Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί patch που διορθώνει το throttling bug των νέων MacBook Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, atheatos είπε

Νομίζω ότι υπάρχουν πιο σοβαρά προβλήματα γύρω μας να ασχοληθούμε, από το πως να  σώσουμε τους ληστές τραπεζών....αχαχχα «ληστής τραπεζών» κορυφαίο ...

Κι ομως ετουτο ειναι κατι που λεγαμε πραγματικα χρονια πισω σε μια μεγαλη παρεα (ερασιτεχνων) μουσικων,
ομως θελω να πιστευω πως κανεις εκτοτε - στο ενδιαμεσο δεν προσπαθησε, να το εφαρμοσει στην πραξη..!! 🎼
Αλλη ιστορια αυτη που στοιχιζε αρκετα (αν πιστευες οτι μονο με τα ακριβοτερα θα εχεις σωστο αποτελεσμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 26/07/2018 at 10:14, D.Luffy said:

Όχι βέβαια, προσωπικά δεν μου φένεται καθόλου παράλογο το να μην είναι κάποιος ευχαριστημένος με προιόν της Apple. Ούτε εγώ ο ίδιος έμεινα ευχαριστημένος με όλα της τα προιόντα.

Μερικές φορές όμως διαβάζουμε σχόλια τα οποία ισοπεδώνουν τα πάντα, βγάζουν όλες τις συσκευές σκάρτες καθώς και τους πελάτες της εταιρίας! 

Και οταν διαβαζετε τετοια σχολια μερικοι μερικοι (ονοματα δεν λεμε) ζητατε....φορολογικη δηλωση πρωτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2018 στις 8:22 ΜΜ, aris1986 είπε

Το κράξιμο φίλε είναι που φτιάχνει τα προϊόντα και τα διορθώνει. Μπράβο στο κράξιμο λοιπόν. Όσο και να σε στεναχωρεί η κριτική/ κράξιμο.

Η αμφισβήτηση έφερε την εξέλιξη.

Και ποια εξέλιξη έφερε το κράξιμο για την κατάργηση της υποδοχής ακουστικών στα iPhone ή η κατάργηση όλων των θυρών σε κάποιο ...MacBook 2015?
Την επόμενη φορά που θα αγοράσεις κάτι και ΔΕΝ θα δουλευεί από την αρχή μην διαμαρτυρηθείς. Ούτε να το επιστρέψεις. Ο κατασκευαστής θα το φτάξει κάποια στιγμή στο μέλλον. Υπομονή λοιπόν όταν το προϊόν είναι σκάρτο εξαρχής. Άλλωστε στα $5,000 το MacBook είναι ευκαιρία. $4,500 για το logo και $500 για το hardware, το research, development και testing  😊  ΠΡΙΝ την κυκλοφορία...
Άλλωστε και σκουπίδια να βγάλει η Apple στα $100,000, κάποιοι θα τα αγοράσουν. Θα γρινιάξουν, θα βγάλουν ένα τόνο λεφτά από το YouTube, θα πουν ότι "διορθώθηκε" (σαν να μπορείς να βιδώσεις μια βίδα με φωνητική εντολή) και τα πρόβατα πλούσιοι αξιοπρεπείς χρήστες MAC θα περιμένουν το επόμενο μοντέλο Mac για να ...αναβαθμίστουν.

Σιγά και μην η Apple να νοιάζεται για κριτική/κράξιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2018 στις 6:23 ΜΜ, cp5120 είπε

Και ποια εξέλιξη έφερε το κράξιμο για την κατάργηση της υποδοχής ακουστικών στα iPhone ή η κατάργηση όλων των θυρών σε κάποιο ...MacBook 2015?
Την επόμενη φορά που θα αγοράσεις κάτι και ΔΕΝ θα δουλευεί από την αρχή μην διαμαρτυρηθείς. Ούτε να το επιστρέψεις. Ο κατασκευαστής θα το φτάξει κάποια στιγμή στο μέλλον. Υπομονή λοιπόν όταν το προϊόν είναι σκάρτο εξαρχής. Άλλωστε στα $5,000 το MacBook είναι ευκαιρία. $4,500 για το logo και $500 για το hardware, το research, development και testing  😊  ΠΡΙΝ την κυκλοφορία...
Άλλωστε και σκουπίδια να βγάλει η Apple στα $100,000, κάποιοι θα τα αγοράσουν. Θα γρινιάξουν, θα βγάλουν ένα τόνο λεφτά από το YouTube, θα πουν ότι "διορθώθηκε" (σαν να μπορείς να βιδώσεις μια βίδα με φωνητική εντολή) και τα πρόβατα πλούσιοι αξιοπρεπείς χρήστες MAC θα περιμένουν το επόμενο μοντέλο Mac για να ...αναβαθμίστουν.

Σιγά και μην η Apple να νοιάζεται για κριτική/κράξιμο.

4500 για το logo ? Πραγματικα μερικοι δεν καταλαβαινω γιατι κυκλοφορειτε ακομη ελευθεροι … Next time μαθε τι σημαινει macOS πριν αρχισεις το troll … Good luck with your Win 10 Game Rig !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, LionRulesGR είπε

4500 για το logo ? Πραγματικα μερικοι δεν καταλαβαινω γιατι κυκλοφορειτε ακομη ελευθεροι … Next time μαθε τι σημαινει macOS πριν αρχισεις το troll … Good luck with your Win 10 Game Rig !

FreeBSD με ένα αρκετά τροποποιημένο με eye candy γραφικό περιβάλλον NeXTSTEP. Ούτε εσύ ήξερες τι είναι το macOS απ΄ότι φαίνεται... Και κάνεις και τον έξυπνο ότι η απλ σου έδωσε προϊόν αυτοφυούς προσπάθειας... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2018 στις 8:56 ΜΜ, LionRulesGR είπε

4500 για το logo ? Πραγματικα μερικοι δεν καταλαβαινω γιατι κυκλοφορειτε ακομη ελευθεροι … Next time μαθε τι σημαινει macOS πριν αρχισεις το troll … Good luck with your Win 10 Game Rig !

Ανοησία 1: Δεν ξέρεις ποιο λειτουργικό χρησιμοποιώ και αν γνωρίζω ή χρησιμοποιώ το Mac OS
Ανοησία 2: Το να γράφω ένα σχόλιο είναι troll?
Ανοησία 3: Γράφεις μισά ελληνικά μισά αγγλικά. Δυσκολεύεσαι μάλλον και στις δύο γλώσσες...
Ανοησία 4: Ποιος μιλησε για Windows 10?
Ανοησία 5: Υποστηρίζεις μια εταιρία που το μόνο που σε συνδέει με αυτήν μπορεί να είνα η αγοραστική σου δύναμη. Fanboy μήπως?
Βλακεία 1: ΔΕΝ με ξέρεις και το σχόλιό μου δεν απευθυνόταν σε εσένα
ΑΡΑ: 5 ανοησίες και 1 βλακεία σε 17 ελληνικές λέξεις (χωρίς τόνους) και 13 αγγλικές. ΡΕΚΟΡ?
Αλήθεια, είναι απορίας άξιο πως κυκλοφορείς ελεύθερος.

PS. "It doesn't matter what your believe about yourself.  It will not change what you really are". Look for it...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/8/2018 στις 9:12 ΜΜ, aneurysm είπε

FreeBSD με ένα αρκετά τροποποιημένο με eye candy γραφικό περιβάλλον NeXTSTEP. Ούτε εσύ ήξερες τι είναι το macOS απ΄ότι φαίνεται... Και κάνεις και τον έξυπνο ότι η απλ σου έδωσε προϊόν αυτοφυούς προσπάθειας... 

Ποτε δεν φανταζομουν οτι θα υπηρχε ανθρωπος που θα χρησιμοποιουσε τη λεξη αυτοφυης για την προσπαθεια της Apple σχετικα με το macOS… Φαινεται πραγματικα να αντιμετωπιζεις προβληματα με τη ζωη σου … Να σε ενεμερωσω λοιπον σχετικα με το προιον που ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως ξερεις οτι η προταση σου, ΑΝ ΚΑΙ εν μέρη σωστή, προδίδει οτι εισαι Apple Hater και προσπαθεις να το παιξεις "Ιστορίας" με εναν τρόπο που δεν περναει απεναντι … Θα επρεπε ηδη να γνωριζεις οτι η Apple ειχε παντα τον τροπο να τελειοποιεί προιοντα που υπηρχαν ηδη στο χωρο με εναν μοναδικο τροπο… Κανεις δεν ειπε οτι το μηλαρακι  Invented Everything … Απλως ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ μιλωντας για τους ΣΟΒΑΡΟΥΣ επιχειρηματιες το macOS ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ. Βρες γιατι εσυ … και "Παιξτο" οτι τα Linux ειναι ενα "Viable Alternative" .. Γελαει ολος ο κοσμος με τους Linux fans… Ποτε δεν ηταν ικανοι να παρουσιασουν μια ολοκληρωμενη λυση για τον επαγγελματια σε ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ Platform … Και σου το λεει αυτος καποιος ο οποιος εχει στησει minimum 400 Linux Servers πανω σε Redhat Enterprise…  Linux :  " A stable OS only made for geeks " … Try harder… Πες μου επισης την ηλικια σου και το επαγγελμα σου γιατι η προταση σου ειναι τροφη για συζητηση και ατελειωτο Troll !

14 ώρες πριν, cp5120 είπε

Ανοησία 1: Δεν ξέρεις ποιο λειτουργικό χρησιμοποιώ και αν γνωρίζω ή χρησιμοποιώ το Mac OS
Ανοησία 2: Το να γράφω ένα σχόλιο είναι troll?
Ανοησία 3: Γράφεις μισά ελληνικά μισά αγγλικά. Δυσκολεύεσαι μάλλον και στις δύο γλώσσες...
Ανοησία 4: Ποιος μιλησε για Windows 10?
Ανοησία 5: Υποστηρίζεις μια εταιρία που το μόνο που σε συνδέει με αυτήν μπορεί να είνα η αγοραστική σου δύναμη. Fanboy μήπως?
Βλακεία 1: ΔΕΝ με ξέρεις και το σχόλιό μου δεν απευθυνόταν σε εσένα
ΑΡΑ: 5 ανοησίες και 1 βλακεία σε 17 ελληνικές λέξεις (χωρίς τόνους) και 13 αγγλικές. ΡΕΚΟΡ?
Αλήθεια, είναι απορίας άξιο πως κυκλοφορείς ελεύθερος.

PS. "It doesn't matter what your believe about yourself.  It will not change what you really are". Look for it...

θελω λιγο να σταθω στην ιστορια που επλασες με το κεφαλι σου για να μου χωθείς … Το παραμυθακι σου με τις αννοησιες εχει πλακα.. τελικα ειχα τοσο δικιο για σενα εξαρχης… Αν ησουν σε ΑΙΘΟΥΣΑ στην Αγγλια και προσπαθουσες να επιχειρηματολογησεις με αυτο τον τροπο, με το που θα ελεγες ΑΝΟΗΣΙΑ 1 θα σε κοιτουσε ο καθηγητης και θα σου ελεγε YOU ARE EXPELLED !  You have all the time in the world to figure out WHY :)

 

P.S.: Το οτι θεωρω το macOS μονοδρομο σημαινει οτι υποστηριζω την Apple Γενικα ? Σοβαρα τωρα ? Οκ ! Αποφασισα οτι απο εδω και περα στο Forum θα σε φωναζω " The 4500 Logo Noob " !

Επεξ/σία από LionRulesGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα αυτο που γινετε σε καθε ποστ που εχει να κανει με την Apple ειναι γνωστο πια...
Γινετε καποια μ@@@@κια ΚΡΑΖΟΥΜΕ.
Γινετε κατι καλο παλι ΚΡΑΖΟΥΜΕ.

 

Γεμισαμε 11 σελιδες με δεν ξερω ποσα σχολια, χωρις απολυτος καμια ουσια και χωρις λογο, γεματο αντιπαρεθεσεις, να ακουγονται τα ιδια και τα ιδια χωρις πραγματικα κανενα ουσιαστικο ρολο.
Πραγματικα αδυνατω να το καταλαβω αυτο που γινετε σε καθε ποστ που αφορα την Αpple.
Γιατι θα πρεπει να ειναι καθε φορα 2-3 ατομα που θα κανουν αυτο το πραγμα και θα κανουν ενα αρθρο σαν αρενα????????
Και μαλιστα λετε μερικοι οτι δεν ειστε και haters ή fanboys. Οταν ειστε τα ιδια ατομα που ειχατε γραψει και κραζατε πριν μερικες μερες στο αντιστοιχο αρθρο που περιεγραφε το προβλημα που βρηκανε, και ειστε τα ιδια ατομα που παλι το ιδια γραφετε σε αυτο το αρθρο που λεει οτι το διορθωσανε.

Kαι για να προλαβω μερικους, fanboy δεν ειμαι. Ναι ειχα - εχω και θα εχω iphone, οπως και ακομα 1-2 προιοντα της ιδιας εταιρειας, και ναι με μερικα πραγματα ουτε εγω συμφωνω και δεν μαρεσει αλλα ενταξει επιλογη μου ειναι, οπως και δικη σας επιλογη να αγορασετε οτι θελετε με τα χρηματα που εσεις βγαζετε, και δικαιωμα σας αν θα παρετε κατι, η δεν σας αρεσε κατι που αγορασετε απο αυτην την εταιρεια.

Αλλα πραγματικα ελεος να γινετε αυτο το πραγμα. Εχετε γραψει δεν ξερω και εγω ποσα σχολια και δεν λετε να το σταματησετε. Αληθεια δεν βαρεθηκατε να ασχολειστε και να σχολιαζετε το καθε τι....?
Που πραγματικα αν για παραδειγμα σας εβριζε καποιος ειτε εσας ειτε ξερω εγω ενα συγγενη σας, δεν ξερω αν θα ασχολουσασταν τοσο πολυ και με τοσο μενος....

Nαι ειναι μ@@@@κια καποιος να δινει τοσα λεφτα για ενα μηχανημα και να εχει τετοιο προβλημα, αλλα τουλαχιστον προσπαθησαν να λυσουνε το προβλημα και ζητησανε και μια συγνωμη.
Αν δηλαδη δεν ελεγαν τιποτα και μας εγραφαν ολους στα παλια τους τα παππουτσια τι στο καλο θα λεγατε σε αυτη την περιπτωση???? Αληθεια ομως???
Δεν μπορειτε απλα να κρατησετε αυτη την κινηση, και να δουμε στο μελλον αν τελικα λυθηκε και τι θα γινει? Γραφετε, γραφετε, γραφετε τοσα πραγματα χωρις  λογο και ουσια, χωρις λογικη, χωρις καμια πληροφορια που θα βοηθησει.
 

Δεν ξερω τι αλλο να πω. Και συγνωμη για το κατεβατο που εγραψα!!!

Επεξ/σία από nio15
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...