Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα δε μου εμφανιζει μια 50 ρα εισερχομενη απο paypal αλλα στελνει ειδοποίηση βαλτε τη χωρα σας /αφμ . Που αντε και σιχτιρ σίγουρα χωρα εχω βαλει Greece μολις πριν μερικους μηνες . Xαλασανε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Raylan είπε

Φίλος έχει στρατιωτική ταυτότητα και δεν την δέχονται, μπορεί να κάνει εγγραφή με το δίπλωμα οδήγησης?

Ας μιλήσει στο chat με agent. Αυτός του απαντά με το γνωστό ποίημα που έχουν έτοιμο.

Θα πρέπει ο φίλος σου να μην δεχθεί την απάντηση, να γράψει ότι είναι νόμιμη ελληνική ταυτότητα και να ζητήσει να γίνει escalate το ζήτημα στο αρμόδιο τμήμα. Μόλις τον συνδέσουν με κάποιον από εκεί, θα λυθεί το θέμα σε 2 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, katsiletra είπε

Το οποίο έχει γραφτεί πριν δύο χρόνια, όπου έχουν αλλάξει πολλά. Όπως η τραπεζική άδεια που πήρε γι αυτό και ζητάει ΑΦΜ. 

απο ποτε τεθηκε σε ισχυ , μεσα στο 2020 ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βάλουμε το αφμ τι θα γίνει; 

Έχω στείλει στο help center τους, βγαίνει not που λέει τα δικά του και όταν ζητάω live agent, απλά δεν μπαίνει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Mortal_traptor είπε

αλλος απο ευκαιριακη δουλεια εβαλε ψηλα,

αλλος απο crypto εβγαλε καποια χρηματα

αλλος του στελνει ενας φιλος , συγγενης

αυτα

 

Από όσο ξέρω, εκτός αν και στοχευμένα προσπαθήσει το κράτος να βρει στοιχεία και καταθέσεις σου, κανείς δεν θα ασχοληθεί με τα ποσά στις περιπτώσεις που περιγράφεις. 

Επίσης είναι αυτονόητο ότι αν βρεθείς σε θέση που το κράτος θα θελήσει να "μελετήσει" τα οικονομικά σου στοιχεία, το ότι δεν έχεις δώσει το ΑΦΜ σου στην Revolut ίσως δουλέψει αντίστροφα κιόλας (ως red flag), ακομα και ως προς την ιδια την τράπεζα (Revolut). 

Και τέλος προς Θεού, έχουν την ταυτότητα σου / διαβατήριο σου, έχουν ανάγκη το ΑΦΜ για να σε βρουν; 

Δεν τα γράφω προσωπικά για εσένα όλα αυτά, απλά με αφορμή τους λόγους που έγραψες τα αναφέρω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Εάν δεν κάνω λάθος μόνο στο τέλος του έτους στέλνεται το τρέχων υπόλοιπο του λογαριασμού.

Ναι αυτό γίνεται σε κανονικές συνθήκες που δεν βρίσκεσαι υπό διερεύνηση / έλεγχο από όσο ξέρω και εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εαν δεν κανω λαθος η ιδια η revolut εχει ενα μηχανισμο που σου μπλοκαρει το λογαριασμο σου , αν εισαι ατακτος και ζητα αποδειξεις. που τα βρηκες κλπ

εν παση περιπτωση , αν ισχυουν αυτα που ειπατε παιδια θεωρω πως ειμαστε οκ ,, στο κατω κατω δεν το ζητα η revolut αυτη καθεαυτη αλλα οι νομοι της ευρωπης.  Εγω παντως δεν θελω μπλεξιματα για 5 και 10χ με την efor. , για κατι ευκαιριακο που εκανα μια φορα και τελος ,όπως φανταζομαι και όλοι οι αλλοι που γραφουν η δεν γραφουν.

apo 1/1/20 μεταφερθηκε στην λιθουανια η revolut και μπηκε σε αυτο το καθεστως

επισης να προσθεσω πως ακουστηκε ότι δινοντας το αφμ στην reovlut ισως φτασουν στην εφο. τα εξοδα που κανεις για το αφορολογητο. Οποτε θεωρω ότι γιαυτο υπαρχει αυτη η συγχηση, σε σχεση με τις εισροες που ανεφερα ποιο πανω. 

 

Επεξ/σία από Mortal_traptor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, georgerov είπε

Όλοι ξεπλένετε λεφτά μέσω Revolut και γίνεται τόσος ντόρος για ένα ΑΦΜ;

Αυτη ειναι και μενα η απορία μου😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...