Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Samsung σκοπεύει να «συγχωνεύσει» τις σειρές Galaxy S και Note σε μία σειρά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με Κορεάτικα μέσα μαζικής ενημέρωσης, ο Αντιπρόεδρος της Samsung, Jay Lee επιθυμεί να «συγχωνεύσει» τη σειρά Galaxy S με τη σειρά Galaxy Note που φέρει το S-Pen. Και από ότι φαίνεται, υπάρχει κάποια λογική πίσω από αυτή την ιδέα.

Έτσι, οι Κινέζοι κατασκευαστές έχουν «αρπάξει» μεγάλο κομμάτι του μεριδίου της Samsung στα «low-end» και «mid-range» τμήματα της αγοράς, ενώ οι χρήστες που αναζητούν να αποκτήσουν κάποια ναυαρχίδα το σκέφτονται δύο φορές λόγω των διαρκώς αυξανόμενων τιμών. Επιπλέον, ένα μεγάλο μέρος των φίλων της Samsung φαίνεται να μην βρίσκει κάποιο σοβαρό λόγο για να αναβαθμίσει στο Note 8 από το S8+. Επιπλέον, κάτι τέτοιο φαίνεται να έρχεται σε συνάρτηση με τις φήμες που κυκλοφόρησαν τελευταία και που ήθελαν τη Samsung να κυκλοφορεί όχι δύο, αλλά τρεις συσκευές Galaxy S και με το «Plus» μοντέλο να διαθέτει την μεγαλύτερης διαγωνίου οθόνη.

Οπότε αν ακολουθήσει την ιδέα του Αντιπροέδρου της, Jay Lee, η Samsung πρόκειται να ανακοινώσει το S10+ με υποδοχή για το… S Pen που θα απευθύνεται στο “business” κομμάτι της αγοράς και στους χρήστες του “Note”, ενώ όσοι χρήστες επιθυμούν την κλασική εμπειρία Galaxy S θα επενδύσουν στο απλό Galaxy S10. Όσοι από την άλλη δεν επιθυμούν να επενδύσουν τόσα χρήματα, θα επιλέξουν το «οικονομικό» S10.

Η συγκεκριμένη απόφαση/ κατεύθυνση θα οδηγήσει σε σημαντική εξοικονόμηση πόρων και χρημάτων πάνω στην ανάπτυξη, στον σχεδιασμό και στην παραγωγή. Επιπλέον, με αυτό τον τρόπο η Samsung «ανοίγει» τον δρόμο για την είσοδο στην αγορά του Galaxy X με την εύκαμπτη οθόνη, που αναμένεται να τοποθετηθεί στην κορυφή της αγοράς, ως η πλέον “premium” προσφορά της Νοτιοκορεάτικης εταιρείας.

GSMArena

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανατσουτσουρωθηκε η τρίχα μου κάτσε να την χαϊδέψω λίγο να ισιώσει........συγκλονιστικά νέα !!!!!

Αντι να βγάλετε ένα σωστό note με μεγάλη μπαταρία που να κάνει την διαφορά κάνετε πειράματα!!!!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jimmisk1974 είπε

για μενα κακος !!  εχουν διαφορα τα S  με τα Note ....  τα Note κάνουν μπαμ💥   τα S   οχι  !!

Από τότε που έφερε το infinity στα μικρά όλα τα ίδια μοιάζουν . Δεν ξέρεις τι κρατάει ο άλλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη απόφαση/ κατεύθυνση θα οδηγήσει σε σημαντική εξοικονόμηση πόρων και χρημάτων πάνω στην ανάπτυξη, στον σχεδιασμό και στην παραγωγή

 

Άρα το κάνουν για να εξοικονόμησουν χρήμα και να τα πουλάνε με τις ίδιες τιμές και να οικονομανε διπλά. 

Α ρε Samsung για εσένα ζω, και να παίρνω xiaomi. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, JcD είπε

Κακός, όσοι θέλουμε την κορυφαία συσκευή της σειράς θα πρέπει να φάμε στην μάπα το πενάκι!

Το πενάκι είναι το μόνο πράγμα που μου λείπει από τη Samsung. Κι όχι απλά μου λείπει. Είναι μέχρι και λόγος να με κάνει να γυρίσω. Όποιος το έχει χρησιμοποιήσει, δύσκολα μπορεί χωρίς αυτό.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
54 λεπτά πριν, JcD είπε

Κακός, όσοι θέλουμε την κορυφαία συσκευή της σειράς θα πρέπει να φάμε στην μάπα το πενάκι!

 

Οποιος εχει χρησιμοποιήσει το Pen ξέρει πως δεν το αλλάζεις. Πήρα το S9+ φέτος να κανω μια αλλαγή απο τα Note και ηδη περιμένω το Note 9 σαν τρελός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κάποιος πιάσει ένα A8 2018 και ένα Α6 2018 αμέσως θα καταλάβει ότι το Α8 είναι η σειρά Α και το Α6 είναι η σειρά J... οπότε κάτι τέτοιο ίσως να θέλει να κάνει και στην σειρές S και Note που η ουσιαστική τους διαφορά είναι το πενάκι... Δε ξέρω γιατί μαζεύει τόσο πολύ την γκάμα της και από εκεί που είχαμε κάθε μήνα και κινητό τώρα θα πάμε στο 6μηνο... ίσως οι χαμηλές για τα δεδομένα της πωλήσεις, ίσως κάτι το νέο που έρχεται, ίσως ταυτίστηκε τόσο πολύ με την μισητή της αντίπαλο... δεν ξέρω... αυτό που όμως μπορώ να φανταστώ είναι ότι πλέον η Huawei, η Xiaomi και ίσως η Nokia θα ανοίξουν σαμπάνιες... 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Οποιος εχει χρησιμοποιήσει το Pen ξέρει πως δεν το αλλάζεις. Πήρα το S9+ φέτος να κανω μια αλλαγή απο τα Note και ηδη περιμένω το Note 9 σαν τρελός

Αυτο ειναι αληθεια. Το s pen για οποιον πραγματικα το χρειαζεται ειναι εργαλειο. Να κανεις crop και διαφορα αλλα για mails πχ και πολλες αλλες λειτουργιες που δεν ειναι το ιδιο ευκολες η και καθολου εφικτες. Δεν ειναι η ιδια συσκευη απλα με ενα πενακι. Τουλαχιστον για μενα που απο το 2012 ειμαι με Note.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kexas22 είπε

...Α ρε Samsung για εσένα ζω, και να παίρνω xiaomi. 

Εγω περιμενω σημερα/αυριο να σκασει η ειδηση οτι τα Xiaοmi ειναι τιγκα στο spyware. Δε μπορει. Καποιο λακκο εχει η φαβα. Παρα-ειναι καλο γι'αυτα που πληρωνεις.

Spoiler

Κι εγω εχω Xiaomi, 2 μηνων τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...