Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, runner69 είπε

Πας στις κάρτες, επιλεγεις να προσθεσεις μια εικονικη και μετά διπλα απο την virtual υπάρχει η disposable

Ευχαριστώ.

Εκδόθηκε δωρεάν.

Τώρα αν κάνω μια πληρωμή με αυτήν μετά θα αλλάξει αριθμό μόνη της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 minutes ago, alfeios said:

Ευχαριστώ.

Εκδόθηκε δωρεάν.

Τώρα αν κάνω μια πληρωμή με αυτήν μετά θα αλλάξει αριθμό μόνη της;

Εάν υπάρχει πληρωμή ναι. Σε μερικά site πρώτα γίνεται μια "χρέωση" μηδενική για να καταγραφεί η κάρτα στο σύστημά τους, σε αυτή την περίπτωση δεν γίνεται αλλαγή στοιχείων. Από 0.01 και πάνω αλλάζει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έδωσε μόνιμα η για λίγο καιρό να μας γλυκανει?

2 ώρες πριν, runner69 είπε

Καλα και εγω οταν δουλεψω τη virtual, την εχω μονιμως απενεργοποιημενη και την ενεργοποιω λιγο πριν γινει η πληρωμη. Αρα στην ουσια τον ιδιο σκοπο εξυπηρετει.

Παρόλα αυτά είχα διαβάσει περίπτωση που έγινε χρέωση συνδρομητή μήνες μετά την κατάργηση της κάρτας και οταν επικοινώνησε μετά με το support του ειπαν οτι δεν μπορούν να κάνουν κάτι μιας και αυτη η περίπτωση υπήρχε σαν πως να το πω... Λειτουργία της καρτας.

Νομίζω ότι το είχα διαβάσει στο reddit και αμέσως σκέφτηκα οτι ισως να.μην καλυπτομαι σε κάποιες περιπτώσεις οταν εχω κλειστές τις διάφορες επιλογές πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ αν φορτίσω την revo να πηγαίνω σε όποιο atm θέλω κ να σηκώνω μέχρι 200ε στο free plan κάθε μήνα μέχρι 200ε χωρίς καμία προμήθεια? Η κρατάει το ΑΤΜ προμήθεια της εκάστοτε τράπεζας?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, biotrue21 είπε

Μπορώ αν φορτίσω την revo να πηγαίνω σε όποιο atm θέλω κ να σηκώνω μέχρι 200ε στο free plan κάθε μήνα μέχρι 200ε χωρίς καμία προμήθεια? Η κρατάει το ΑΤΜ προμήθεια της εκάστοτε τράπεζας?? 

κρατάει το ΑΤΜ προμήθεια της εκάστοτε τράπεζας

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, biotrue21 είπε

Μπορώ αν φορτίσω την revo να πηγαίνω σε όποιο atm θέλω κ να σηκώνω μέχρι 200ε στο free plan κάθε μήνα μέχρι 200ε χωρίς καμία προμήθεια? Η κρατάει το ΑΤΜ προμήθεια της εκάστοτε τράπεζας?? 

γιατί να το κάνεις αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bilya είπε

γιατί να το κάνεις αυτό? 

Επειδή έχω 2 κάρτες από 2 διαφορετικές τράπεζες η μία τράπεζα είναι δίπλα μου και η άλλη όχι. Αν δεν κρατούσε προμήθεια θα μπορούσα με μια μεταφορά από την εφαρμογή από την μία τράπεζα στην άλλη μέσω της revo να έκανα ανάληψη. Αλλά αφού κρατάει άκυρο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, biotrue21 είπε

Επειδή έχω 2 κάρτες από 2 διαφορετικές τράπεζες η μία τράπεζα είναι δίπλα μου και η άλλη όχι. Αν δεν κρατούσε προμήθεια θα μπορούσα με μια μεταφορά από την εφαρμογή από την μία τράπεζα στην άλλη μέσω της revo να έκανα ανάληψη. Αλλά αφού κρατάει άκυρο 

Επειδή είμαι και εγώ στο ίδιο δίλημμα, έχω λογαριασμούς σε 2 τράπεζες και η μία δεν έχει ΑΤΜ εδώ στο χωριό που μένω. Την κάρτα αυτής της τράπεζας απλώς την χρησιμοποιώ μόνο για online αγορές ή για αγορές αποκλειστικά με χρήση της κάρτας (πχ για πληρωμές λογαριασμών ρεύματος-τηλεφώνου, σε σούπερ μάρκετ, βενζινάδικα κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Επειδή είμαι και εγώ στο ίδιο δίλημμα, έχω λογαριασμούς σε 2 τράπεζες και η μία δεν έχει ΑΤΜ εδώ στο χωριό που μένω. Την κάρτα αυτής της τράπεζας απλώς την χρησιμοποιώ μόνο για online αγορές ή για αγορές αποκλειστικά με χρήση της κάρτας (πχ για πληρωμές λογαριασμών ρεύματος-τηλεφώνου, σε σούπερ μάρκετ, βενζινάδικα κλπ).

Ενεργοποιεις το iris και στις δυο τραπεζες με διαφορετικο αριθμο κινητου τηλεφωνου και μεταφερεις δωρεαν και στη στιγμη χρηματα απο τη μια στην αλλη

Επεξ/σία από alfeios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, biotrue21 είπε

Επειδή έχω 2 κάρτες από 2 διαφορετικές τράπεζες η μία τράπεζα είναι δίπλα μου και η άλλη όχι. Αν δεν κρατούσε προμήθεια θα μπορούσα με μια μεταφορά από την εφαρμογή από την μία τράπεζα στην άλλη μέσω της revo να έκανα ανάληψη. Αλλά αφού κρατάει άκυρο 

Πληρώνεις με κάρτα με αυτή που δεν έχει κοντα ΑΤΜ και κρατάς την άλλη για μετρητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Πρόσφατα εβαλα κάποια χρήματα στην muchbetrer , Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ αυτά τα χρήματα να τα μεταφέρω στην relolut ? γινετε απευθειας?

Ψαχνω αλλά δεν βρισκω κάτι ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτιάξει την τελευταία εβδομάδα λογαριασμό σε 3 γνωστούς για να ωφεληθούν αυτοί της δωρεάν κάρτας και εγώ των 10€/πρόσκληση. Κάναμε ταυτοποίηση, τους ήρθε μέιλ ότι στάλθηκε η κάρτα αλλά και στους 3 στην ενότητα κάρτες της εφαρμογής, κάτω από το στάλθηκε λέει ότι εκκρεμεί η ταυτοποίηση. Είναι λογικό τόσες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexiko είπε

Έχω φτιάξει την τελευταία εβδομάδα λογαριασμό σε 3 γνωστούς για να ωφεληθούν αυτοί της δωρεάν κάρτας και εγώ των 10€/πρόσκληση. Κάναμε ταυτοποίηση, τους ήρθε μέιλ ότι στάλθηκε η κάρτα αλλά και στους 3 στην ενότητα κάρτες της εφαρμογής, κάτω από το στάλθηκε λέει ότι εκκρεμεί η ταυτοποίηση. Είναι λογικό τόσες μέρες;

έχουν κάνει ταυτοποίηση με ταυτότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexiko είπε

Έχω φτιάξει την τελευταία εβδομάδα λογαριασμό σε 3 γνωστούς για να ωφεληθούν αυτοί της δωρεάν κάρτας και εγώ των 10€/πρόσκληση. Κάναμε ταυτοποίηση, τους ήρθε μέιλ ότι στάλθηκε η κάρτα αλλά και στους 3 στην ενότητα κάρτες της εφαρμογής, κάτω από το στάλθηκε λέει ότι εκκρεμεί η ταυτοποίηση. Είναι λογικό τόσες μέρες;

πρέπει να παραλάβουν την κάρτα και να την χρησιμοποιήσουν μια φορά (με PIN , όχι ανέπαφα) για να πάρεις τα 10 ευρώ

Στις 27/3/2020 στις 9:33 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

Μπορεί να είναι διαφορετική πολιτική ανα χώρα γιατί το δοκίμασα πάλι και ζητάει 5.99

Δεν έγινε και τίποτα, πιο πολύ απο περιέργεια θα την άνοιγα για το αν βολεύει...

μίλησα με το support για αυτό γιατί και σε εμένα έβγαζε 5.99 και μου είπαν ότι είναι bug 🤑

αν έχεις ήδη μια virtual και πας να πάρεις disposable σου γράφει 5.99

αν πατήσεις όμως και την πάρεις την disposable κάρτα δε θα σε χρεώσει τίποτα

το bug δλδ είναι μόνο οπτικό και δεν υπάρχει χρέωση για την disposable κάρτα

Επεξ/σία από atrias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kon1to είπε

έχουν κάνει ταυτοποίηση με ταυτότητα;

Ναι και δεν έχουν ενημερώσει ούτε για αποδοχή ούτε για απόρριψη.

10 ώρες πριν, atrias είπε

πρέπει να παραλάβουν την κάρτα και να την χρησιμοποιήσουν μια φορά (με PIN , όχι ανέπαφα) για να πάρεις τα 10 ευρώ

μίλησα με το support για αυτό γιατί και σε εμένα έβγαζε 5.99 και μου είπαν ότι είναι bug 🤑

αν έχεις ήδη μια virtual και πας να πάρεις disposable σου γράφει 5.99

αν πατήσεις όμως και την πάρεις την disposable κάρτα δε θα σε χρεώσει τίποτα

το bug δλδ είναι μόνο οπτικό και δεν υπάρχει χρέωση για την disposable κάρτα

Το γνωρίζω αυτό η ερώτηση μου αφορά το κομμάτι της ταυτοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...