebay ειναι κινεζικες εκδοσεις με σπαμενο αγγλικο firmware, αν δε σε νοιάζει αυτό συνέχισε. Το υλικό βεβαια το ίδιο είναι. Υπάρχει κ ένας στο AliExpress που σου στέλνει dahua αλλα χωρις το λογότυπο, ειναι πολυ γνωστος σε αλλο φορουμ. Βεβαια στο τελωνείο κ εγω κολλάω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, inflation είπε

Υπάρχει ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα κάπου στη Φιλαδέλφεια, βέβαια μόνο με τιμολόγιο λογω χονδρικής κ η τιμή ειναι κοντά στου ebay με εγγύηση κ ευρωπαικη εκδοση καμερας.

Στο ebay ειναι κινεζικες εκδοσεις με σπαμενο αγγλικο firmware, αν δε σε νοιάζει αυτό συνέχισε. Το υλικό βεβαια το ίδιο είναι. Υπάρχει κ ένας στο AliExpress που σου στέλνει dahua αλλα χωρις το λογότυπο, ειναι πολυ γνωστος σε αλλο φορουμ. Βεβαια στο τελωνείο κ εγω κολλάω

Μήπως ξέρεις πως λέγεται ο αντιπρόσωπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...