Προς το περιεχόμενο

20% σε Yellows (Τράπεζα Πειραιώς) σε tablets, κινητά, dslr, ηχεία ΑΝΩ των 199€ @ Mediamarkt [ΕΛΗΞΕ]


alex_man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλος αγόρασε τηλεοραση στο μουντιαλ 1400 ευρώ.

τα 280 ευρώ μπηκαν αυτόματα και αμεσωσ εξαργυρωσε σε ηχομπαρα και 180 ευρώ

και τα υπολοιπα εβαλε βενζινη σε shell. Πληρωσε με χρεωστική mastercard Πειραιώς

Εγώ ολες οι τιμές που ειδα ηταν 40, 50 και 100 ευρώ πανω απο skroutz.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 hours ago, lionheart75 said:

Γενικά με την Πειραιώς, όπως σωστά επισημαίνει ο @matrixxxτα πράγματα είναι λίγο φλου, επιπλέον - αν και δεν είναι της παρούσης- η χρέωση στη μετατροπή συναλλάγματος ανεξαρτήτως ποσού είναι κανονική κλεψιά. 

Επιλέγουμε πια μετατροπή με την ισοτιμία του amazon και του paypal προκειμένου να μη μας χρεώσει η Πειραιώς και μας βγει πιο ακριβά. Τραγικά πράγματα...

Έχω λογαριασμό μισθοδοσίας στην Πειραιώς + πιστωτική κάρτα Πειραιώς (η οποία δυστυχώς δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα και σε παρόμοια προγράμματα) και σκέφτομαι πλέον σοβαρά να αλλάξω Τράπεζα, ιδιαίτερα λόγο της νταβατζιλίδικης χρέωσης στην μετατροπή συναλλάγματος.  

Ξέρει κανείς αν αυτές οι χρεώσεις προστέθηκαν και σε winbank?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, cineaste είπε

Ξέρει κανείς αν αυτές οι χρεώσεις προστέθηκαν και σε winbank?

Μην ξεφυγουμε αλλο με συζητηση που δεν εχει καμια σχεση με το τοπικ. Υπαρχουν θεματα σε αλλες ενοτητες σχετικες. Ψαξε σε παρακαλω εκει. (Το winbank ειναι το ebanking της Πειραιως, εδω ο Νικος μιλαει για αγορες με καρτα σε ξενο νομισμα.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι αγοράζεις κάτι που κάνει 200€:

Αν είναι σε φυσικό pos:

Το 20% σε yellows, είναι 40€ (20.000 yellows) και τα παίρνεις εκείνη τη στιγμή (η συναλλαγή εκκαθαρίζεται άμεσα)

Αν είναι online (mediamarkt.gr:

-Το 2% το παίρνεις μόλις εκκαθαριστεί η συναλλαγή (5 μέρες). Αυτό είναι το κλασσικό x10 yellows

-Το υπόλοιπο 18% (x90 yellows) το παίρνεις μετά από κάποιες μέρες,για να ελεγχθούν οι συναλλαγές από το online της mm.

Ότι yellows μπαίνουν στο λογαριασμό σου είναι άμεσα διαθέσιμα για εξαργύρωση.

Όσο αναλυτικά μπορούσα να τα γράψω.

Για όσα προϊόντα κάνει price match το Media , αξίζει γιατί είναι ουσιαστικά ένα επιπλέον 20%.

Στο mundial με τις τηλεοράσεις,που έκανε το ίδιο είχε μερικές αρκετά καλές προσφορές.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το αγοράσω-πληρωσω online τώρα και το παραλάβω το Σάββατο από φυσικό κατάστημα υπάρχει το 10% των yellows θα μπει στο πρώτο 5μερο και τι υπόλοιπο μέσα σε ένα μήνα; Η θα πάρω λιγότερα yellows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το 2% σε μεχρι 5 ημερες και το 18% μεχρι σε ενα μηνα.

Ειναι γραμμενα σε 2-3 ποστς εδω αυτα αναλυτικοτατα, ξαναδιαβασε το θεμα αν θες λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νάσαι καλαalex_man!

Τσίμπησα nikon D7100 + 18-140mm στα 640ε , ενώ κανονικά έχει καπου 900 στον ανταγωνισμό. 

Αγορά απο κατάστημα, κ επιτόπου μπηκαν 79,800 yellows στο λογαριασμό μου.

Γενικά για DSLR που οι τιμές δεν κάνουν βουτίες, αξίζει η προσφορά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, venetinho7 είπε

Νάσαι καλαalex_man!

Τσίμπησα nikon D7100 + 18-140mm στα 640ε , ενώ κανονικά έχει καπου 900 στον ανταγωνισμό. 

Αγορά απο κατάστημα, κ επιτόπου μπηκαν 79,800 yellows στο λογαριασμό μου.

799€ την βλεπω, edit, μιλας για την εμμεση τιμη, 799 την πηρες και πηρες 159,6€ σε ποντους στην καρτα. Μια χαρα! Μεγειες.

 

Παντως ειναι αξιοπροσεκτο ποσο πισω απο την εποχη ειναι 8 στις 10 μηχανες στο οικονομικο επιπεδο μαλιστα  300-1000€, αφου δεν εχουν 4Κ video.

Με μια ματια που εριξα πριν ανοιξει το τοπικ στην κατηγορια του 20%, ειδα μονο lumix και μια olympus, οι αλλοι εχουν μεινει πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα yellows,στα μαγαζια που συνεργάζονται, απλα αγοράζεις κατι ας πουμε και τους λες εξαργυρωσε μου και όλα τα yellows?Δηλαδη μπορει να μαζεψω εγω 100k yellows και να αγορασω κατι ακριβο σχεδόν τσαμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι νομιζω στα yellows δεν εχει max στο μηνα που μπορεις να συλλεξεις κ να εξαργυρωσεις.

αμεσως μπαινουν τα yellows τελικά, ολα οκ.

 

προλαβε κανεις το samsung note 8?

το εβγαλαν κ απο το site.

ενας υπαλληλος μου ειπε οτι ηρθε ενας κ πηρε 6!μα τι ειναι;σοκολατακια;

αυτη η νικον j5 εχει ενδιαφερον;

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_nikon-j5-silver-φακός-10–30mm-1161737.html

Επεξ/σία από mwv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Για τα yellows,στα μαγαζια που συνεργάζονται, απλα αγοράζεις κατι ας πουμε και τους λες εξαργυρωσε μου και όλα τα yellows?Δηλαδη μπορει να μαζεψω εγω 100k yellows και να αγορασω κατι ακριβο σχεδόν τσαμπα?

Ναι, ισχύει αυτό αλλά το θέμα είναι μετά από πόσο καιρό & πόσες αγορές θα μαζέψεις 100.000 yellows...

Επίσης οι πόντοι που δεν θα ξοδευτούν, λήγουν μετά από 2 χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, mwv είπε

αυτη η νικον j5 εχει ενδιαφερον;

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_nikon-j5-silver-φακός-10–30mm-1161737.html

Δεν την ειχαν με την εναρξη των yellows, το εβαλαν σημερα, αλλα οι κριτικες που διαβασα δεν ειναι καλες, οποτε "εφυγα" με τη μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, matrixxx είπε

Δεν την ειχαν με την εναρξη των yellows, το εβαλαν σημερα, αλλα οι κριτικες που διαβασα δεν ειναι καλες, οποτε "εφυγα" με τη μια.

ειμαι αναμεσα σε j5 και  m100 https://www.mediamarkt.gr/el/product/_canon-eos-m100-με-φακό-15-45mm-white-1204409.html

η πρωτη βγαινει εμμεσα 240 η δευτερη 280.

οι εξτρα φακοι τσιμπανε με τη νικον η την κανον;

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...