Προς το περιεχόμενο

Το Fortnite: Battle Royale σαρώνει έχοντας φέρει κέρδη στην Epic άνω του 1 δισ. δολαρίων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, jigsaw99 είπε

Άλλο για gaming και άλλο για ψεύτικα ρούχα σε έναν online κόσμο. Θα δώσω 50 70 το μήνα σε κουτατες εκδόσεις παιχνιδιών και θα παίξω single player ιστορία. Μου φαίνεται σπατάλη χρημάτων αν θέλουν χρήματα οι devs μπορούν να βάλουν το παιχνίδι με τιμή ή να δώσουν κάποιο donation link. 

Εσύ. Εσένα. εσύ λοιπόν δεν είσαι στο target group τους. και όπως βλέπεις και από τα έσοδα είναι λίγο μεγάλο αυτό.
Άλλοι τα δίνουν λοιπόν για να στηρίξουν τους devs. άλλοι λίγα λεφτά άλλοι περισσότερα και άλλοι για να τα κάνουν μόστρα.
Εσύ λοιπόν είσαι στο target group των εταιριών που αναπτύσσουν single player offline games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
3 hours ago, Stogianz said:

Οι εταιρείες έχουν σαν στόχο το κέρδος. Τους έκατσε η κότα με τα χρυσά αυγά (fortnite), μια επιτυχία που ούτε οι ίδιοι περίμεναν, και έριξαν το βάρος τους εκεί. 

Το fortnite είναι άθλιο, όταν ο κόσμος το βαρεθεί η εταιρεία δεν θα έχει κάτι άλλο και απλά θα πάρει ότι της αξίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Το πιθανότερο να παίζει μόνο single player, ακριβώς επειδή δε δίνει τα 60€ ;)

45 euria πήρα προσωπικά το Assassin's Creed Origins από το official shop της Ubisoft την 1η βδομάδα μετά που είδα reviews και πόση ώρα διάρκεια έχει στο περίπου. μια χαρά τα άξιζε τα λεφτά του όσο το ευχαριστήθηκα και τις 100 ώρες που έφαγα.
Αλλιώς υπάρχουν ένα σωρό key sites που βρίσκεις φθηνά παιχνίδια χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις sales.
 

2 λεπτά πριν, greekteddy είπε

Το fortnite είναι άθλιο, όταν ο κόσμος το βαρεθεί η εταιρεία δεν θα έχει κάτι άλλο και απλά θα πάρει ότι της αξίζει..

μιλάς για την Epic του Unreal Tournament. της αξίζει κάθε επιτυχία. επίσης δεν θα πάρει τίποτα. και μόνο την Unreal Engine να έχει τα βγάζει τα λεφτά της. απλά θα φύγουν τα υπερκέρδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προσφατα πηγα σε ενα Βattlenet μαγαζι, και μια θειτσα ειχε βαλει εναν πιτσιρικα να παιζει μονος του Fortnite στο PS4, ενω αυτη καθοταν πιο περα και εστελνε μηνυματα στο κινητο της.

οταν τελειωσε ο μικρος, τον ρωτησε αν περασε καλα, ειπε ναι, και φυγανε μετα μαζι.

πως να μη γινει επιτυχια, καποτε η τηλεοραση ηταν το καλυτερο babysitting εργαλειο, τωρα ειναι το Fortnite. 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jigsaw99 είπε

Όχι δεν δίνω 60 αλλά 10 15 περιμένω να πέσουν. Μου φαίνεται πολύ το 1 δις για skins. 

Κάποτε έπαιζα online αλλά επειδή είναι κόλλημα είπα ποτέ ξανά. Μακριά. Τα online παιχνίδια είναι τα πιο φθηνά. PUBG 20 ευρώ fortnite counter lineage όλα δωρεάν. Single player παίζουν αυτοί που δίνουν χρήματα γιατί θα παίξουν πολλά. Ενώ στο online ο άλλος θα καίγεται κάνα χρόνο σε ένα. 

εμένα απ την άλλη μου φαίνονται λίγα , σύμφωνα με είδηση έχει 125εκ. παίχτες σε όλες τις κονσόλες, περίπου 10 ευρώ ανα παίχτη, όσο έχει το battlepass δηλαδή. Αν μπείς γκειμ το σίγουρα το 70% έχει skin απο battlepass ή paid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατί μερικοί διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους για το fortnite και το κατά πόσο είναι παιχνίδι για 15χρονα κτλ. Δε σε αναγκάζει κανείς να παίξεις. Προσωπικά το βρίσκω διασκεδαστικό και παίζω με παρέα που και που. Οσον αφορά τα micro transactions έχω να πω πως δε με ενοχλούν από τη στιγμή που είναι καθαρά cosmetics. Εγώ δεν έχω αγοράσει κάτι αλλα θα αγόραζα κανένα σκιν άμα μ τραβούσε την προσοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει ξεφύγει η φάση με το fortnite και αν κρίνουμε από το πόσο καλό update είναι η 5η season και τι ανατροπές στο gameplay έφερε, ακόμα δεν έχουμε δει τπτ. Μακράν το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι που έχει βγει εδώ και χρόνια.

 

Α και ένα μεγάλο μπράβο στην epic που το ανανεώνει διαρκώς για να μην βαριόμαστε.

Επεξ/σία από laradoomed123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Battle royal και στο lol να βγάλουν.

Ένα τεράστιο map 100 παιχτες από 3lvl να ξεκινάνε... Που υπογράφω για αντιπρόεδρος της riot  παρακαλώ?

 

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fortnite ειναι το μονο online παιχνιδι που εχει τοσο ικανους developers και testers. Πραγματικα δεν εχω δει αλλο παιχνιδι να fixαρει τοσο γρηγορα bugs και με καθε update να βελτιωνεται σε τετοιο βαθμο, η epic games ακολουθεί το community σε αντιθεση με αλλες εταιριες (Riot,Valve) που ο μονος σκοπος τους ειναι να βγαλουν παραπανω γκαφρα. Αν συνεχισει ετσι η Epic τα κερδη τους θα ανεβαινουν εκθετικα, και με καθε δικαιο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jigsaw99 είπε

Δωρεάν αλλά με κέρδη άνω του 1 δις. Αυτά τα microtransactions καταστρέφουν το gaming. Κρίμα που αρέσκονται σε τέτοια παιχνίδια αρμεγματος. Γιατί όπως και να το κάνουμε αν ο άλλος σκάσει 5 χιλιάρικα ενώ εσύ τίποτα δεν τον κερδίζεις ότι και να κάνεις. Που είναι οι παλιές εποχές counter Lan η online ούτε in app τίποτα καθαρό death match όλοι στα ίδια κέρδιζε αυτός που είχε καλύτερο skill. Τώρα κερδίζει αυτός που έχει περισσότερα χρήματα ο μπαμπάς του. 

Πόσο δίκιο έχεις......έχουν εξοντώσει πολλά games παρουσιάζοντας τα και καλά free........ένα από αυτά το αγαπημένο Lineage 2........το οποίο πλέον είναι καθαρά pay to win game....

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, green gordon είπε

Μπραβο τους αν και εμενα δεν με κρατησε ουτε μηνα.1 δις...

Τρομερα πραγματα...

Τι να σε κρατήσει δεν είναι καν παιχνίδι

Έχει βγάλει λεφτά γιατί παίζουν όλο μικρά και οι πατεράδες πληρωνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jigsaw99 είπε

Δωρεάν αλλά με κέρδη άνω του 1 δις. Αυτά τα microtransactions καταστρέφουν το gaming. Κρίμα που αρέσκονται σε τέτοια παιχνίδια αρμεγματος. Γιατί όπως και να το κάνουμε αν ο άλλος σκάσει 5 χιλιάρικα ενώ εσύ τίποτα δεν τον κερδίζεις ότι και να κάνεις. Που είναι οι παλιές εποχές counter Lan η online ούτε in app τίποτα καθαρό death match όλοι στα ίδια κέρδιζε αυτός που είχε καλύτερο skill. Τώρα κερδίζει αυτός που έχει περισσότερα χρήματα ο μπαμπάς του. 

Δεν ειναι pay 2 win. Skins και αλλο τσεκουρακι παιρνεις με λεφτα, dmg κτλ παραμενουν ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω πως το αξιζει με τα χιλλια εγω επαιζα fifa και εβαλα 200 ευρω στο παιχνιδι και σε 3 μηνες τελειοσαν ενω στο  fortnite εχω βαλει 20 ευρω και το χιλλιο ευχαριστιεμαι καθε μερα εδω και 6 μηνες και πριν παρω σκιν το ευχαριστιομουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...