Προς το περιεχόμενο

Στέλεχος του Mozilla υποστηρίζει ότι το YouTube είναι 5 φορές ταχύτερο με Chrome από ότι με Firefox και Edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

   Εγώ που το έχω μετρήσει πολλές φορές, με πρόχειρους υπολογισμούς, πιστεύω ότι είναι 5.75 φορές πιο γρήγορο με τον Chrome το πρωί, το βράδυ η διαφορά γίνεται πιο αισθητή και πάει στις 6.18 φορές γρηγορότερο. Μιλάω πάντα για τη Δράμα όπου και βρίσκομαι, στις άλλες πόλεις δεν ξέρω τι γίνεται.... 

Επεξ/σία από kazampidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Δεν έχει σχέση η ταχύτητα σύνδεσης με το συγκεκριμένο.

Ομολογώ ότι ήμουν σίγουρος ότι είχε, δεν το ήξερα, σε ευχαριστώ πολύ για την διόρθωση και τον σχολιασμό φίλε μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Δεν χρειαζεται να στο εξηγησω. Το Opera δεν ειναι το ιδιο με το Chrome. Ψαξε το.

Σώπα. Οτα  δεν ξερεις τι λες καλύτερα μην μιλάς. Τη μηχανή blink του Chrome χρησιμοποιεί εδώ και κάνα 2 χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, possiz είπε

Σώπα. Οτα  δεν ξερεις τι λες καλύτερα μην μιλάς. Τη μηχανή blink του Chrome χρησιμοποιεί εδώ και κάνα 2 χρόνια. 

Πρωτον μιλαω για λεπτομερειες του browser. Δευτερον μιλα λιγο καλυτερα δεν θυμαμαι να σε ενοχλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Dreamstorm είπε

Λίγο προσοχή στους τίτλους γενικά!!!

Με αυτόν τον τίτλο χωρίς να διαβάσει κάποιος το άρθρο βγαίνει εντελώς λάθος νόημα...

Ναι. Ίσως αυτός ο τίτλος να είναι λίγο καλύτερος.

https://mspoweruser.com/convicted-serial-monopoly-abuser-google-found-to-slow-down-edge-and-firefox-on-youtube/

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikoslion είπε

μπορω να πω οτι δεν καταλαβα καθολου διαφορα..

Μιας και χω υπολογισταρα :P

(r5 1600/gtx 1050ti)

Εγω με i5 7400 και rx 570 βλεπω διαφορα παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bahamut_zero είπε

για εμας τους ασχετους, τι σημαινει το

;

Σημαινει οτι υπαρχει ακομα το συγκεκριμενο API για λογους συμβατοτητας αλλα δεν χρησιμοποιεται απο κανεναν(ή δεν πρεπει πια)  μονο απο την google στη συγκεκριμενη περιπτωση. Οταν στον προγραμματισμο κατι χαρακτηριστει deprecated σημαινει οτι σε μελλοντικες εκδοσεις θα καταργηθει ή στη θεση του θα μπει κατι βελτιωμενο.

η μεταφραση ειναι αστοχη, στον προγραμματισμο σημαινει αυτο, δηλαδη προς καταργηση, στη καθημερινη επικοινωνια σημαινει/μεταφραζεται κατακτριτεο.

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...