Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Max 3 με 6,9 ιντσών οθόνη, μπαταρία 5500mAh και τιμή από €220


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει και την Β20 :)

αν και η καμερα του είναι καλή, νομίζω αποτελεί καλο πακετακι.(πακετάρα).

(Κ έχω πει εντός του 2018 να μην πάρω καινούρια συσκευή...)

 

ΥΓ. Όχι ράδιο fm! Έλεος xiaomi, μην samsungίζεις...

(Σύμφωνα με bangood specs) (ελπίζω το gsmarena να είναι καλύτερα ενημερωμένο ;) ,αναφέρει κανονικά. radio fm)

Επεξ/σία από Locke_John
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, dali13gr είπε

 

Όσες πωλήσεις κάνουν όλα αυτά μαζί σε 2 χρόνια, κάνει το Galaxy S9 σε 1 χρόνο και το iPhone σε 1 τρίμηνο. Και αναρωτιέμαι, ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ των Note 5, MiMax 3, OnePlus 5/5T/6;

Ιδιο σκεπτικο...

Ποιος ο λογος υπαρξης των Mazeratti, Buell, TVR, Caterham... (και αλλων εταιριων που δεν πουλανε (παντα με το δικο σου σκεπτικο), αλλα ειναι αναμφισβήτητα ΤΟΡ) 

Οσες πωλησεις κανουν αυτα απο τοτε που ιδρύθηκαν οι εταιριες τους, κανουν τα Hyndai και Mercendes σε 1 χρονο (για να μην με πεις οτι εβαλα μονο τα "φτηνα").

 Ποιος ο λογος υπαρξης των Mazeratti?

---

Δεν εχω κατι μαζι σου μπρο, αλλα η εκμηδενιστικη λογικη δεν εφαρμοζει σωστα εδω.

 

ΠΣ. Ολα τα ΟΡ ειναι αναμφισβήτητα ΤΟΡ. Και οι πετρες του Αρη το ξερουν...

Επεξ/σία από Acrobatis7
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, gamer73 είπε

Φθηνό τηλέφωνα σαν της Samsung και Apple κανένα δεν τα φτάνει 

Το συγκεκριμένο απευθύνεται σε συγκεκριμένους χρήστες που θέλουν μεγάλη οθόνη σαν πρώτο κριτήριο.Τι σχεση έχει η apple και η Samsung καμια δεν βγάζει συσκευή με 6.9 ιντσες

4 ώρες πριν, gamer73 είπε

Σαν το iOS δεν υπάρχει το καλύτερο σταθερό λογισμικό 

Αρκεί να μην κάνεις update γιατί μετά δεν ανοίγει τίποτα αλλά κρατάει η πεθαμένη μπαταρία περισσοτερο

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Acrobatis7 είπε

Ιδιο σκεπτικο...

Ποιος ο λογος υπαρξης των Mazeratti, Buell, TVR, Caterham... (και αλλων εταιριων που δεν πουλανε (παντα με το δικο σου σκεπτικο), αλλα ειναι αναμφισβήτητα ΤΟΡ) 

Οσες πωλησεις κανουν αυτα απο τοτε που ιδρύθηκαν οι εταιριες τους, κανουν τα Hyndai και Mercendes σε 1 χρονο (για να μην με πεις οτι εβαλα μονο τα "φτηνα").

 Ποιος ο λογος υπαρξης των Mazeratti?

---

Δεν εχω κατι μαζι σου μπρο, αλλα η εκμηδενιστικη λογικη δεν εφαρμοζει σωστα εδω.

ΠΣ. Ολα τα ΟΡ ειναι αναμφισβήτητα ΤΟΡ. Και οι πετρες του Αρη το ξερουν...

 

Μα αυτή την εκμηδενιστική λογική σατίρισα στο σχόλιό μου! Απλά με παρεξήγησες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JERONIMO888 είπε

το max 2  που εχω χωραει στις τσεπες αλλα εμποδιζει αρκετα στις κινησεις,οποτε συνηθως το κραταω στο χερι η το βαζω κωλοτσεπη μεχρι να κατσω καπου,αξιοπιστο κινητο με φοβερη αυτονομια.

Ελκπιζω στο max 3 να βαλανε καλυτερη καμερα μονο

Έχει καλύτερη κάμερα.εχει το IMX363 Exmor RS ίδια με του Xiaomi mi mix 2s και του Asus ZenFone 5z στο dxomark τα αντίστοιχα αν δεν κάνω λάθος έχουν 97 σκορ.πολυ καλύτερο από κινητά με τριπλάσιο κόστος.τωρα βέβαια παίζει ρόλο και ο φακός και αν θα υπάρξει ois

4 ώρες πριν, panospc είπε

Σχεδόν ίδιες διαστάσεις με το Mi Max 2 έχει.
Εκτός και αν εννοείς πως ήθελες να μικρύνει σε μέγεθος σε σχέση με το Mi Max 2

b7voT0b.jpg?1&key=fd114dc6d3bfc9e91f1751

Στο επίσημο κινέζικο site της Xiaomi γράφει πως υποστηρίζει την B20
https://www.mi.com/max3/specs/

Όπως το είπες το ιδιο μέγεθος με το mi max 2 με μικρότερα bezel και αναλογία οθόνης από 16:9 στα 18:9 οπότε με το ίδιο μέγεθος έχεις μεγαλύτερη οθόνη.αν και δεν θα με χαλαγε να μείνει στις 6.4 και να μειώσει το bezel και κατά συνέπεια το μεγεθος στα πλαίσια του mi mix 1.

3 ώρες πριν, RX-8 Lover_GR είπε

Ποιος άνθρωπος παει και παίρνει σχεδόν 7 ίντσες κινητό;;; Να το κάνεις τι;;;

 

3 ώρες πριν, RX-8 Lover_GR είπε

Ποιος άνθρωπος παει και παίρνει σχεδόν 7 ίντσες κινητό;;; Να το κάνεις τι;;;

Εσύ μην το πάρεις εγώ  στις 5.5 ιντσες στην πληκτρολόγηση πατάω 3 πληκτρα μαζί.ο άλλος έχει μυωπεια  δεν μπορεί να διαβάσει μια σελίδα στις 5 ιντσες!μη κρίνετε με τα δικά σας κριτήρια.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το 2,  σιγουρα θα πάρω κ αυτό μια χαρά τηλέφωνο είναι τα πάντα όλα... Βλέπω τον κολλητό μου με το ΝΟΤΕ 8 κ χαίρομαι το δικό μου 

Επεξ/σία από xagios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με τα σχόλια τύπου "τεράστιο κινητό". 

 

Υπάρχουν 5εκ μικρότερα να διαλέξετε.

Αυτό μην το παίρνετε. Και η ίδια η εταιρία σου δίνει 100 επιλογές μεγέθους οθόνης . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Μα αυτή την εκμηδενιστική λογική σατίρισα στο σχόλιό μου! Απλά με παρεξήγησες.

Sorry...

Μαλλον μεσα σε ολα που διαβαζα μου ξεφυγε...

Well Played.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antretng είπε

Έλεος με αυτή την 18:9 αναλογία των νέων οθονών. Τα κατάφεραν και μίκρυναν (ουσιαστικά) το μέγεθος της οθόνης (όταν προβάλλεις υλικό 16:9, 4:3 και προφανώς λόγω ότι μίκρυνε η μία πλευρά αντίστοιχα μικραίνουν εικονιδια, γράμματα κλπ).

Ειλικρινά με έχει ξενερώσει η επικράτηση της νέας αναλογιας. Ποιο το νόημα να αλλάξεις την αναλογία όταν η συσκευή δεν είναι bezeless... ?

Με την αναλογία 18.9 αντί για 16:9 στην ουσία έχουν μικρυνει την οθόνη σε επιφάνεια.πλέον οι 6.9 ιντσες 18:9 έχουν την ίδια επιφάνεια με μια 6.6 με αναλογία 16:9 απλά είναι πιο μακρόστενη.ισως το κάνουν για να πουλάνε περισσότερες ιντσες στα χαρτιά.ισως γιατί στην αναλογία 18:9 είναι πιο εύκολο να χειριστείς την οθόνη με ένα χέρι ειδικά στις μεγάλες ιντσες.οταν βγήκε το Huawei mate 10 pro πήγα και το πήρα γιατί ηταν 6 ιντσο δεν είχα προσέξει την αναλογία 18:9 γιατί είχα συνηθίσει από τις 16:9 όταν το άνοιξα και το είδα ήταν σαν 5.5 αλλα λίγο πιο μακρύ το έδωσα την επόμενη μερα

3 ώρες πριν, touloumelek είπε

Για οσους εχουν συνηθίσει σε μεγαλες οθονες και συσκευες ( πχ εχω για την δουλεια το lenovo phab 2 pro ) και το κουβαλαω παντα σε τσαντακι φυσικα, ειναι μια καλη και οικονομικη επιλογη γι αυτα που προσφέρει.

Ωραίο το Lenovo αλλά αν πιάσεις στα χέρια σου το mi max 2 θα καταλάβεις τι διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Για εμενα οσο μεγαλυτερη ειναι η οθονη τοσο το καλυτερο. Θα παω για Vivo Nex Ultimate βεβαια.

νταξει τον καθενα οτι τον βολευει. απλα εγω προσωπικα το θεωρω υπερβολη τοσο μεγαλο κινητο. phablet βασικα. ουτε καν κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panospc είπε

Σχεδόν ίδιες διαστάσεις με το Mi Max 2 έχει.
Εκτός και αν εννοείς πως ήθελες να μικρύνει σε μέγεθος σε σχέση με το Mi Max 2

b7voT0b.jpg?1&key=fd114dc6d3bfc9e91f1751

Στο επίσημο κινέζικο site της Xiaomi γράφει πως υποστηρίζει την B20
https://www.mi.com/max3/specs/

Ίδιες διαστάσεις είναι αλλά σύμφωνω με τον ανωτέρω καλύτερα 6.4 16:9 και μικρότερο bezel σαν το mi mix 1.τωρα το μέγεθος παραμένει ίδιο με το mi max 2 και σε αναλογία 18:9 είναι μικρή η διαφορά από την 6.4 Δηλ στο πλάτος θα είναι σαν 6.3 16:9 (πιο στενή από του mi max 2) και στο μήκος 2 εκ περίπου μεγαλυτερη από το mi max 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, dali13gr είπε

 

Μα αυτή την εκμηδενιστική λογική σατίρισα στο σχόλιό μου! Απλά με παρεξήγησες.

Παιδιά μηδενιστική είναι η λογική όχι εκμηδενιστική

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 3wPsO είπε

Απο πόσες ίντσες και μετά το λέμε απλά tablet?

Ανάλογα με την εποχή πριν 5 χρόνια που είχα ένα 5 ιντσο μου λέγαν ότι ήταν τηλεόραση τώρα ο κανονας είναι οι 6 ιντσες.και πάμε για 6.2 μες τη χρονιά σε κάνα 2-3 χρόνια βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, RX-8 Lover_GR είπε

νταξει τον καθενα οτι τον βολευει. απλα εγω προσωπικα το θεωρω υπερβολη τοσο μεγαλο κινητο. phablet βασικα. ουτε καν κινητο

Θα συμφωνησω εν μερη γιατι ειναι η γνωμη σου και το σεβομαι😁.

Επεξ/σία από Comic maniak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...