Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, kvaism είπε

Καλησπέρα σας, θα ταξιδέψω Τσεχία και έχω φορτίσει ήδη τον λογαριασμό με 300 ευρώ. Θα τραβήξω τα πρώτα 200 απο ATM και με τα άλλα 100 θέλω να πληρώνω με την κάρτα σε POS. Για να το κάνω αυτό θα πρεπει να έχω υπόλοιπο στο νόμισμα;Θα πρέπει να τα αλλάξω από την εφαρμογή ή τα αλλάζει αυτόματα στην τρέχουσα ισοτιμία;

με "ρέγουλο" τα μετρητά... 😜

ειχα παει Αγγλια πριν λιγο καιρο, με το που πηγα σηκωσα 200£ και μετά δεν ήξερα τι να τις κάνω, αφού παντού όλοι πλήρωναν με κάρτα...

και ΟΚ, η Τσεχια δεν ειναι Αγγλια αλλα ακόμα κι εκεί "παίζει" αρκετά η κάρτα, οπότε σήκωσε λίγα στην αρχή να έχεις να κινείσαι και αν ξαναχρειαστείς, σηκώνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λεει οτι ζηταει η visa να καταργησουν τις χρεωσεις των atm οι ελληνικες τραπεζες.

Πόλεμος Visa-τραπεζών για τις προμήθειες στα ΑΤΜ

https://www.insider.gr/trapezes/trapezika/108234/polemos-visa-trapezon-gia-tis-promitheies-sta-atm

 

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμιτες για εύκολες "αναλήψεις", εάν διαθέτετε κάποιον φίλο - γνωστό ή τέλος πάντων οποιονδήποτε ο οποίος διαθέτει pos και είναι πρόθυμος να σας "χτυπήσει" το ανάλογο ποσό που επιθυμείτε να βγάλετε από την κάρτα μπορείτε να το κάνετε δίχως κάποια κράτηση. Πριν λίγα λεπτά χτύπησα 40 ευρώ σε pos εθνικής.

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ForeignOffice είπε

Συμφορουμιτες για εύκολες "αναλήψεις", εάν διαθέτετε κάποιον φίλο - γνωστό ή τέλος πάντων οποιονδήποτε ο οποίος διαθέτει pos και είναι πρόθυμος να σας "χτυπήσει" το ανάλογο ποσό που επιθυμείτε να βγάλετε από την κάρτα μπορείτε να το κάνετε δίχως κάποια κράτηση. Πριν λίγα λεπτά χτύπησα 40 ευρώ σε pos εθνικής.

Πρέπει να ειναι πολυ κολλητός σου για να σου πληρώσει ολες τις προμήθειες, συν το φπα, συν την φορολογία της επιχείρησης, συν εκεινο, συν το αλλο και να σου δώσει εσένα το ποσόν ακέραιο

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζεις κανένας την προμήθεια για κατάθεση σε revolut σε καταστήματα alphabank ή άλλων τραπεζών; 

 

Δεν θέλω να περιμένω 2 μέρες το έμβασμα , και έλεγα μήπως πάω να τα βάλω κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dr.Tesla είπε

Γνωρίζεις κανένας την προμήθεια για κατάθεση σε revolut σε καταστήματα alphabank ή άλλων τραπεζών; 

Δεν θέλω να περιμένω 2 μέρες το έμβασμα , και έλεγα μήπως πάω να τα βάλω κατευθείαν.

Δεν μπορεις να το κανεις αυτο σε ΑΤΜ.

Στο ταμειο, ποικιλλει ανα τραπεζα, αλλα κοπανανε γερα, εχω ακουσει και 10ρικο.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dr.Tesla είπε

Γνωρίζεις κανένας την προμήθεια για κατάθεση σε revolut σε καταστήματα alphabank ή άλλων τραπεζών; 

Δεν θέλω να περιμένω 2 μέρες το έμβασμα , και έλεγα μήπως πάω να τα βάλω κατευθείαν.

Δε γίνεται να μπουν κατευθείαν με τον τρόπο που προτείνεις. Κατευθείαν μπαίνουν μονο αν έχεις κάρτα εξωτερικού στο όνομα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Δε γίνεται να μπουν κατευθείαν με τον τρόπο που προτείνεις. Κατευθείαν μπαίνουν μονο αν έχεις κάρτα εξωτερικού στο όνομα σου

Και μην σκεφτείς να κάνεις έμβασμα από το ταμείο. Η χρέωση είναι εξαιρετικά υψηλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας. Μολις παρέλαβα την νεα καρτα revolut (μιας και η παλια ληγει)

Για την ενεργοποιηση τι χρειάζεται να κανω; Γραφει οτι χρειάζεται το pin της καρτας για την πρωτη συναλλαγη. 

Μπορω απευθείας να φορτωσω την καρτα με χρηματα τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, txcellas είπε

Καλησπερα σας. Μολις παρέλαβα την νεα καρτα revolut (μιας και η παλια ληγει)

Για την ενεργοποιηση τι χρειάζεται να κανω; Γραφει οτι χρειάζεται το pin της καρτας για την πρωτη συναλλαγη.  

Μπορω απευθείας να φορτωσω την καρτα με χρηματα τώρα; 

Αν έχεις κάρτα εξωτερικού στο όνομα σου μπορείς άμεσα. Αν όχι, με τραπεζικό έμβασμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...