Προς το περιεχόμενο

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ROUTER


GoldFan98p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια εχω το εξης προβλημα τελευταια ενω βαζω την ip στον browser(google chrome)για να μπω στην σελιδα βγαζει συνεχεια error και δεν φορτωνει καν τι γινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με καλώδιο αντι για wifi

Επιβεβαιωσε τη διευθυνση του router (με ipconfig απο το cmd)

Δοκίμασε αλλο browser

Δοκίμασε αλλη συσκευή, εστω κινητό

Στην αναγκη κλεισε το router, ανοιξε το και μολις ξεκινησει, δες αν σε αφήνει να συνδεθεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιανης εταιριας ειναι το ρουτερ; 

Εγω ειχα παρομοιο προβλημα με ρουτερ της CYTA και το ελυσα. Η πιο κοινη IP των ρουτερς ειναι το 192.168.1.1 ή .2 ή 192.168.1.10 ή 11....κτλ. Δοκιμασε τα ολα αυτα και πες μας.

Το ρουτερ ειναι της CYTA που εχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά tp link έχουν θέμα, κλείσε άνοιξε και κάνε login κανονικά όταν "πάρεις" ip αν είναι σε DHCP αλλιώς βάλε καρφωτή. Αν πάλι δε πιάσει, βγάλε όλα τα καλώδια δικτύου και κούμπωσε ένα laptop και μόνο πάνω και δοκίμασε. Αν πάλι δε πιάσει δες τι γίνεται με telnet (αν υποστηρίζει). Τέλος μάλλον πάμε στην παραδοχή της δυσλειτουργίας - χαλασμένου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε για παραδειγμα οταν πληκτρολογεις ip για το router στην μπαρα αναζητησης βαζεις ":8080", δηλαδη 192.168.1.1:8080. Αυτο που σου εγραψα ειναι για το δικο μου το ρουτερ της CYTA, νομιζω ενα THOMSON. Για το δικο σου ρουτερ θα εχει σιγουρα αλλους αριθμους ή εντελως διαφορετικο τροπο πληκρολογησης. 

Εμενα μου εβγαλε την πιστη. Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ, βρηκα το μανουαλ του συγκεκριμενου ρουτερ και επρεπε να βαλω τον τετραψηφιο αριθμο στο τελος... Γιαυτο στειλε μας μοντελο ή ψαξ'το μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/8/2018 στις 4:20 ΠΜ, Archilleo είπε

Ποιανης εταιριας ειναι το ρουτερ; 

Εγω ειχα παρομοιο προβλημα με ρουτερ της CYTA και το ελυσα. Η πιο κοινη IP των ρουτερς ειναι το 192.168.1.1 ή .2 ή 192.168.1.10 ή 11....κτλ. Δοκιμασε τα ολα αυτα και πες μας.

Το ρουτερ ειναι της CYTA που εχεις; 

Κοινη IP router η .10 και η .11 ?! Δεν νομιζω.

Οι κοινες είναι ή η πρωτη ή οι τελευταιες ( .1 / *...250 )

Η IP του router σου =  gateway.

Πατα Start > cmd > ipconfig , και απο τα αποτελεσματα ψαξε στο Ethernet Adapter αν εισαι με καλωδιο, και στο Wireless Adapter αν εισαι ασυρματα.

Οπου δεις την Gateway καντην copy και ριξτν στον browser σου.

Δοκίμασε πριν την IP να βαλεις https://*** (Πχ. https://192.168.1.1)

Λογικά θα μπεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, donblunts είπε

Οι κοινες είναι ή η πρωτη ή οι τελευταιες ( .1 / *...250 )

Ναι, ξερω ποιες ειναι οι πιο κοινες.Η πιο κοινη ειναι η 192.168.1.1 ή 2.  Το προβλημα ομως δεν το εχω εγω. 

Στο παρελθον οταν δεν μπορουσα να συνδεθω με ρουτερ της CYTA, ηθελε να βαλω στο τελος :8080. Με IP 192.168.1.1:8080 στο τελος. Αυτο το γουγλαρα και το βρηκα. Και το παλικαρι, αν ψαξει στο ιντερνετ θα βρει απαντησεις στις ερωτησεις του (ή αποριες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Archilleo είπε

Ναι, ξερω ποιες ειναι οι πιο κοινες.Η πιο κοινη ειναι η 192.168.1.1 ή 2.  Το προβλημα ομως δεν το εχω εγω. 

Στο παρελθον οταν δεν μπορουσα να συνδεθω με ρουτερ της CYTA, ηθελε να βαλω στο τελος :8080. Με IP 192.168.1.1:8080 στο τελος. Αυτο το γουγλαρα και το βρηκα. Και το παλικαρι, αν ψαξει στο ιντερνετ θα βρει απαντησεις στις ερωτησεις του (ή αποριες).

Η πιο κοινη ΔΕΝ ειναι η 2, το :8080 που εβαλες στο τελος ξερεις τι ειναι; τι δουλεια κανει και για ποιον λογο το εβαλες;

Μην μου κανεις copy/paste καποιο μεταφρασμενο κειμενο. Κρατα το για εσενα.

Μην τον μπερδευεις περισσοτερο απ'οσο ειναι, εφοσον δεν ξερεις και δεν μπορεις να τα εξηγησεις κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, donblunts είπε

Η πιο κοινη ΔΕΝ ειναι η 2, το :8080 που εβαλες στο τελος ξερεις τι ειναι; τι δουλεια κανει και για ποιον λογο το εβαλες;

Μην μου κανεις copy/paste καποιο μεταφρασμενο κειμενο. Κρατα το για εσενα.

Μην τον μπερδευεις περισσοτερο απ'οσο ειναι, εφοσον δεν ξερεις και δεν μπορεις να τα εξηγησεις κιολας.

Στριβε ρε... η πιο κοινη ειπα ειναι με 1 στο τελος. Και το 8080 που βαζω στο τελος, το βαζω για να μπω γιατι μονο ετσι μπαινει στο ρουτερ. Δεν ειπα οτι ξερω τι ειναι και ουτε σε ρωτησα να μου πεις. Το προβλημα δεν το εχω εγω, αλλα αλλος. Εσυ που τα ξερεις μπραβο σου. Πρεπει να εισαι πολυ γνωστης. Σε εμενα βρηκες να βγαλεις τα κομπλεξ σου.

Δεν προσπαθω να εξηγησω τιποτα ουτε μαθημα να δωσω σε κανεναν. Απλως δινω την γνωμη μου.

Επεξ/σία από Archilleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...