Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Max 3 με 6,9 ιντσών οθόνη, μπαταρία 5500mAh και τιμή από €220


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το max 2  που εχω χωραει στις τσεπες αλλα εμποδιζει αρκετα στις κινησεις,οποτε συνηθως το κραταω στο χερι η το βαζω κωλοτσεπη μεχρι να κατσω καπου,αξιοπιστο κινητο με φοβερη αυτονομια.

Ελκπιζω στο max 3 να βαλανε καλυτερη καμερα μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stavros1953 είπε

Είχα το δύο έπρεπε να μείνει στης ίδιες ιντσες,και να μικρύνουν απλά μπεζελ θα ήταν απόλυτο,και σε μπαταρία και σε σήμα.τωρα τρώει πόρτα από εμένα

Σχεδόν ίδιες διαστάσεις με το Mi Max 2 έχει.
Εκτός και αν εννοείς πως ήθελες να μικρύνει σε μέγεθος σε σχέση με το Mi Max 2

b7voT0b.jpg?1&key=fd114dc6d3bfc9e91f1751

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

Ελπίζω να μην "ξεχάσουν" την 800αρα B20 μπάντα.... 

Στο επίσημο κινέζικο site της Xiaomi γράφει πως υποστηρίζει την B20
https://www.mi.com/max3/specs/

Επεξ/σία από panospc
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι οριακά πιο μικρό από τα προηγούμενα Max στο πλάτος (και η ωφέλιμη επιφάνεια της οθόνης κατά 1.3mm επίσης πιο μικρή στο πλάτος). Στο ύψος είναι κατά μόλις 2mm πιο μεγάλο (αλλά με 14mm μεγαλύτερη οθόνη, ελέω 18:9 και μικρότερων bezels).

 

Max.png

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Philippe είπε

Εντωμεταξύ, είναι οριακά πιο μικρό από τα προηγούμενα στο πλάτος (και η ωφέλιμη επιφάνεια της οθόνης κατά 1.3mm επίσης πιο μικρή όμως). Στο ύψος είναι 2 χιλιοστά μεγαλύτερο (με 15χιλ μεγαλύτερη οθόνη ελέω 18:9 και μικρότερων bezels).

Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω..

Έλεος με αυτή την 18:9 αναλογία των νέων οθονών. Τα κατάφεραν και μίκρυναν (ουσιαστικά) το μέγεθος της οθόνης (όταν προβάλλεις υλικό 16:9, 4:3 και προφανώς λόγω ότι μίκρυνε η μία πλευρά αντίστοιχα μικραίνουν εικονιδια, γράμματα κλπ).

Ειλικρινά με έχει ξενερώσει η επικράτηση της νέας αναλογιας. Ποιο το νόημα να αλλάξεις την αναλογία όταν η συσκευή δεν είναι bezeless... ?

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, RX-8 Lover_GR είπε

Ποιος άνθρωπος παει και παίρνει σχεδόν 7 ίντσες κινητό;;; Να το κάνεις τι;;;

Για εμενα οσο μεγαλυτερη ειναι η οθονη τοσο το καλυτερο. Θα παω για Vivo Nex Ultimate βεβαια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν συνηθίσει σε μεγαλες οθονες και συσκευες ( πχ εχω για την δουλεια το lenovo phab 2 pro ) και το κουβαλαω παντα σε τσαντακι φυσικα, ειναι μια καλη και οικονομικη επιλογη γι αυτα που προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το 2 και εχω μεινει ευχαριστημενος για την χρηση που το πηρα (διαβασμα e books και ταινιες).

αναρωτιεμαι αν η οθονη του 3 θα ναι μεγαλυτερη του 2 γιατι ειναι σε 18"9.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή, μεγάλο μέγεθος αλλά με αναλογία 18:9 θα είναι λίγο πιο βολικό από το Mi Max 2. Μόλις 200mAh επιπλέον και παράλληλα 0.5 ιντσα παραπάνω, οπότε θα ήταν προτιμότερο κάπου στα 5800mAh, αλλά και πάλι θα βγάζει για πλάκα 1 μέρα βαριάς χρήσης. Ευελπιστώ και σε μια Pro έκδοση με τον Snapdragon 710, αν και δεν το κοβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...